Skocz do zawartości

Ranking najlepszych i najgorszych sklepów akwarystycznych


andreasart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sosnowiec nie znam za dużo sklepów zoologicznych, ale te co znam:

:arrow: Sklep zoologiczny na Zagórzu w L'eclerc (kiedyś Minimal)

Raczej opinia negatywna ponieważ zdarzały się zdechłe rybki w akwariach. Ostatnio jak poszłam zapytać się czy są albo czy jest możliwe zamówienie ryb sprzedawca nie był za bardzo zorientowany w temacie, nie znał się specjalnie na rybach. Bojowniki trzymane w "kieliszkach". No i ceny jednak trochę wygórowane. Obługa (w postaci tego Pana z którym miałam przyjemność ostatnio rozmawiać) miła, ale jest tam jedna kobitka, która sprzedaje jakby wielką łaskę robiła.. Tamten Pan był bardzo zaangażowany w rozmowę, spisywał nazwy ryb żeby mieć jakieś rozeznanie o co ludzie najczęściej pytają. Ogólnie mam mieszanie uczucia co do tego sklepu 5/10

 

:arrow: sklep za Biedronką przy ul. Braci Mieroszewskich

Obsługa bardzo miła, sklep typowo akwarystyczny. Duży wybór kamieni, korzeni, żwirków. Chociaż o sprzęcie (filtry, grzałki) nie można tego powiedzieć. Osobne pomieszczenie z akwariami, chociaż nie ma tam takich urządzonych, ryby są trzymane bez roślin i żwirku to wszystkie są zdrowe, jeszcze nie spotkałam się z jakąś chorą a tymbardziej zdechłą. Duży wybór roślin. Za każdym razem jak tam byłam dostałam od właściciela jakis kolorowy kamyczek :lol: . A pewnego razu dostałam jakiś nawóz do roślin. Ogólnie 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam jak najbardziej sklep w Będzinie na ulicy Zwirki i Wigury oś. Ksawera

Sprzedawca - facet - zna sie naprawdę na rzeczy. Co do rybek nie ma dużego wyboru wszystko pospolite, ale czego dusza zapragnie sciaga na zamówienie, gorzej jak jest jego zona bo ona nie zabardzo...

W CH pogoria tez jest całkiem nieźle, ale ceny przekosmiczne

sklep na Będzinie w halach - tez mila atmosfera, znakomity wybór ryb, wszystko zadbane,

 

a nie polecam sklepu zoo sklep na ul. małachowskiego, kobieta nie zna się na rybach, a co jest wrecz straszne, nie wie nawet co ma w akwarium ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie tak:

Zakopane ulica Witkiewicza- super, super, super! Mały sklepik, ale najdoskonalszy.

Zakopane, Kościeliska 26- super, super, super! Ogromny, piękny sklep. Duży wybór ryb i artykułów.

Zakopane, Sienkiewicza, sklep "Colisa".- Po prostu że-na-da. Ryby śnięte chore, a po dnie walają się szkielety. Omijać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry sklep zoologiczny w Jaworznie lub okolicach, mogą być Mysłowice, Chrzanów, Sosnowiec. Chciałbym kupić Otoski jednak nie mogę ich nigdzie znaleźć a z allegro strach. Interesowałyby mnie też ciekawe rośliny do akwarium wiec jeśli znałby ktoś sklep z roślinami do akwarium również z okolic Jaworzna toi byłbym wdzięczny aktualnie chodzi mi o mchy jednak wszystkie rośliny są mile widziane:) No chyba że ktoś jest z tutaj obecnych jest z Jaworzna i ma nadwyżkę w akwarium w rybkach i roślinkach to proszę o PW taka opcja też wchodzi w grę:) Zastanawiam się też nad kupnem krewetek wiec jeśli jakieś sklep miałby je to tez prosiłbym o podanie jego adresu:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Dobry

Średniak

Dla mnie zły

 

Ja co do Warszawy to:

 

KAKADU (Złote Tarasy, Arkadia) ogólnie nie przypada mi ten sklep ZT strasznie mały i nic nie mają, Arkadia Duży ale nie dbają tam o nic.

Jestem ciekaw jak na Targówku i okolicy

Diskus Zoo Nie wiem dla mnie rewelacja chodziłem tam czasem na wagary (obok Technikum gen. Zajączka Plac inwalidów)

Przerażały mnie jak na rok 2004 ceny holenderskich roślinek ;p

 

W weekend pojadę do Diskusa na Radzymińskiej bo mam blisko Prace i Edytuje posta czy mi się tam podobało. Zachwalają największy sklep w Wawie.

 

Co do Legionowa:

 

Większość sklepów się zamyka albo ogranicza działalność.

Były na Batorego, przy Targu obok szkoły nr.6 Ktoś pisał o DH Maxim ale chyba tam jeszcze nie byłem bo odwiedzam tylko i wyłącznie....

 

Zoo Nemo (obie filie pawilon w Błękitne Centrum, Sklep przy Piłsudskiego/Targ Miejski) jak najbardziej polecam, zaufany człowiek. Współpracuje od 2004 jak był jeszcze w malutkiej budzie.

