Skocz do zawartości

Oświetlenie do 135 l


Rekomendowane odpowiedzi

Za niedługo będę tworzył pokrywę ze spienionego pcv. Pojawia się teraz ważne pytanie (wymiary akwarium 75 dł 36 szer 50 wys) Jakie konkretne świetlówki zamontować do tej pokrywy.Myślałem nad dwiema T8 i dwiema T5, ale nie wiem jakie modele i jakich firm wybierać.Doradźcie coś. Ogólnie chcę żeby już od zrobienia pokrywy panowały wyśmienite warunki oświetleniowe :D Tylko nie chcę przesadzić do ilu mniej więcej watów na litr dać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 będę podawał z bimbrowni a jakby to powiedzieć na razie się nie określiłem jakie rośliny będe miał jak już planuje wydać pieniądze na oświetlenie to planuje żeby wymagania roślin co do oświetlenia były bardzo wysokie (korzystałem z programu oświetlenie i encyklopedii SRWIA). Więc chce coś z górnej granicy tylko czytałem że za duże oświetlenie dla niektórych roślin też nie jest korzystne.

 

PS. Dlaczego nie ma sensu bawić się w T8 ? chcę po prostu dać T5 na mniejszej klapie (wieko podzielę na klapkę z przodu do codziennych czynności i większą, która będzie się otwierać z mniejszą razem jakbym chciał uchylić całe wieko.Na większej będą T8) Przecież T8 to tyle specjalistycznych świetlówek bo w T5 takich nie widziałem. Mówicie że wystarczą zwykłe: Day light?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z T5 też masz spory wybór świetlówek. Statecznik elektroniczny, mniejszy pobór prądu itd.

Poza tym decydując się na jeden typ np. T5 kupujesz 1 statecznik.

Świetlówki to bym wybrał SYLVANIA aquastar lub philips auqarelle + 2x 965 lub 865 (jak będą 4 świetlówki to jeszcze może groluxa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...