Skocz do zawartości

[160l] skalary


dawid601
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na tym forum.

Znam je już od pewnego czasu ale tylko czytałem.

Mam na imię Dawid i pochodzę z Katowic, akwarystyką interesuję się od dawna ale pierwsze "poważniejsze" akwarium założyłem w lutym tego roku (wykorzystując na ten cel urlop ).

 

Jest to zbiornik 160l (100x40x40), wymiar tylko taki bo na więcej nie pozwalała długość ściany (z jednej strony drzwi a z drugiej komin.... uroki starego budownictwa ).

 

- szafkę pod akwarium wykonałem sam z dociętych na zamówienie płyt (krawędzie oklejone maszynowo, płyty + oklejanie zamówione w Castoramie).

 

- pokrywa własnej roboty ponieważ nie chciałem pełnej. Wykonana została z odpowiednio dociętej ramki aluminiowej oraz koryta instalacyjnego 80x40mm.

 

- oświetlenie to 18w piła 765 (tył) oraz 18w osram 840 (przód) odbłyśniki asymetryczne własnej roboty (wykonane z kawałka oprawy rastrowej).

 

- filtracja, z racji posiadania części elementów to pompa fontannowa Waterwerks o wydajności 1000l/h połączona z filtrem do oczka wodnego o pojemności 5l (wkłady: dwa rodzaje gąbki, włóknina oraz keramzyt) dodatkowo wewnętrzny filtr na głowicy Atman 201 + gąbka.

 

- ogrzewanie elite 200W. termometr Led (wykorzystany w tej roli sterownik przemysłowy "z odzysku").

 

- obsada Skalar 4szt (dwie pary :mrgreen: ), Kirysek Panda 3szt(niestety tylko trzy... będzie niedługo więcej) oraz zatoczki przyniesione przypadkiem z roślinami.

 

- rośliny wszystkie rozchodowane z pojedynczych sztuk ( rogatek, moczarka, cabomba, bacopa, żabienica, ludwigia okupowana przez zatoczki i to małe coś z przodu po lewej :) do dziś nie wiem jaki gatunek.

 

Chętnie odpowiem na pytania oraz przyjmę porady jak i konstruktywną krytykę :)

 

teraz zdjęcia :

post-3612-136851573221_thumb.jpg

post-3612-13685157322401_thumb.jpg

post-3612-13685157322723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. niestety się trochę pospieszyłem z zakupem (bardzo chciałem zdążyć zrobić wszystko w trakcie urlopu) i nabyłem właśnie takie... czeka mnie niebawem wymiana na sporo większe, w drugim akwarium o poj. 40l rośnie 10 małych skalarków (część na pewno oddam ale kilka chciałbym zostawić a wtedy 160-tka będzie o wiele za mała).

Miło jest tak po powrocie do akwarystyki po blisko 10 latach mieć młode skalary w ciągu kilku miesięcy :)

 

zdjęcia pokrywy i szafki DIY:

post-3612-13685157388494_thumb.jpg

post-3612-13685157388827_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...