Skocz do zawartości

zasysanie filtra "usta usta"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zassaj go pompką, nie wiem po co kombinujesz :roll: . Ewentualnie podczas czyszczenia zamykasz zawory , czyścisz filtr i potem je tylko wpinasz. A woda ci sama poleci . Jak myjesz węże do tego, to niestety ale musisz użyć pompki do zalania filtra. Po to ona w końcu jest . Za bardzo kombinujesz a najprostsze rozwiązania są najlepsze ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra juz wiem ,że on nie posiada takowego urządzenia, mój błąd ;) . Robisz tak: wył.filtr, odcinasz zawory, czyścisz filtr. Podpinasz zawory, otwierasz je i woda leci. Jeżeli nie leci to inaczej. Po odpięciu filtra wypuszczasz wodę z wężyka, który idzie do deszczowni i potem wszystko podpinasz normalnie. Dalej, możesz od razu zalać filtr wodą z kranu ale będzie on zapowietrzony, więc ten sposób nie jest dobry. Kolejny sposób to: spuszczasz wodę z węża idącego do deszczowni i później zasysasz przez niego ustami. Co do innych metod to nie próbowałem, więc ci nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zintegrowany mechanizm zasysania: dzięki jednemu naciśnięciu startera, filtr zaczyna się zapełniać wodą

Cytat wycięty z opisu filtra,więc nie wiem w czym jest problem. :roll: Naciskasz szybko,zdecydowanie i pewnie na pompkę a filtr sam pociągnie wodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy filtr w ogóle działa?

- czy węże są wypełnione wodą?

- jak wysokie jest akwarium i ile poniżej lustra wody jest filtr (a przy okazji jakie akwarium?)

- Czy filtr jest zalany wodą?

- czy węże nie są pozaginane?

- czy końcówka pobierania wody jest drożna i czy jest właściwie podpięta (do wejścia filtra IN)

Wiem ze trochę dużo tych pytań ale mają kapitalne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...