Skocz do zawartości

Pielegnica Pawiooka - samookaleczanie :(


ninja_ziom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 2 szt.tych rybek.Nie zamienil bym ich na zadne inne,moim zdaniem to jedne z najinteligentniejszych ryb akwariowych.Teraz maja po 17 cm,mam taki problem z nimi:gdy zgasze swiatlo w akwarium zaczynaja szalec,nie przeszkadza mi to,ale podczas tych wyglupow uderzaja w pokrywe(raz zbily termometr-teraz mam naklejany od zewnatrz).Nastepnego dnia widac otarcia na ich ciele.Ryby sa zdrowe i rany szybko sie goja,ale boje sie ze moga sobie zrobic wieksza krzywde np.tlukac jarzeniowki-sa bardzo silne i maja juz ladna mase wiec to mozliwe.I tu moje pytanie:jak zabezpieczyc te jarzeniowki?Myslalem o jakiejs siatce,moze plexi?Zabezpieczenie musi oczywiscie przepuszczac 100 moze 99% swiatla i nie powinno sie odksztalcac od temp.ktora wytwazaja jarzeniowki.

Prosze o rady.Sprawa jest pilna jak najszybciej chce wyeliminowac ten problem.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a może po prostu przyczyną takiego zachowania jest gwałtowne nastanie ciemności przez co ryby nie potrafią odnaleźć się w sytuacji i stąd to ich zachowanie. Spróbuj przed wyłączeniem światła w akwarium zapalić światło w pokoju, bądź jakąś lampkę obok akwarium. Wówczas gdy światło w akwarium będzie wyłączone, do akwarium będą padać niewielkie promienie światła z pokoju, dzięki czemu ryby będą mogły przyzwyczaić się do półmroku i przy nastaniu całkowitej ciemności, będą już spokojne.

 

Chociaż jeżeli są to pielęgnice pawiookie, możliwe że jest to ich naturalne zachowanie, gdyż są to raczej ryby agresywne. A wiesz może czy masz parkę, czy dwie ryby jednej płci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...