Skocz do zawartości

szczupieńczyk w praktyce


hakunamatata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam neonki i sumiki szkliste i chciałbym jeszcze parkę szczupieńczyków liniowanych tylko nie wiem czy mi nie zjedzą neonków. Facet w sklepie twierdzi, że sczupieńczyki są łagodne i nadają się do mojej obsady zbiornika a w opisach na necie czytam, że są drapieżne. Jak to z nimi naprawdę jest? Niech mi powie ktoś kto ma z nimi doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neonki i sumiki szkliste i chciałbym jeszcze parkę szczupieńczyków liniowanych tylko nie wiem czy mi nie zjedzą neonków. Facet w sklepie twierdzi, że sczupieńczyki są łagodne i nadają się do mojej obsady zbiornika a w opisach na necie czytam, że są drapieżne. Jak to z nimi naprawdę jest? Niech mi powie ktoś kto ma z nimi doświadczenie.

Większość ryb hodowanych w akwariach to drapieżniki - wyjąwszy np. zbrojniki. Najprościej zastosować "zasadę mordy" - jeżeli dorosły neon zmieści się w paszczy dorosłego szczupieńczyka, to należy się liczyć z tym, że go zeżre prędzej czy później. Są metody oszukania tej reguły - np. zakup młodych skalarów i neonów powoduje, ze dorosły skalar neona nie ruszy, chociaż spokojnie mógłby go połknąć, ale IMHO szczupieńczyk ma paszczę rozmiaru gupika Endlera, nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dorosłego samca szczupieńczyka pręgowanego(liniowanego). Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby zabił mi jakąś rybę. Ostatnio dokupiłem neonów wielkości 15mm i się trochę o nie bałem ale nic im nie zrobił. Natomiast jeżeli znajdzie martwą rybę np kardynałka to łapie ją w pysk.Miałem gdzieś zdjęcie mojego szczupieńczyka z kardynałkiem w pysku ale nie mogę go znaleźć. Licz się z tym że dorośnie do 12-13cm (taki jest mój).Ilu litrowe masz akwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...