Skocz do zawartości

Czy to pleśniawka, czy coś innego?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, czy możecie mi pomóc zidentyfikować te "placki" na moim glonojadzie? Jestem jego trzecią opiekunką, przyszedł do nas z takim czymś, nie zaraża tym innych ryb, czasami tylko jakby skóra z niego schodziła, wykluczyłam fleksibakteriozę, bo na brak apetytu nie narzeka, ale chciałabym te plamy zlikwidować, a nie jestem pewna, czy to pleśniawka, czy heteropoliaroza, a chciałabym użyć skutecznego leku, niestety tę drugą chorobę leczy się inaczej niż pleśniawkę, a nie chciałabym eksperymentować i męczyć zwierzę...post-422-13685153983457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o fotki mojego akwa, to najpierw muszą roślinki odrosnąć, i skład rybek musi zostać uzupełniony, ale jak już wszystkie się w nim znajdą, to z chęcią :mrgreen:

 

Niestety, muszę odświeżyć ten temat. Bowiem placuszki na moim zbrojniku nie zarastają się, natomiast zaczynają się robić jakby otwarte rany. Zaczyna niespokojnie pływać po akwarium, chyba go to boli. Najgorsze, że zdaje się znowu wróciła ospa, przynajmniej na paru rybciach, jest jeszcze coś innego (pisałam w innym wątku) i glonuś musi cierpieć teraz kurację błękitem metylowym, ale mu to chyba nie służy. No i co ja mam zrobić? Nie mam gdzie go odizolować... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...