Skocz do zawartości

zmiana ph i NO3 co polecacie i w jaki sposób??


Rekomendowane odpowiedzi

fajerka gdyby ktoś miał takie NO3 w akwarium to jego akwarium było by pustynią.........

To samo tyczy się KH i Gh no chyba ze od tych wartości które podałeś odjąć te zera to były by to bardzo realne wyniki pomiarów wody z akwarium Ph jest zasadowe czyli tez nie za dobrze warto by je zmniejszyć zakwaszając wodę torfem lub liśćmi Buku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wysokim NO3 musisz mieć dużo glonów. Podaj markę testów. Coś mi się wydaje i nie tylko z resztą mi, że lipne te teściki :P. Z typowych metod (zalecanych) to tylko podmianami "zbijesz" NO3, są środki typu "nitrate minus" na chemiczne usunięcie azotanów (niepotrzebne wlewanie chemikaliów, jak się można łatwo domyślić, nie jest zalecane;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wysokim NO3 musisz mieć dużo glonów. Podaj markę testów. Coś mi się wydaje i nie tylko z resztą mi, że lipne te teściki :P. Z typowych metod (zalecanych) to tylko podmianami "zbijesz" NO3, są środki typu "nitrate minus" na chemiczne usunięcie azotanów (niepotrzebne wlewanie chemikaliów, jak się można łatwo domyślić, nie jest zalecane;) ).

Glonów o dziwo nie ma - miałem parę miesięcy temu zielenice ale się pozbyłem. testy sa Tropicala 5 in 1 tu podaje link do takich samych testów :

http://www.fionka.pl/index.php?products ... ontent=803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tymi testami wodę odstałą (24/48) przygotowaną do podmiany,wtedy zobaczysz czy i o ile oszukują.testy paskowe nie są zbyt dokładne,sam ich używam,ale tak dla orientacji.

mam testy tetra test 6 in 1 ( no3,no2,gh,kh,ph,ci2)

takie mam wyniki

ph=6,8

kh=3

gh=8

no2=0

no3=30

ci2=0

zeby szybko zbić no3 podmien wode 2 razy w tygodniu przez dwa tygodnie i rób testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...