Skocz do zawartości

[4,5L] nano


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podłoga jest może troszkę krzywa ale mam po prostu źle ustawione nóżki w biurku ;p Musiałabym te nóżki wyregulować a nie chce mi się teraz schylać :lol::mrgreen:

 

 

Ale masz wielgaśny subwoofer ;)

hyhyhyhy nono :D Tatuś nie rób OT :P

Co do roślinek, dałam to co miałam. Nie bardzo mnie stać na kupowanie nowości do nano, więc gatunki są jakie są ;) Myślę, że z tego co miałam pod ręką wybrałam najlepiej ;p

Co mnie zaskoczyło, przy kaskadzie woda szybciej wyparowuje z baniaczka. Niby logiczne ale się nie spodziewałam aż takiej ilości znikającej wody. Dolałam teraz słoiczek wody bo już było mało. Dla roślin to nawet dobrze, wlewam wodę z dużego baniaka więc są tam już i nawozy i odrobinkę rozpuszczonego CO2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3p wszystko w tym akwa zostało wyciągnięte z dużego baniaka. Podłoże, rośliny, cała woda wczoraj. Dziś dolałam wody słoiczkiem o pojemności 0,2L. Myślisz, że taka ilość zmienia parametry? Filtr jest świeży, więc on może coś wpływać na parametry. Podłoże wyciągnęłam 2 tyg temu i się suszyło, więc bakterie zginęły. Pewnie na nowo idzie cykl azotowy ;)

 

Co do życia w baniaku... Może dam jakiegoś rozdętka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.2l to jest 5% w ciągu doby. Dużo - 5% to ja mam tygodniowo i Ty zapewne też w tej plantacji zielska. Szybka (w sensie szkło, a nie 'prędka') przycięta pod kaskadę będzie IMHO przydatna , a kosztuje jakieś 20 PLN. Poza tym dolewka każdej wody poza RO zwiększa stężenie czegokolwiek.

PS. Od dłuższego czasu krytycznie patrzę na wszelkie opinie pt. wielkość mediów w filtrze a cykl azotowy - wystarczy obliczyć, jaka jest objętość podłoża i biomasy w baniaku, a jaka w filtrze - bez zbędnych emocji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...