Skocz do zawartości

Ranking najlepszych i najgorszych sklepów akwarystycznych


andreasart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mówcie co chcecie jeżeli chodzi o rośliny to roślinyakwariowe.pl rządzą!

 

Cenowo też biją wszystkich na głowę ;)

Szkoda, że obsługa i terminy realizacji kuleją.

 

Tak przy okazji to w sklepie stacjonarnym ceny są 2x wyższe.

 

To tak aby zaoszczędzić komuś niepotrzebnej wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tańsze rośliny kupuje na giełdzie na ul. Komandosów, a ilością i jakością nie różnią się w ogóle

W jakie dni i w jakich godzinach otwarta jest ta giełda?

 

Jaki jest dokładny adres?

 

Jak będę w styczniu w Krakowie to tam wstąpię

No bez jaj.

 

http://www.google.pl/search?sourceid=ch ... 24&bih=653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głowno k/Łodzi

 

Zoologiczno-wędkarski na ul Łowickiej przy placu Wolności

popularne rybki, w akwaria przerybione chociaż wyglądają na zdrowe i nie padają, w akwariach przez kilka lat widziałem tylko kilka padniętych rybek, prawie brak roślin, ceny przystępne. sprzedawca nie do końca zna się na akwarystyce (o terrarystyce już nie powiem bo szkoda słów), raczej jego jako taką specjalizacją jest wędkarstwo

jak spytałem się czy sprowadzi taką i taką rybkę no to niestety ale dość energicznie mi odmówił :shock:

 

Zoolog na Kopernika naprzeciwko Biedronki

rybki także popularne ale są także znajdzie się od czasu do czasu długonosy cierniste, mułojady, sumy itp. roślinek do wyboru znacznie więcej niż w wyżej wymienionym sklepie. ceny również porównywalne do pierwszego. trochę przerybione akwaria ale ogólnie plus dla sklepu

 

Sklep na Kopernika, blisko Allesu

to w zasadzie nie wiem jak nazwać, raczej wędkarski, brak ryb i jakichkolwiek zwierząt, ale akwaria i sprzęt do nich jest. rybki tylko na zamówienie i jeśli nie możesz odebrać przesyłki w czwartek popołudniu albo piątek rano to sprzedawca mówi żeby się zastanowić nad zamówieniem, ryby może sprowadzić takie, jakie są na giełdzie w Łodzi (a jak nie ma to znajdzie dojście do nich i w ciągu 2 tygodni są rybki do odbioru). starszy

 

Akwarystyczny na skrzyżowaniu Łowickiej i Rynkowskiego

nie byłem tam od roku i nie jestem do końca pewien czy istnieje ale jeśli tak to mam nadzieję że się coś zmieniło. była tragedia. woda jak mleko, padnięte i śnięte ryby pływają z innymi, roślinki jedynie sztuczne (nie dziwię się), na półkach całkowity kogel mogel- maskotki dla psów, pokarmy dla rybek, coś dla psów, dla ptaków. bajzel że się w głowie nie mieści. nawet u mnie w pokoju takiego nie ma :D wielki minus

 

 

Macie może jakieś info o akwarystycznych w Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zakopanem:

Colisa: ul. Sienkiewicza: zły sklep, drogi , w akwariach wala się pełno nieżywych ryb i szkieletów, ogólnie kicha straszna

Tukan: ul.Kościeliska: w miarę dobry sklep, dobrze zaopatrzony, sprzedawcy znają się na rzeczy, nie jest jakoś specjalnie drogi.

U Karola: ul.Nowotarska: głównie sklep wędkarski, sprzedawca raczej nie w temacie, mało ryb, za to sprzętu i rzeczy typu wkłady do filtrów jest dość dużo ( W tamtych nie znajdziemy nic oprócz gąbki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa

Ja polecam Diskusa na Radzymińskiej, mają B A R D Z O duży wybór ryb, roślin, sprzętu itp, ceny? Mały henio 12zł, Lampka deco light 2x11w 134zł, nie mało, nie dużo (w kakadu 189zł ta lampeczka) Obsługa? ogólnie wszyscy czymś zajęci, ale jeśli chcesz coś kupić to nie miałam wrażenia, by mieli na myśli "o boże!...", ogólnie profesjonalna. W dziale roślinnym (mają tam chyba z 5000l akwarium roślinne) chętnie mi doradzali i opisywali rośliny. Sklep podzielony na pare działów. Wrażenie robią dwie piękne arowany, srebrna i czerwona, wielkością przekraczające klawiatyrę do komp., przepiękne palety i płaszczki, ogromne pielęgnice... Ogólnie wizyta obowiązkowa. :)

