Skocz do zawartości

[160l] Pielegniczkarium :)


michallodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem sie pochwalic moim akwarium ;P cala przygoda zaczęła się jakis rok temu od jakiegoś 20l baniaczka do którego ja i moja dziewczyna wrzuciliśmy rybki które ona kupila bylismy zieloni strasznie :) ryby mialy ciężkie życie ale mimo wszystko do tej pory jest z nami glonojad reszta odeszla ale nie koniecznie z mojej winy :) ale bylo ich razem 4 wiec reszta to nie np 20sztuk :P Pozniej bylo 54l a teraz

160 może dla starszyzny to małe bajorko ale dla mnie to i tak sporo :) oczywiscie apetyt rosnie w miare jedzenia i jzu bym mogl miec nawet 500 litrow ale ani warunki ani finanse na to nie pozwola na razie :)

Ale od poczatku:

- Zbiornik 160l 100x40x40 szklo 6mm

- Pokrywa home made z alukobondu (taka plyta w srodku jakis winyl i na zewnatrz aluminium ja akurat mielam to za darmo ale cena podobna do alu z tym ze duzo lzejsze) nie bede rozpissywal na temat produkcji pokrywy ale sporo Kur* polecialo :)

- Oświetlenie 4x24W dwie świetlowki zwykle 4000K jedna day light 6,5k i jedna 10000k taka fioletowa ale nie pamietam teraz jakich to firm a nie chce mi sie sprawdzac :D

- Filtr Tetra Tec EX 700

- Grzałka 100W ale i tak nigdy sie nie włacza bo w mieszkaniu gorąco a oswietlenie tez grzeje wiec w nocy spada temp do 24 w dzien jak sie nagrzeje do 27 rosnie - mała imitacja dnia i nocy :P

Ze sprzętu to chyba tyle :)

Wystrój akwa to 2 kokosy i 4 korzene tylko jedne jeszcze plywa ;)

Roslinej nie znam z nazw :P ale poki co ladnie rosna mimo calkowitego braku zawozow

Tło to takie piekne plakaty z pewnej wystawy w lodzi gdzie pracowalem w kadym razie przedstawiaja jakie bagienko w puszczy bialowieskiej wiec to takiego pseudo BW pasuje :)

Obsada:

- 30szt Razbory Klinowej

- 10szt Kirysków Panda

- 12szt Pielegniczki Ramireza (połowa do oddania ale poczekam az sie dobiera 3-4 dobre pary)

- 5szt Kakadu mialy byc 4 ale nie wiem czemu rano bylo ich 5 :D ale samiec jest jeden wiec sie nie pozabijaja :)

- 2szt Zbrojnika Niebieskiego z czego jeden jest żółty :)

Póki co to wszystko ale moze jeszcze jakeis pielegniczki dam nei wiem tylko akie :) moze Agassiza albo cos wiekszego tylko zeby byly lagodne?

No to chyba wszytsko :)

Zdjęcia marne ale dysponuje ppoki co tylko telefonem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialem sie pochwalic moim akwarium ;P cala przygoda zaczęła się jakis rok temu od jakiegoś 20l baniaczka do którego ja i moja dziewczyna wrzuciliśmy rybki które ona kupila bylismy zieloni strasznie :) ryby mialy ciężkie życie ale mimo wszystko do tej pory jest z nami glonojad reszta odeszla ale nie koniecznie z mojej winy :) ale bylo ich razem 4 wiec reszta to nie np 20sztuk :P Pozniej bylo 54l a teraz

160 może dla starszyzny to małe bajorko ale dla mnie to i tak sporo :) oczywiscie apetyt rosnie w miare jedzenia i jzu bym mogl miec nawet 500 litrow ale ani warunki ani finanse na to nie pozwola na razie :)

Ale od poczatku:

- Zbiornik 160l 100x40x40 szklo 6mm

- Pokrywa home made z alukobondu (taka plyta w srodku jakis winyl i na zewnatrz aluminium ja akurat mielam to za darmo ale cena podobna do alu z tym ze duzo lzejsze) nie bede rozpissywal na temat produkcji pokrywy ale sporo Kur* polecialo :)

- Oświetlenie 4x24W dwie świetlowki zwykle 4000K jedna day light 6,5k i jedna 10000k taka fioletowa ale nie pamietam teraz jakich to firm a nie chce mi sie sprawdzac :D

- Filtr Tetra Tec EX 700

- Grzałka 100W ale i tak nigdy sie nie włacza bo w mieszkaniu gorąco a oswietlenie tez grzeje wiec w nocy spada temp do 24 w dzien jak sie nagrzeje do 27 rosnie - mała imitacja dnia i nocy :P

Ze sprzętu to chyba tyle :)

Wystrój akwa to 2 kokosy i 4 korzene tylko jedne jeszcze plywa ;)

