Skocz do zawartości

Przeciekąjące akwarium i co dalej


pixell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pół roku na moim biurku stoi akwarium 60l. Biurko mam dość spore więc spokoje sobie stoi na specjalnej macie. Dziś nie było mnie cąły dzień w domu a po powrocie zauważyłem, że biurko jest w połowie romięknięte (płyta rozwarstwiona) na biurku pełno wody, której brakuje w akwa. Mam pytanie czy jeśli okaże się że to nie wina zbyt dużego parowania a nieszczelnego akwarium to czy istnieje szansa na wyegzekwowanie odzszkodowania za poniesione straty? i 2 sprawa najwazniejsza co ja mam zrobić z rybkami w tej sytuacji?? nie mam innego na zamianę... pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko do zoologicznego i za 20zł kup najprostsze 25l, ryby jakiś czas w nim przetrzymasz. Wodę z obecnego akwarium jak najszybciej wylej, a ryby odłów bo jak przecieka to może w pewnym momencie po prostu "puścić"

 

Jak akwarium było dobrej firmy, i była mata to możesz skorzystać z gwarancji.

Jedynym problemem może być biurko jak to ono mogło być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie biurko było proste jak stół poziomnicą sprawdzałem kilka razy... i jest idealnie wypoziomowane... akwarium było wyprodukowane przez polskiego czołowego producenta zapomniałem nazwę ale kupiłem to jako zestaw na allegro... Mam nadzieję że to tylko byłą wina zbyt dyżego parowania bo dziś miaelm problemiki z ogrzewaniem a nie przeciekającego akwa jak narazie od godziny poziom wody nie opadł więc mam nadzieję że to tylko parowanie za duże było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Trochę dziwna sprawa, bo woda odparowana nie leżała by raczej ba biurku, tylko była w powietrzu i skraplała się na chłodniejszych elementach. Co do pomysłu Atreyu to zgodzę się, jednak nie do końca. Znaleźć lokum zastępcze, jednak wody jak najbardziej nie wylewać! Im więcej wody uda się zachować tym lepiej, bo akwarium nie będzie musiało ponownie dojrzewać. Dobrze przenieść cały filtr do lokum zastępczego. Jeżeli nadal będzie przeciekać to zrób wg instrukcji wysusz akwarium i silikonem akwarystycznym popraw wszystkie krawędzie. Po upewnieniu się, że silikon wysechł urządź akwarium na nowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...