Skocz do zawartości

Woda ze studni


Peq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od niedawna zacząłem stopniowo tworzyć pierwsze akwarium . Już posiadam wszystkie niezbędne elementy . Mam tylko jedno pytanie . Przeczytałem wiele postów o wodzie wodociągowej ,ile musi stać żeby wyparował chlor itp... Czy podobnie jest z wodą którą pobiera się ze studni ? Czy może okres "stania" wody jest krótszy ?... a może w ogóle go nie ma i do takiej wody można od razu wpuścić rybki ? Z odpowiedź z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ze studni nie jest chlorowana, ale koniecznie trzeba ją zbadać - może być zażelaziona, może zawierać zabójcze stężenie azotynów, może być koszmarnie naszpikowana fosforanami spływającym z pobliskich pól kukurydzy itd. Bez tego ani rusz i nie ufałbym za bardzo akwarystycznym testom, tylko zawiózł próbkę do najbliższego laboratorium - w sanepidzie lub w wodociągach w najbliższym mieście - jak się ładnie uśmiechniesz i powiesz prawdę, że to dla rybek, to panie laborantki zrobią ci to za bombonierkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie woda ze studni jest najczystszą formą wody jaką można uzyskać.Jednak jak nadmienił 3promile lepiej zorientować się co w trawie piszczy. Sam jednak zabieram od siostry parę baniek "Studniówki" na podmiany, wlewam na miejscu i nigdy nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozwinę problem . Akwarium dokładnie nie jest dla mnie tylko na prezent. Niewielkie 30 litrowe bodajże. Osoba której owy prezent wręczę mieszka na wsi. Nie ma tam żadnych pól uprawnych czy coś więc nie ma co się obawiać o zanieczyszczenia z pól itp. Fajnie by było gdybym przy wręczaniu prezentu mógł od razu wręczyć i akwarium i rybki . No ale żeby te drugie podarować trzeba by wypełnić akwarium wodą . Tak więc miałem nadzieje , że przy wodzie ze studni będę mógł bezpośrednio wpuścić ryby ;) ... aha studnia głębinowa jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozwinę problem . Akwarium dokładnie nie jest dla mnie tylko na prezent. Niewielkie 30 litrowe bodajże. Osoba której owy prezent wręczę mieszka na wsi. Nie ma tam żadnych pól uprawnych czy coś więc nie ma co się obawiać o zanieczyszczenia z pól itp. Fajnie by było gdybym przy wręczaniu prezentu mógł od razu wręczyć i akwarium i rybki . No ale żeby te drugie podarować trzeba by wypełnić akwarium wodą . Tak więc miałem nadzieje , że przy wodzie ze studni będę mógł bezpośrednio wpuścić ryby ;) ... aha studnia głębinowa jest;)

Absolutnie nietrafiony prezent. 30l to jest fajny baniaczek, ale jedynie dla krewetek, to raz. Utrzymanie właściwych parametrów w takiej szklance wymaga pewnego doświadczenia, to dwa. Akwarium musi przejść trzytygodniowy etap dojrzewania, zanim będzie można tam wpuścić jakiekolwiek żywe zwierzę, to trzy. Odpuść sobie.

 

mod: Nie przeginaj, w 30litrach można trzymać dużo więcej niz tylko krewetki, ale trzeba wiedzieć co, np Bojownika, bądź też harem gupików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaką wodę byś użył to i tak nie mógłbyś od razu wpuścić rybek.

Woda(kranowa) musi być odstana 24h przy podmianach wody, a po założeniu akwarium trzeba czekać ok. 3 tygodnie przed

wpuszczeniem ryb. W tym czasie filtr musi cały czas działać(24h/dobę).

 

3promile - wyprzedziłeś mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...