Skocz do zawartości

dlaczego moje rybki szybko oddychają?? POMOCY!!


Rekomendowane odpowiedzi

moje rybki zaczęły szybko i ciężko oddychać pomóżcie

 

Akwarium 180 L

Temp.25-28 stopni

Filtr wewnętrzny i zewnętrzny

napowietrzacz

3 sztuczne roślinki,jedna żywa

Rybki:

2 piranie (ok30cm)

2 pielęgnice papuzie

3 glonojady(ok20-25cm)

3skalary

2 gurami

3 pyszczaki

1 akara błękitna

1 pawie oko(ok30cm)

1 pielęgnica diamentowa(sewerum)

1 Pielęgnica mekka

POMOCY!!!

 

Mod: Nie zakładaj 2 takich samych tematów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc "wyrzucić"? mam nadzieje, że nie spuścisz ich w kiblu (chociaż większość i tak by się nie zmieściła)

Skoro wiesz jakie posiadasz ryby poczytaj coś o nich, a sam się dowiesz, że większość z nich nie nadaje się do trzymania w takim zbiorniku pomijając już towarzystwo i ilość sztuk: http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

Połowa z tych ryb to urodzeni "mordercy" fakt, że ryby znajdują się w nienaturalnym dla siebie środowisku w nienaturalnej liczbie odwleka ich zapędy do dobierania się do innych ryb, ale jak tylko, któraś z tych ryb poczuje się pewniej to wykończy pozostałe ze szczególnym uwzględnieniem na Piranie, Pawiookie i Papuzie, jeśli dojdzie do tarła.

Właściwie to nawet nie wiem od czego zacząć, czy od zmiany obsady czy od zmiany dekoracji akwa w tym pozbycie się wszystkiego co sztuczne tj. roślinek i statków i czegokolwiek co jeszcze może tam być.

 

Wypisze ryby, z których byłoby najlepiej a raczej jest koniecznym abyś zrezygnował: Nie będę się nad nimi osobno rozczulał ale głównym powodem jest ich wielkość, to, że trzyma się je w parach bądź w stadzie, agresja i inne upodobania jeśli chodzi o środowisko wodne tj. biotop a co za tym idzie parametry wody.

 

3 pyszczaki

1 akara błękitna

1 pawie oko(ok30cm)

1 pielęgnica diamentowa(sewerum)

1 Pielęgnica mekka

2 piranie (ok30cm)

2 pielęgnice papuzie

3 glonojady(ok20-25cm) - stawiam, że nie są to zbrojniki niebieskie bo tylko te "glonojady" możesz trzymać w swoim akwa)

 

Właściwie nic z tego nie wynika bo zostały ci tylko skalary i gurami.

Więc zastanów się na których rybach ci najbardziej zależy, nie mówię tu o wielu gatunkach tylko wybierz jeden gatunek ryby, który posiadasz przeczytaj coś więcej o tej rybie, ze strony, która ci podałem bądź z google i potem napisz nam na co się zdecydowałeś a my doradzimy Ci, co dalej możesz zrobić z ta rybą, ile i czy dokupić jej towarzystwa w postaci tego samego gatunku, jak udekorować akwa aby odpowiadało temu gatunkowi, i jakie jeszcze ryby możesz do nich ewentualnie dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby sa piekne ale musisz zrobić porządek czyli oddać je do zoologa.

 

2 piranie (ok30cm) - do oddania

2 pielęgnice papuzie - do oddania

3 glonojady(ok20-25cm) - do oddania

3 skalary - mogą zostać ale musisz dokupić jeszcze ze 3 szt do momentu dobrania się w pary

2 gurami - ok

3 pyszczaki - do oddania

1 akara błękitna - do oddania

1 pawie oko(ok30cm) - do oddania

1 pielęgnica diamentowa(sewerum) - do oddania

1 Pielęgnica mekka - do oddania albo dokup samca/samice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty test na kamienie, polewasz je octem i sprawdzasz czy reagują tj, czy się pienią, a co jest przyczyna pienienia się? To, że nasze kamienie mogą zawierać wapień, który wpływać będzie na parametry wody (tak samo jak czysty wapień, marmur czy piaskowiec), lecz zależy to oczywiście od biotopu np. w Malawi gdzie Ph waha się między 7.6 a 8.8 nie jest to przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...