 

Jakiś tam na Kondratowicza, przy poczcie, jak dla mnie ok. (bo często kupuję na zamówienie),ale nieznającym się na rzeczy potrafią wcisnąć brzanki do gupików, czy jak ostatnio 1 danio (za 2,5zł) dzieciakowi, który nie miał akwarium (do słoika), tak trudno było zapytać jakie ma akwarium... Mały wybór sprzętu, korzeni,itp. , ale na zamówienie sprowadzą. Ryby - średni wybór. Ogólnie ceny średnie, czasem do negocjacji.

 

Kakadu na Rembielińskiej (w galerii)- Ceny, jak to w Kakadu... pozostawiają wiele do życzenia. Wybór ryb- średni, podstawowy, obsluga- miła i profesjonalna, wybór sprzętu - średni, na zamówienia, sprowadzają.

 

Kakadu CH Wileńska (w galerii)- Ceny jw. Wybór ryb- duży, obsługa - znająca się na rzeczy, wybór sprzętu- duży, a czego nie mają na stanie, zamówią.

 

Iquitos na Bielanach, pod względem sprzętu- pelen profesjonalizm, ceny - przystępne i chyba najtańszy w Warszawie, ale z rybami kuleją, zbiorniki mało zadbane (ale może ja tak trafilam, bo odwiedziłam ich dwa razy) na zamówienie sprowadzą gwiazdkę z nieba ;) obsługa profesjonalna, ale miła tylko jak coś kupujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mówcie co chcecie jeżeli chodzi o rośliny to roślinyakwariowe.pl rządzą!

 

Cenowo też biją wszystkich na głowę ;)

Ostatnio wszystkie rośliny strasznie podrożały.

 

Niestety obsługa jest koszmarna i niekompetentna.

 

Zwodzili mnie z zamówieniem czterech pomp przez 2 miesiące po czym się okazało, że te które dla mnie międzyczasie odłożyli, sprzedali komuś innemu.

 

Do sklepu w Krakowie dodzwonienie się graniczy z cudem.

 

Ponownie zdecydowanie nie polecam

 

 

Zadzwoniłem do e-rybka i ten sam towar dostałem na drugi dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warszawa

Iquitos na Bielanach, pod względem sprzętu- pelen profesjonalizm, ceny - przystępne i chyba najtańszy w Warszawie, ale z rybami kuleją, zbiorniki mało zadbane (ale może ja tak trafilam, bo odwiedziłam ich dwa razy) na zamówienie sprowadzą gwiazdkę z nieba ;) obsługa profesjonalna, ale miła tylko jak coś kupujesz ;)

hmmm miałam z nimi do czynienia tylko przez allegro - ze względu właśnie na ceny kupiłam u nich szkło z pokrywą. Bardzo duży niesmak mi pozostał. Brak odzewu na maile, był moment, że ani komórki ani stacjonarnych nie odbierali. Jak już się udało dodzwonić to "towar będzie za 2 dni" i tak przez trzy tygodnie. I nie była to jednorazowa sytuacja, bo reszta komentarzy wystawionych w tym czasie do różnych aukcji, świadczyła o tym, że nagminnie sprzedają towar, którego nie mają.

 

Ja jestem świeżynką, ale ośmielę się polecić sklep GALAXIAS Ursynów - Bacewiczówny 2. Pan zawsze ma chęć, czas na rozmowę i dużo cierpliwości do żółtodzioba. Nie narzuca swoich koncepcji, ale jak trzeba to wytknie błędy i doradzi jak ich nie popełniać. Zbiorniki zadbane, ryby wydają się zdrowe. No...widać, że daleko od sieciówki i inne podejście - pasjonat, a nie człowiek z ulicy, któremu płacą 5zł/h.

