Skocz do zawartości

Czy to ikra??


woszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robiłem niedawno restart akwarium. Dzisiaj zauważyłem jakby woreczek z ikrą przyczepiony do jednej roślinki - zdjęcie . Moja obsada:

15 neonków,

4 otoski,

1 kosiarka,

3 bocje wspaniałe,

1 duch amazonii

2 zbrojniki niebieskie

3 molinezje w tym 1 black molly.

 

Czy możliwe jest że przytargałem to z roślinką?? No i czy to w ogóle jest ikra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie temat o obsadzie, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego ze w najlepszym wypadku 1/2 w najgorszym 3/4 twojej obsady należy wymienić?

 

A co do jajeczek, no właśnie, bardziej stawiałbym na to, że są to jajeczka a nie ikra, ale niestety bardzo słabo widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem dobry z obsad, co właśnie widać po mojej;]

Mógłbyś mi napisać co jest do wymiany i dlaczego?

Czytałem kiedyś ze np duch jest agresywny w stosunku do innych ryb.

U mnie nic złego się nie dzieje, rybki żyją już se sobą z pół roku i nie widać żeby im źle było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to tak:

(15)Neony- zostają (po zredukowaniu obsady można ewentualnie dokupić z 5szt.)

(4) Otoski- Jak najbardziej pasuje ale możesz dokupić jeszcze ze 3sztuki

(1)Kosiarka- ryba stadna, ale nawet jeśli dokupisz ich więcej nie będą pasować do twojego zbiornika, za mało miejsca i zaczną robić zamieszanie, odpada.

(3) Bocje wspaniałe- Ryba stadna, ale wymaga znacznie większego zbiornika więc odpada.

(1)Duch Amazonski- piękna ryba, ale niestety nie nadaje się do 112litrów nawet 200litrów to może być za mało jeśli ryba podrośnie i właśnie wtedy staje się agresywniejsza nie tylko wobec przedstawicieli swojego gatunku (nie trzyma się 2 duchów w jednym akwa, no chyba że bardzo dużym) ale także inne ryby będą zagrożone (np. neony)

(2) Zbrojniki niebieskie- jeśli jest to dobrana para to ewentualnie może zostać (tylko, że ryby strasznie brudzą) więc skoro masz już Otoski to zawsze możesz wymienić Zbrojniki na np. 5 kirysków ale nie większych niż pstre (dorastają do 7cm)

(3)Molinezje- molinezje trzymamy w większych stadach

 

To chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...