Skocz do zawartości

Media filtracyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Chciałem sie poradzić jakie wkłady zastosować do filtrowania wody

zależy mi ażeby woda była bogata w mikro i makro elementy jednak węgiel aktywny będzie je absorbował, bioceramike już mam włókninę również zależy mi na krystalicznie czystej wodzie. mam Aquaela Turbo 350 z trzykrotnie większym zbiornikiem na media filtracyjne jest w zbiorniku 108 L( nietypowy ,zamawiany ) jeżeli przez jakiś czas będę stosował węgiel a potem sie go pozbędę to czym go zastąpić aby woda była klarowna

z góry dziękuje za odpowiedzi i przydatne linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim.a jeżeli już to skąd wiesz ile będą te media wydzielać mikro i makro???wiesz że nieodpowiednie proporcje tych pierwiastków to murowane glony.węgiel używa się przeważnie po zakończonej kuracji jakimiś lekami.więc wywal go od razu i zastąp go jakąś gąbkom najlepiej kilkoma o różnych strukturach.Rozwiną ci się tam bakterie nitryfikacyjne które są bardzo potrzebne w akwarium.a za klarowność wody odpowiedzialna jest włóknina tak mi się wydaje :roll: a nie węgiel

 

sam poczekam z niecierpliwością na linki do takich bajerów

 

albo źle zrozumiałem pytanie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo źle zrozumiałem pytanie :|

Chyba źle zrozumiałeś pytanie. Zuczek pewnie się boi, ze wkłady mu wodę wyjałowią. Ja bym dołożyła włókninę i watę, wg mnie one najlepiej wyłapują wszelki syf z wody. Węgiel można stosować cały czas nawet w roślinniakach, ładnie klaruje wodę. Trochę mikro wyłapie ale nie tyle, żeby to miało znaczenie przy regularnym nawożeniu i podmianach wody. Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeżeli chodzi o wypełnienia kubła w akwarium roślinnym moim zdaniem najlepiej sprawuje się kombinacja ehaim substrat pro+ gąbki bądź też tańsza alternatywa lawa eheima + gąbki.

Co się tyczy węgla to na starcie można włożyć w celu absorpcji chloru i metali ciężkich, nie jest to konieczne ale na pewno nie zaszkodzi na początkowym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...