Skocz do zawartości

Oświetlenie 45 l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

 

Mam problem z oświetleniem. A właściwie z żarówką która robi zwarcie. Akwarium było kupowane w komplecie z pokrywą i zamontowaną już żarówką z odbłysnikiem. Jako że żarówka od pewnego popołudnia robi zwarcie i wywala korki :D musiałam zrezygnować z pokrywy. Obecnie akwarium przykryte jest szybą a nad nią kinkiet z żarówką halogenową 20 W.

Do tej pory nie pojawiły się u mnie glony. Moje pytanie jest takie: czy zostawić tak jak jest (szyba + kinkiet) czy jednak zakupić nową żarówkę. Jeżeli tak to jaką polecacie? Pokrywa wygląda tak:

post-3380-13685157297819_thumb.jpg

 

[45 l]

 

Fauna:

12 x neon innesa

7 x danio

6 x gupik

5 x kirys

2 x tetra

 

Flora:

cabomba

ludwigia

2 x cryptocoryna

moczarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś w żarniku ma winę, gdyż włączając wtyczke do gniazda "włączoną" odrazu robi zwarcie. Na wyłaczonym już tego nie ma, a więc coś w żarówce. Ale to w tej chwili już nie istotne bo i tak żarnik miał za małą moc jak na taki litraż - 11 W, więc i tak musiałabym go wymienić. Tylko że w sklepach akwarystycznych nie spotkałam jeszcze takiej.

A przeglądając Allegro spotkałam tylko same żarniki - nie całe lampy.

 

EDIT:

 

Musiałabym zakupić świetlówką i do tego oprawki bryzgoszczelne i wtedy zamontować na pokrywie? Nigdy jeszcze tego nie robiłam a więc pytam :)

 

mei: Posty należy edytować a nie pisać jeden pod drugim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził kupić świetlówkę i zasilacz świetlówkowy może to najtaniej nie wyjdzie ale najłatwiej i najszybciej

nie wiem jakie masz wymiary akwa ale możesz kupić zasilacz na dwie świetlówki T8 15W długość 43cm, albo na jedną T5 24W która ma długość 55cm oba rozwiązania dadzą odpowiednią ilość światła do prawidłowego rozwoju większości roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...