Skocz do zawartości

Brzanki - leniwe czy chore?


Gość PanRybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam aktualnie 12 brzanek w 25 litrowym akwarium (2 sumatrzańskie, 2 mszyste, 2 titeje - wysmukle, 2 rozowe, 2 wielkoluski, 2 odeski) + glonojad i kirys. Pływały mi te rybki ciagle przy podłozu. Przeczytałem że lubią gęstą obsade roślinną, więc dokupiłem kilka roślinek. Myslałem, że to jest podówd ich pływania. Lecz nadal tak pływają! Gdy wspomniałem w sklepie zoologocznym o tym facet sie zdziwił bo to są podobno bardzo energiczne rybki. W tym moje pytanie do Was: Dlaczego one wziąż płuwają przy ziemi? Gdy wyłączam światło pływają normalnie, jak tylko zapale płynął w dół!!! Może to jakaś choroba, kakieś lenie może to są, a może jest ich zadużo, ale co wtedy - pozabijać je czy co??? PROSZE O POMOC!!!! :(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy ciemno jest plywaja... no dobra a czy mogly by byc w 25l akwarium 2 brzanki sumatrzańskie, 2 mieczyki (samiec i samica) 3 gupiki (samiec 2 samice lub odwrotnie) 2-3 neonki i jedna molinezja + glonojad i kirys??? Za dużo czy dobrze? Z brzankami sie chyba pogryza? To bez brzanek najwyzej mogloby byc tak??? Tylko chciałbym żeby wtedy przynajmniej gubiki i mieczyki sie rozmnozyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażają mnie ludzie nie mający najmniejszego pojęcia o rybach które hodują.

 

Żadna brzanka nie nadaje się do 25l!

Mieczyki wymagają 100l.

Glonojady nie w 25l.

Molinezje też wymagają większego akwarium.

Kirysy też.

Neony ryba stadna i też nie do 25l.

Nic z tego w 25l trzymać się nie powinno.

 

Oddaj ryby jak najszybciej bo obecna obsada raczej nie będzie cieszyła się szczęśliwym i długim życiem.

 

Jedyne z tego co wymieniasz to mogą być guPiki.

Same, bez innych ryb.

One się rozmnożą, czy tego chcesz czy nie.

Zresztą cel - hodować byleby rybę rozmnożyć - też nie jest zbyt przemyślany.

Obecna obsada jest nieprzemyślana i nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie coś, obecne ryby są do oddania a o przyszłych dużo jest do poczytania.

Zmiany zachowania w tym akwarium niech nikt nie oczekuje...

 

W tych 25l możesz trzymać gupiki [może trochę więcej niż haremik ;)], albo bojownika, albo drobniczki i do tego krewetki.

Cokolwiek wybierzesz, najpierw poczytaj o rybie, dopiero później wybierz się do sklepu ją kupić - nigdy odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam gupiki i takie pytanie: gonopodium to płetwa która czasami się rozkłada bo chcem odróznić ryby samice od samców a nie jestem pewien czy to to? No i jeszcze pyatnie jedno mam: jeśli mam od wczoraj gupiki to jak szybko mogą mi się rozmnożyć, jak to wykryć (chodzi mi gdzie bedzie taka kropeczka bo to podobno mozna przez kropeczke tez wykryc) i kiedy dać wtedy samice do kotnika i jak?

 

Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozróżniasz samca gupika od samicy?

To jakaś prowokacja?

Jedyne co mi przychodzi na myśl to to że masz same samce i dlatego nie możesz rozróżnić ich od samic.

 

Najpierw zrób porządek z obsadą, później marz o rozmnażaniu gupików.

Gupiki rozmnożą się same, samica ma plamę ciążową.

25l samo w sobie jest jak kotnik, dodatkowo przerybione więc żadnych plastikowych kotników tam nie wkładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadź swój baniak do porządku

 

viewtopic.php?f=2&t=4058

Reg. forum : 1. Zanim założysz nowy temat skorzystaj z funkcji „szukaj”, która znajduje się w górnym panelu forum. Zastosuj się do instrukcji tam zawartych, jeżeli nie znajdziesz zadowalającej Cię odpowiedzi, załóż nowy temat w odpowiednim dziale i szczegółowo opisz swój problem.

 

Będziesz miał jeszcze jakieś pytania - napisz PW to odblokuje temat, na razie zamykam , bo widzę że do końca nie jest Ci znany regulamin. Przeczytaj go i przejrzyj porządnie forum i stronę główną portalu. Znajdziesz tam wiele rzeczy które Cie zainteresują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...