Skocz do zawartości

[Dyskusja] Oświetlenie - listwa LED


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie dzisiaj zakupiłem dwie listwy LED (po sześć diód w listwie). Chodzi mi o doświetlenie boków akwarium (112 litrów - dwie świetlówki 20W) bo po bokach dociera dość mała ilość światła. Wybrałem barwę białą ciepłą - była jeszcze biała zimna, ale pomyślałem że ta pierwsza będzie lepsza. I tak sobie też pomyślałem żeby na początku dnia załączać te listwy z LED'ami a dopiero później odpalać świetlówki (mniejszy stres dla ryb z przejścia noc-dzień). Koszt niewielki 60 PLN za dwie listwy. Zdam relację jak troszkę popracują co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj diody tyle tylko że soczewkowe,o wiele jaśniej świecą.Sam też zmieniam oświetlenie na diodowe jest ok.

http://allegro.pl/item794313741_lazurow ... diody.html

A widzisz, Janusz, to dla mnie nowość, bo na forach ludziska odradzają diody soczewkowe i zalecają szerokokątne diody mocy. Napisz coś więcej, daj fotki baniaka i podziel się doświadczeniami w kwestii zielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj diody tyle tylko że soczewkowe,o wiele jaśniej świecą.Sam też zmieniam oświetlenie na diodowe jest ok.

http://allegro.pl/item794313741_lazurow ... diody.html

A widzisz, Janusz, to dla mnie nowość, bo na forach ludziska odradzają diody soczewkowe i zalecają szerokokątne diody mocy. Napisz coś więcej, daj fotki baniaka i podziel się doświadczeniami w kwestii zielska.

Diody mocy są faktycznie najlepszym rozwiązaniem. Problemem jest cena i elektronika (zrobić lub kupić)

 

Choć niedawno w jednym z hipermarketów kupiłem halogeny diodowe - moc 3W, jedna dioda mocy. Temperatura 6200K. Koszt 15 zł. Chciałem kupić więcej bo w oświetleniu w sypialni się sprawdziły. Ale widać ktoś się zorientował, że 15 zł to za niska cena i teraz w tym samym sklepie mają je po 45... :( (na alledrogo są po 30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamówić na razie jedną listwę w której jest około 37 diód soczewkowych.

Gość który to sprzedaje gwarantuje mi,że na moje akwa tj.80x50x50,dwie listwy mają wystarczyć.Narazie biorę jedną na próbę,potem zobaczę.

Tu masz link .

http://allegro.pl/item794313741_lazurow ... diody.html

Jednak z tego co się orientuję to te listwy i tak nie zastąpią w pełni oświetlenia (świetlówki).

Można je stosować dodatkowo jako uzupełnienie,lepszy efekt świetlny.

Myślę jednak że jak się nie spróbuje to nigdy się nie będzie wiedzieć.

Lepsza jest wiedza praktyczna,niż teoria-----chcę spróbować ,na pewno się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jedną listwę z diodami,ale nie sprawdza się ,diody są słabe,zwykłe nie soczewkowe,generalnie światło nocne.Jest ich aż 72 szt.

Kupiłem na allegro,ale widać od ludzi którzy nie potrafili mi doradzić w doborze,albo chcieli tylko sprzedać.

Chcę sprawdzić jeszcze tę o której pisałem wyżej,zobaczymy na pewno się pochwalę.

Mam jeszcze namiar na firmę ,która zawodowo trudni się oświetleniem do akwarii,mieści się ona we Wrocławiu,czyli blisko mnie,mam zamiar tam pojechać,ale brak czasu.

Jeśli chodzi o cenę to nie jest aż taka duża,do zestawu dochodzi jeszcze zasilacz.

http://www.lediko.com/Kontakt/36/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego baniaka kupiłem cztery Takie żarówki dwie ciepłe i 2 zimne z kątem świecenia 120° i dołożyłem do 1 x Osram Fluora 18W 1 x Polamp 18W które mam w oryginalnej obudowie i oświetlenie spełniło moje oczekiwani(roślin chyba też:-))

Przy samych tych co mam ledach chyba roślinki by nie rosły,mam je tylko dla doświetlenia a ryzykować dla testu nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój 200l.na dwóch żarówkach diodowych 80szt.kąt świecenia 120 stopni,jedna skupiająca.

Mam zamiar domówić jeszcze 4 szt,będzie ekstra.

Tak przy całym oświetleniu,czyli:

3-świetlówki

2-świetlówki energooszczędne

1-rura diodowa 72 szt.

I te żarówki diodowe

Zdjęcia robione bez lampy.post-1036-13685157478457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...