Skocz do zawartości

Ocena filta zewnętrznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Posiadam akwa 112l ale... właśnie z filtrem wewnętrznym i zastanawiam się nad zmianą filtra na zewnętrzny.

 

1. proszę o opis własnych obserwacji doświadczeń czy dobrym pomysłem jest zamiana filtra wew. na zew. jakie niesie to za sobą korzyści.

2. czy lepiej wybrać filtr (jeśli się zdecyduję)

Dołączona grafika

 

czy lepiej

Dołączona grafika

 

Z góry wielkie podziekowania za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tych dwóch filtrów to zadnia są podzielone.Jedna osoba powie ci że JBL lepszy a druga że Tetra.Ja w takim samym akwarium mam tetre i nie narzekam.a korzyści są ogromne przede wszystkim duuuzo większa pojemność filtra.możliwości używania różnych wkładów filtracyjnych.Czyszczenie filtra bez konieczności grzebania w akwa.moim zdaniem nie ma co porównywać filtra wewnętrznego z zewnętrznym.polecam taką zamianę a filtr wewnętrzny schować do szafy

 

Może się przyda do drugiego akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napewno lepszy jest filtr zewnetrzny. Lepsza filtracja, wiecej wkladow, itp.

Ja osobiscie uzywam ex700 jestem z niego zadowolony.

Mówią, że lepsze jest wrogiem dobrego. :)

Jasne, że lepszy. Jednak w 112 litrów nie pchałbym się z zewnętrznym. Czyścić te rurki... ;)

Z takim filtrem wystartowałbym w co najmniej 200 litrach. W 112, to (moim zdaniem) chyba lekki przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napewno lepszy jest filtr zewnetrzny. Lepsza filtracja, wiecej wkladow, itp.

Ja osobiscie uzywam ex700 jestem z niego zadowolony.

Mówią, że lepsze jest wrogiem dobrego. :)

Jasne, że lepszy. Jednak w 112 litrów nie pchałbym się z zewnętrznym. Czyścić te rurki... ;)

Z takim filtrem wystartowałbym w co najmniej 200 litrach. W 112, to (moim zdaniem) chyba lekki przerost formy nad treścią.

eeee nie zgodzę się z Tobą, lepiej mieć większy, zewnętrzny i cieszyć się lepszą filtracją wody, większą możliwością urozmaicania wkładów filtracyjnych, skoro fundusze na to pozwalają i oczywiście tylko nie przesadzając z tą wielkością filtra. I taki filtr 200litrowy spokojnie do 112-126 bym wsadził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że lepsze jest wrogiem dobrego. :)

Jasne, że lepszy. Jednak w 112 litrów nie pchałbym się z zewnętrznym. Czyścić te rurki... ;)

Z takim filtrem wystartowałbym w co najmniej 200 litrach. W 112, to (moim zdaniem) chyba lekki przerost formy nad treścią.

 

Sa filtry zewnetrzne przeznaczone do mniejszych akwa np:ex600. Co do czyszczenia rurek, ja czyszcze raz na 4 miesiace, nie sprawia to wiele trudnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i zastanawiam się nad tymi dwoma filtrami;)) Chce by działał w akwa 122l (jak narazie).

Przejrzałem je obydwa i powiem Ci tak. Chyba skuszę się na Tetre 700.A dlaczego? Ponieważ Tetra ma przystosowanie litrażu od 100-250l a jbl do 160 więc wrazie kiedys powiększenia akwa jest większy manewr. Tak samo z koszyczkami na wkłady Tetra ma 4 a jbl 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że lepsze jest wrogiem dobrego. :)

Jasne, że lepszy. Jednak w 112 litrów nie pchałbym się z zewnętrznym. Czyścić te rurki... ;)

Z takim filtrem wystartowałbym w co najmniej 200 litrach. W 112, to (moim zdaniem) chyba lekki przerost formy nad treścią.

To tutaj kolego jesteś w błędzie.ale co ja ci tu będe gadał

 

Ja mam tetra 600 w 54l i jestem bardzo z tego zadowolony.

Węże obklej czarną taśmą, żeby nie zarastały glonami.

a co daje czarna taśma??? :D to że glonów nie widać??syf i tak będzie w wężu więc będziesz musiał czyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już mi się nie chce dyskutować.ale powiedzcie mi tylko jeszcze jakie światło powoduje jakie glony.może z czasem pokażą się jakieś brunatnice w wężu ale to prędzej z braku światła,oprócz nich będzie tam jeszcze inny syf.wiec i tak trzeba będzie czyścić.bo nawet oryginalna włóknina filtracyjna nie zatrzyma wszystkich paprochów.ale jak robią wam się w wężach krasnorosty albo zielenice to jestem pełen podziwu

 

Powiem jeszcze tak mi w tetra ex 700 w całkowicie zaciemnionym miejscu jakim jest wirnik.Tez się robi brązowy osad ;)glony?? :shock: przecie nie ma światła.więc oklejajcie se te węże dalej.To da wam taką przewagę że jak nie widać co jest w wężu to znaczy że tego nie ma tak??taki osad i tak będzie i tak będzie.a jak raz na pół roku wyczyścicie taki wąż to chyba nic wam się nie stanie co??

 

 

zwróć uwagę na węże i zobacz ile mają glonów w węzach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...