Skocz do zawartości

Glonojady zdychaja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mam akwarium towarzyskie i co kupie glonojady to ona zdychaja, innym rybom nic nie jest a jesli zakupie nowe glonojady do czyszczenia szyb to ona mi padaja po kilku dniach. Kupuje male glonojady ok 2-3 cm, teraz mam tylko jedna sztuke. Nie mam pojecia dlaczego one nie moga sie zaaklimatyzowac, mam takze skalary ktore jak wiadomo trudno sie akceptuja i z nimi nie mialem nigdy problemu a z glonojadami mam. Moze ktos wie co jest tego przycyzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112l

5 duzych skalarow

4 gurami (zlote,niebieskie)

10 neonow

1 radostomus

2 rekiny brzanie

1 bocja mysia

2 kirysy

 

no wlasnie one same zdychaja, nie ma ryb ktore moglby je atakowac, neonki zyja a moje duze skalary nie ruszaja ich tak wiec napewno nie jest to wina skalarow. staram sie wylaiac padle osobniki ale czasem nawet nie zauwaze jak 2 cm glonojad zdechnie to potek tylko szkielet znajduje bo wiadomo ze skalary martwym sie zajma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sa inne ryby czyszczace glony oprocz glonojadow?

Jeśli kupowałeś ryby z rodzaju hypostomus lub jakieś podobne zbrojniki to zapamiętaj sobie że nazwa "glonojad" jest w przypadku tych ryb mylna. Zbrojniki mają bardzo zróżnicowaną dietę, która nie polega wyłącznie na skrobaniu glonów.

 

Może "glonojady" zdychały bo były głodne.

 

Typowymi rybami jedzącymi glony są te wymienione przez Kapiqa w poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otosek i kosiarka nie wyczyszcza ci szyb ale zrobia o wiele wiecej niz stado glonojadow. Otoski lubia oskrobywac liscie, zwirek i inne rzeczy w akwa z okrzemkow. Natomiast kosiarki gustuja raczej we włochatych, młodych glonach. Co najwazniejsze oba gatunki rybek nie niszcza roslin przy okazji zjadania glonow.

Bywa ze otoski maja trudnosci z aklimatyzacja i zdychaja bez powodu. Mam 5 otoskow - 3 z nich od 2 miesiecy, a 2 od miesiaca. Przezyly juz atak plesniawki w akwa oraz jakos sie trzymaja mimo leczenia ospy. Wazne dla otoskow jest utrzymywanie niskiego poziomu azotanow oraz higieny w akwarium. Trzeba im podrzucac najlepiej na noc jakies gotowane warzywko np marchew, brokuła czy kalafior. Zeby sie dobrze czuly musi ich byc conajmniej 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no wlasnie kupowalem w 3 roznych sklepach i to 3 rozne gat za kazdym razem i nic...nie mam pojecia co sie dzieje bo inne ryby sa zdrowe i w ogole...moze sa inne ryby czyszczace glony oprocz glonojadow? ponoc kosiarki ale jeszcze jakeis?

PONOC????????????

ponoc to sie zajmujesz akwarystyka czlowieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...