Co do cen ciężko mi się wypowiadać...nie mam zbytnio porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa

Ja polecam Diskusa na Radzymińskiej, mają B A R D Z O duży wybór ryb, roślin, sprzętu itp, ceny? Mały henio 12zł, Lampka deco light 2x11w 134zł, nie mało, nie dużo (w kakadu 189zł ta lampeczka) Obsługa? ogólnie wszyscy czymś zajęci, ale jeśli chcesz coś kupić to nie miałam wrażenia, by mieli na myśli "o boże!...", ogólnie profesjonalna. W dziale roślinnym (mają tam chyba z 5000l akwarium roślinne) chętnie mi doradzali i opisywali rośliny. Sklep podzielony na parę działów. Wrażenie robią dwie piękne arowany, srebrna i czerwona, wielkością przekraczające klawiatyrę do komp., przepiękne palety i płaszczki, ogromne pielęgnice... Ogólnie wizyta obowiązkowa. :)

 

Jakiś tam na Kondratowicza, przy poczcie, jak dla mnie ok. (bo często kupuję na zamówienie),ale nieznającym się na rzeczy potrafią wcisnąć brzanki do gupików, czy jak ostatnio 1 danio (za 2,5zł) dzieciakowi, który nie miał akwarium (do słoika), tak trudno było zapytać jakie ma akwarium... Mały wybór sprzętu, korzeni,itp. , ale na zamówienie sprowadzą. Ryby - średni wybór. Ogólnie ceny średnie, czasem do negocjacji.

 

Kakadu na Rembielińskiej (w galerii)- Ceny, jak to w Kakadu... pozostawiają wiele do życzenia. Wybór ryb- średni, podstawowy, obsluga- miła i profesjonalna, wybór sprzętu - średni, na zamówienia, sprowadzają.

 

Kakadu CH Wileńska (w galerii)- Ceny jw. Wybór ryb- duży, obsługa - znająca się na rzeczy, wybór sprzętu- duży, a czego nie mają na stanie, zamówią.

 

Iquitos na Bielanach, pod względem sprzętu- pelen profesjonalizm, ceny - przystępne i chyba najtańszy w Warszawie, ale z rybami kuleją, zbiorniki mało zadbane (ale może ja tak trafilam, bo odwiedziłam ich dwa razy) na zamówienie sprowadzą gwiazdkę z nieba ;) obsługa profesjonalna, ale miła tylko jak coś kupujesz ;)

Kakadu Wileński - wciskali mi 2 gibicepsy do 60 l jako coś na glony.

Kakadu blu city - brudne zaniedbane akwaria.

Kakadu na rembielińskiej - mały wybór, obsługa się nie narzuca ze swoimi propozycjami.

 

Kakadu M1 dwóch panów którzy wiedzą o co chodzi i nie boją się mówić, że ryby nie nadają się do jakiegoś litrażu, doradzają biotopy itp. polecam.

 

Discus przy Radzymińskiej - Wybór bardzo duży, Sklep tylko akwarystyczny. 3 części sklepu - ryby, rośliny, sprzęt. Obsługa, zależy który dział. Sprzęt ok, rośliny też. Zniechęcił nas pan "od rybek", który za pierwszym razem krzyczał na nas że pytamy o krewetki, a za drugim razem nie mógł zrozumieć, że nie wiedzieliśmy, kiedy mają żywy pokarm :P Dostał nam się ochrzan bo zapytałam o żywy pokarm, Pan podnosił głos, ogólnie był nieprzyjemny. Poza tym na zamówienie wszystko + akwaria na wymiar.

 

Aqael na Żerań Fso, przy auchan - Malutki sklepik. Mało rybek, ale nietypowe gatunki. Ciasno, ale wybór spory sprzętu aqaela i roslin. Panowie dobrze doradzają i nie wciskają rybek, jeśli im się powie jaki litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toruń

 

Jedynym sklepem zoologicznym jaki mogę polecić w moim mieście to SKALAR na Konstytucji 3 Maja 10.Kompetentna obsługa,bardzo atrakcyjne ceny i jak na toruńskie realia dość dobry wybór.Rybki zdrowe i nie zamęczone.Zawsze można też "zamówić" rybki których nie ma na stanie.

