Jump to content

ktora to samiczka


Recommended Posts

ktora rybka to on a ktora ona. Możliwe ze to dwa samce ??? ten większy to w wersji welonioastej a ten drugi to normalny ??? bo cos mi się niewydajne ze to parka ( tak mi sprzedali) bo do tej pory to był skopuj z nimi razem pływały czasem tylko ten większy przegoni ta mniejsza ale rzadko a od dzisiaj mam regularna walkę miedzy nimi idą po prostu na czołówkę ze sobą poczym zaraz koło siebie pływają i znów walka aż reszta rybek się pochowała w roślinności

Link to comment
Share on other sites

Miałam ten sam problem z rozpoznaniem płci. Przy zakupie sugerowałam się, że samica powinna mieć różowy brzuch. Moja jednak (ta, którą w końcu "wcisnął" mi sprzedawca) jest dość blada jak na ramirezki. Przeczytałam jednak o czymś takim jak pokładełko... To taki biały wypustek tuż za odbytem. U samca jest wyraźnie "sterczący", u samicy natomiast zaokrąglony, praktycznie niewiele widoczny. Jako, że wprawnego oka nie mam, dostrzegłam to dopiero w domu, z lupą w ręku ;) To rozwiało moje wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Nie koniecznie to muszą być dwa samce. Poczekaj trochę jeśli to będzie samica będzie mniejsza od samca. Poza tym ta sugerowana samica po prawej ma bardziej zaokrąglony brzuszek. Poczekaj a za kilka tygodni się okaże (zwracaj uwagę jak się zachowują w stosunku do siebie obydwie rybki).

 

 

PS. Mnie zainteresowała ta rybka pod Ramirezą po prawej. Co to za rybka?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...