Roslinej nie znam z nazw :P ale poki co ladnie rosna mimo calkowitego braku zawozow

Tło to takie piekne plakaty z pewnej wystawy w lodzi gdzie pracowalem w kadym razie przedstawiaja jakie bagienko w puszczy bialowieskiej wiec to takiego pseudo BW pasuje :)

Obsada:

- 30szt Razbory Klinowej

- 10szt Kirysków Panda

- 12szt Pielegniczki Ramireza (połowa do oddania ale poczekam az sie dobiera 3-4 dobre pary)

- 5szt Kakadu mialy byc 4 ale nie wiem czemu rano bylo ich 5 :D ale samiec jest jeden wiec sie nie pozabijaja :)

- 2szt Zbrojnika Niebieskiego z czego jeden jest żółty :)

Póki co to wszystko ale moze jeszcze jakeis pielegniczki dam nei wiem tylko akie :) moze Agassiza albo cos wiekszego tylko zeby byly lagodne?

No to chyba wszytsko :)

Zdjęcia marne ale dysponuje ppoki co tylko telefonem :P

Witam, jeżeli oczekujesz cukru, to mogę pocukrować, ale wolę myśleć, że oczekujesz konstruktywnej oceny. Soł:

- koniecznie trzeba zgasić ten bijący po oczach piasek - ja bym to zrobił przez zasadzenie fikuśnego trawniczka z przodu i dołożenie zdecydowanie większej ilości zielska w drugim i trzecim planie

- te symetryczne otwory w kokosach są sztuczne jak zameczek lub wrak statku - a weź no kombinerki i powyłamywowywuwywuj toto, żeby wyglądało na naturalne pęknięcia

- taka kombinacja pielęgniczek mocno mnie niepokoi, ale moje doświadczenia są ograniczone do stosunkowo łagodnych ramirezek, więc się nie wypowiadam

- "Póki co" to rośliny zawsze rosną, dopóki nie zużyją wszystkich makro i mikroelementów z wody i podłoża - przy oświetleniu 0.6 W/l i tym litrażu warto pomyśleć o nawożeniu CO2 i wzbogacaniu słupa wody.

- Co to jest alukobond? Daj jakieś szczegóły, bo brzmi interesująco i może być niezłą alternatywą dla spienionego PVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sie przerodzil w temat o skalarach :P mnie poki co skalary nie interere :)

Mi tam sie raczej podoba lubie jak jest sporo wolnego miejsca korzen duzy bedzie na pewno kokosy byc moze wyleca a jak zostana to otwory tez sie zrobi

Komus sie nie podobalo trudno :) mowisz nic ciekawego owszem zbiornik jak tysiac innych ale nie dla Ciebie go zrobilem ;)

Oczywiscie troche krytyki nie zaszkodzi ale pamietajcie jestem jeszcze mlodym kwiatkiem akwarystyki :P

Piasek wcale tak nie oslepia to wina aparatu nad trawniczkiem myslalem ale nie wiem czy w piasku to sie utrzyma i co kupic???

Samiec Kakadu bywa zaczepny jak ktos dojdzie do jego korzenia ale bez wiekszej agresji a ramirezy sa jeszcze mlode i nie dobraly sie w pary i nie zajely swojego miejsca wiec tez sa spokojne i bawia sie razem :P

Co (oprocz skalarow :P) moglibyscie mi tu jeszcze polecic z jakis sredniej wielkosci rybek? :)

AHA alucobond czy tez alucolor, dibond itd to nazwy firmowe to taka kanapka z zewnatrz aluminiowa blacha grubosci 0,3 moze pol milimetra w srodku wypelnione to jakims plastikiem zaleta jest tez to ze jest bardziej elastyczne i nie wygina sie od razu ja osobiscie znam w lodzi taka firme http://profmetkol.pl/str1i/198.php tylko nikt tam nie sprzeda wam kawalka tylko cale plyty :) no i nie iwem czy dla spienionego to taka alternatywa bo jest ciezsze mimo wszytsko i kosztuje troche mniej niz alu 3mm w granicach 100zł/m2

pozdr

Mod: Temat troszkę wyczyszczony :)

 

 

 

Zmienilem oswietlenie na 3x24W bo mam takie zajebiaszczy statecznik ze moge sobi ewybrac ile chce :P troche lagodniejsze teraz jest swiatlo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos mialem wczesniej 4 sztuki i sie dobraly w pary zadnego tarla nie bylo bo woda byla ciezka dla nich twarda i wogole to byl 30litrowy baniak duzo ryb i w ogole warunki masakryczne i jakos plywalay dwie parki nie odstepowalys ie na krok

uprzedzajac wasze pytania nie trzymalem ich tam celowo :P

tak czy siak sa male wiec poczekam az dorosna wybarwia sie i ostatecnzie zostawie kakadu1+2/3 ramirezy 3parki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...