Skocz do zawartości

[4,5L] nano


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

....I trochę efekt psuje ten biały żwirek oraz krzywe biurko:P

Ale czekam na nową odsłonę z Aquasubstarte i kaskadą:))

I wszystko jasne :roll: .

A na poważnie to wiesz o tym,że teraz jest git ale jak zaczniesz tam ruszać to może wyjść lipa ? ;) Zostaw go. Niech się troszkę rozrośnie(albo i nie;p). Osobiście bym go zostawił tak jak jest. Jest naprawdę oki!! Nie ruszaj tam nic, jeżeli nie masz konkretnego planu aranżacji oraz przygotowanego wystroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Grzesiek, dziękuje za krytykę. Też mi się baniaczek niezbyt podoba. Ale jak już coś piszesz, to przeczytaj proszę poprzednie posty ;) Dla ułatwienia:

Heh dajcie spokój :P Wczoraj zrobiłam na szybkiego ten słoiczek ;) Taka amatorka i spontan. Może za jakiś czas faktycznie pojawią się jakieś szklane rurki itp. :mrgreen:

Pfffff :P To baniaczek testowy, za jakiś czas kupię kaskadę i zrobię go jeszcze raz, tym razem na Aquasubstrate II :D I wtedy coś wykombinuję, żeby baniaczek stał prosto, bo niestety mojego biurka nie da się tak łatwo wypoziomować ;/

Więc nie krytykuj proszę nieprzemyślanych roślin, bo cały baniaczek jest nieprzemyślany. To był mój kaprys podczas powrotu z pracy a rośliny dałam te co miałam pod ręką ;) Przemyślany to on będzie jak go postawię na poważnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to zwracam honor, ale jak czytam 3 strone takiego cukru to musialem sie odezwać :oops: bo czasami mam wrażenie, że niektórzy chcą bardziej wchodzić komuś do tyłka niż cokolwiek obiektywnego powiedzieć na temat akwarium (a odłożyć na bok sentymenty i przyjaźnie). Ja też zamierzam się zabrać za kostkę 50x40x20 ale nie mam w ogóle na to czasu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No a dziś przez Trolika i przez to, że mi się nudzi, zrobiłam na nowo ten słoiczek :D Podłoże tu nie pasuje, wiem o tym... Mam już przygotowaną odpowiednią ilość czarnego AS II ale póki nie mam filtra, to niestety muszą być "mazury". Innego podłoża nie mam w domu a tak jak mówię, baniak znów powstał tak pod wpływem "nudzesie" :mrgreen: Woda jeszcze trochę mętna :P

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to aktualka :D

 

Baniak:

- 4,5L (20x15x15)

 

Technika:

- Filtr kaskadowy HBL-301

 

Oświetlenie:

- 1x11W (świetlówka energooszczędna)

wkrótce zmiana na LED

 

Technika CO2:

- brak

 

Nawożenie:

- PMDD

 

Podłoże:

- Aquasubstrate II +

 

Dekoracje:

- Czarne tło zewnętrzne

- korzenie

 

Rośliny:

- Micranthemum umbrosum

- Rotala Rotundifolia

- Microsorium pteropus

- Heteranthera zosterifolia

 

Planowana obsada:

- brak

 

 

Baniaczek postawiony w tej chwili, woda jeszcze troszkę zamulona od AS II oraz widoczne bąbelki na szybie ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotala i heterka IMHO optycznie zmniejszają ten baniak. Zostawiłbym Microsorum i dołożył heńków.

Jeszcze na 2 forach zapomniałeś to napisać :D A mi się właśnie podoba, jak by był sam d. heniu to by było za zielono, za mdło i za bardzo jednolite takie jakieś ;p A teraz to jest gra kolorów i kształtów o. :D

 

No no, zaskakujesz mnie coraz bardziej :D

Jaką masz dokładnie świetlówkę?

Kompakt 11W 2700K... Idzie do wymiany najprawdopodobniej na LED.

 

 

Ja chcę fotę całego baniaka :D

To jest fota całego baniaka :mrgreen: Zmuszasz mnie do kupienia tła.... Teraz za tło robi czarna reklamówka z PLAY :lol: Dobra, kupie.. siedzę w robo to kupie... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ale są 2 problemy... Po pierwsze to w obecnej lampce mam wejście na e14 a to jest e27, a po drugie to za mocne światło jak na 4,5W ;) Jeśli będę kupować coś tego typu to będzie to odpowiednik żarówki wolframowej max 40W (czyli np. energooszczędna 8W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...