Skocz do zawartości

Zamulone akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym akwarystą. Nie zdązylem przejrzeć jeszcze wszyskich postów i niewiem ile razy teamt już się powtórzył.

a mianowicie tak jak w temacie. Akwarium jest zamulone. Mam parenascie gupików 2 sklaray 2 glonojady i jeden wielki błąd który jutro naprawie dwa welony.

W akwarium są dwie roślinki 2 naturalne kamienie dwie łupiny z kokosa oczywiscie wszysko wyparzone.

Niewiem może za dużo rybek poprostu ? Proszę pytać będe odpowiadał na wszyskie pytania, bo niewiem za bardzo co mam pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół składa się ze żwiru, i kamyczków dronych. Kamyczki leżały poprzednio w innym awkarium które myłem wodą z akwarium aby zachować jak juz czytalem odpowienidnie bakterie.

Filitr posiadam- FIRMY "ATMAN"AT - F301. to jest filir wewnętrzny gąbkowy.

Akwarium ma koło 50 litrów.

Woda jest wsumie zamulona nie od początku, bo najpierw wlałem wode, ktora była odstana już 24. ale stala jeszcze w akwa z tym że bezdobrego filtra bo miałem stary popsuty zdeczka, a poźniej wyłączylem filitr i tylko napowietrzałem wode.

 

zdjęcie zrobie wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. niemoge znaleźc kabla do aparatu więc cięzko bedzie mi wrzucić fotke. ale woda już jest jaśniejsza. dużo jaśniejsza. tylko teraz chciałbym aby woda była krystalicznie przejrzysta. taka jak jest w oceanie :o

czy są jakies płyny do wpuszczenia do awakrium ? coś mi kiedyś się obiło o uszy ale nic więcej niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma tropical ma produkt o nazwie cristal informacja z stron www - "Radykalnie usuwa zmętnienie biologiczne, wywołane inwazją pierwotniaków, powstające po przekarmieniu lub awarii filtra.

• Nadaje wodzie akwariowej turkusową barwę przywracając jej krystaliczną przejrzystość.

• Radykalnie usuwa zmetnienie biologiczne powstale po przekarmieniu ryb lub awarii filtra.

• Skuteczny i wydajny.

• Precyzyjny w dozowaniu.

• Proces przeprowadzony zgodnie ze sposobem użycia jest zabiegiem bezpiecznym, nieszkodliwym dla ryb, roślin wodnych i innych organizmów żywych w akwarium.

• Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody."

osobiscie uzywam tego preparatu. ja kupuje w bricomarche ponizej 4zl, a koszt w zologicznych to 5zl za butelke

Ps. szybciej jest zrobic podmiane wody + odmulanie dna (w odwrotnej kolejnosci oczywscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śliczna moderatorka Ania 277 - ma absolutna rację co do obsady! No , jeśli glonojad to zbrojnik niebieski - to ewentualnie jednego nożna zostawić - ale tylko pod tym warunkiem!

Mętną wodę miałeś zapewne z powodu zakwitu bakterii - co jest normą w nowych baniakach. Jeśli chcesz mieć kryształ wodę - to jest sposób:

:arrow: podłoże - granulat ADA lub AquaSubstrateII+

:arrow: Filtr Kubełkowy np. Tetratec EX 600. ( ewentualnie jak największy - taki na 200litrów- kaskadowy)

:arrow: dużo roślin

 

Do filtra możesz dokupić wkład zeolitowy (takie białe lub błękitne "kamyczki"), a węgiel odstaw na awaryjną sytuację - np. po leczeniu ryb.

Z chemii - to tylko nawozy i mikroelementy dla roślin - koniecznie jedne i drugie naraz - akwarystyczne oczywiście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...