 

Odradzam natomiast sklepy:

 

-Pluto na Jamontta -Niemiła,wręcz chamska obsługa i rybki raczej w kiepskim stanie(wszystko co z tamtąd miałem w krótkim czasie padało)

 

-Aquaterra na Św.Katarzyny-Wybór dość duży,ale ceny z kosmosu,obsługa wydaje się robić łaskę,a przy zakupie sprzedawca zawsze stara się wcisnąć masę niepotrzebnych rzeczy.Tam kiedyś zakupiłem zbrojnika syjamskiego jako bardzo tolerancyjną rybęi pochłaniacza glonów,a w efekcie wytłukł mi pół zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc do najlepszych zaliczył bym:

 

Przybyła Marek, Sklep zoologiczny

ul. Mickiewicza 6, Grodzisk Wielkopolski,

 

Naprawdę fajna obsługa, duży wybór.

 

do najgorszych:

Mosina ul. Poznańska

nie znam dokładnego adresu, koleś głupio-mądry, nie zna się na rzeczy (uparcie twierdzi że kirysa nie da się rozmnożyć w warunkach domowych, że tylko w naturalnych. pewnie z amazonki mu przywożą :lol: ). W roślinkach małe zatoczki :o z rybami przywlokłem chorobę. Brak korzeni, kokosów itp. po prostu pustki. Swoją drogą dobrze że w akwariach woda jest. Już lepiej się do Pń przejechać. Czekam na sklep z prawdziwego zdarzenia w Mosinie... Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kraków to najlepszy sklep jaki spotkałem to "Rośliny akwariowe"na ul.Myńska 16 tanio nie jest ale za to są tam prawdziwi fachowcy i naprawde duży asortyment.

W innych sklepach niestety sprzedawcy kocopoły opowiadają no może z wyjątkiem sklepu w Bonarce i przy carrfourze na Zakopiance ale mają braki w sprzęcie i roślinach a jak już jest to drogo trochę jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy carrfourze na Zakopiance ale mają braki w sprzęcie i roślinach a jak już jest to drogo trochę jak dla mnie...

Mówisz o tym wielkim markecie, czy tym małym koło pętli co się do niego wychodzi po schodach?

Bo w markecie, ceny kosmos, a fachowcy...jacyś są, ale nie ufałbym im zbytnio, już w kakadu widziałem dużo rzetelniejszą obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy carrfourze na Zakopiance ale mają braki w sprzęcie i roślinach a jak już jest to drogo trochę jak dla mnie...

Mówisz o tym wielkim markecie, czy tym małym koło pętli co się do niego wychodzi po schodach?

Bo w markecie, ceny kosmos, a fachowcy...jacyś są, ale nie ufałbym im zbytnio, już w kakadu widziałem dużo rzetelniejszą obsługę.

Jestem tego samego zdania.

W markecie kiedyś był wybór, ale teraz te zbironiki przelewowe z roślinami zlikwidowali i rośliny są w zbiornikach, i ogólnie jest 5 rodzaji na krzyż.

Ten koło pętli to ma mały wybór+ do tego dużo rzeczy jest nie na sprzedaż.

Kakadu Bonarka dobry sklep, mają nawet podłoża dla krewetek, Co2 itp, ale minusem jest to że rośliną to nieciekawe gatunki,Nie ma takich pospolitych i ładnych tylko jakieś zabienice i jakieś "paprocie"

Jak coś polecam dla osób z Małopolski jeżeli chodzi o rośliny i krewetki sklep roślinyakwariowe.pl, gdzie bazę głowną maja na młyńskiej.

Ale tam ceny tez nie są niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy gerneralnie to żadnym sprzedawcą nie ufam zwłaszcza z małych sklepów zoologicznych...

Jeden gostek z ruczaju jak kupowałem u niego akwa to wciskał mi że za dwa dni moge ryby wpuszczać

i jako uzdatniacz do wody dawał Esklarin...Także dobrze że tarfiłem na to forum

 

Co do Kakadu w Bonarce to jeden gostek tam ma pojęcie reszta niestety do bani jeśli chodzi o akwarystyke.W futura park ciężko wyczuć byłem zaraz po otwarciu i pustakmi świecilo i w końcu nic nie kupiłem.A w Zoo natura na zakopiance niestety też jeden chłop wie o co chodzi jak go nie ma to klepa i wciskanie niepotrzebnych kitów.

 

Jeszcze godna polecenia jest Rotala na ul.Kalwaryjskiej (kupiłem tam tanio testy JbL

6in1) Całkiem fajny mały sklepik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...