Inter Zoo Adam Na przeciwko PKP. Kupiłem w 2003 Baniak i osprzęt i to chyba był jeden z + sklepu (jakiś tam rabacik) Zatrute ryby, chore bez kwarantanny byle sprzedać padną to przyjdą kupić nowe. Z czasem coraz tragiczniejszy wybór roślin. Nie wiem jak teraz, ja się przejechałem i inni też mówili że mają takie odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radom:

C-Z na ul. Miłej jest super, świetna, ciągle szkolona obsługa, unormowane ceny i bogaty asortyment.

Sklep w Leclercu - mega do kotka, koleś jest naciągaczem. Może to mocno subiektywne ale jako laik kupiłem tam malutkie akwarium 25l. za zawrotną cenę 230 zł.

 

Sklep w "Stokrotce" - koleś sprawia wrażenie "starego wygi" ale do powyższych 25 litrów wcisnął mi suma rekiniego z zapewnieniem, że będzie git i cacy.

Liczba martwych ryb w jego akwariach na cm2 jest zastraszająca.

 

Sklep w "Fenixie" dużo lepszy o ile obsługuje właściciel, kobiety które tam handlują niestety nie mają o niczym pojęcia.

Nie zmienia to faktu, że jest bardzo sympatycznie i bez ściem.

 

Sklep w Skaryszewie, nieopodal ul.Kościelnej:

Bardzo dobry asortyment, bardzo konkretne informacje, bardzo konkretna obsługa.

Pod warunkiem trafienia na właściciela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W robocie nic się nie dzieje. Wyskoczyłem do tego Diskusa na Radzymińskiej w Warszawie.

No i fakt 2 piętrowy. Parter Na lewo Roślin pełno na Prawo Korzenie kamienie pełno ryb. Na górze Technika i cała reszta.

 

Jednak tak jak mówiłem Ceny kosmiczne pozostały.

 

np. interesujące mnie

 

JBL e701 mam za 250 z wysyłka u nich 310+

Walizka Zoolek testy mam za 120 z wysyłka u nich 160+

Sylvania gro-lux T5 24W mam za 20+ u nich 55+

 

O rośliny i korzenie się nie pytałem, ale sądzę że by mnie powaliło na Kolana a i tak dziś jest z 30 C i zanosi się na burzę. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrem, 40km pod poznaniem.

Sklepy są 2, tego samego właściciela:

-sprzedawcy nie znają się na akwarystyce (polecali komuś welonkę do 15l)

-wybór nie jest zły, ale brakuje żywego pokarmu i mrożonek.

-ceny ok.

Dla tych co sobie sami mogą doradzić polecam. Jeśli ktoś się nie zna to ma problem.

 

Często też jestem w poznaniu w m1 - zoo franowo

Ceny wysokie, ale fajny wybór, znają się niezbyt dobrze na akwarystyce.

Zakupy robię też w galerii malta w poznaniu. Jest tam zoolog, którego nazwa mi wypadła z głowy. Ceny podobne do zoo franowo, wybór też, ale wole ten sklep. Jest czyściej i zawsze mają akwarium pokazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz coś o Lublinie. Słabe sklepy: Sklep Zoo w Tesco przy al. Krasnickich-brak odpowiedniej wiedzy sprzedawców, jedyny plus to duża liczba roślin. Sklep Kakadu w Olimpie przy al. Solidarności, wiedza sprzedających na dobrym poziomie, jednak ceny wysokie i w akwariach zdazaja się zdechle rybki. Sklep w Eleclercu przy Zana, dobra obsługa, rybki w dobrej formie, bojowników nie w kubeczkach. Sklep w Galerii Lubelskiej przy al. Witosa, mój faworyt. Duży wybór ryb, ceny w normie. Dobra obsługa, nie zauważyłem roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław: (pewnie był już kilka razy, ale ja chętnie się podzielę zdaniem)

 

Najlepsze, dobrze znane sklepy, bez których nie wyobrażam sobie życia:

 

- Belio/Nattec - spory wybór krewetek, sprzęt w bardzo przystępnej cenie (na miejscu sprzedawany w takiej samej cenie jak na allegro!), duży wybór roślinek, przesympatyczna pani sprzedawczyni i znający się na rzeczy jej kolega. Niestety bywa że najbardziej pożądane towary pod koniec tygodnia są już wykupione i trzeba czekać do następnej dostawy we wtorek o 15. TBardzo tanie klejenie akwariów na zlecenie.

 

- Plantica - firma działająca od jakiegoś czasu, jednak od miesiąca ma swój sklep (wcześniej tylko internetowo), najprofesjonalniejszy ze sklepów akwarystycznych we Wrocławiu - ale uwaga! skupiający się przede wszystkim na akwarystyce roślinnej. Duży wybór akwariów OptiWhite, ogromny roślin In-Vitro, dostępne wszelakie nawozy, dyfuzory, profesjonalne podłoża, szklane wyloty filtrów itp. Ceny części przedmiotów przystępniejsze niż w Belio (kamienie/korzenie). W Plantice nie ma miejsca na chińszczyznę - tu kupuje się tylko sprawdzone, profesjonalne produkty markowych firm (Nie mogłem dostać tam modułu oświetleniowego Aquaela, bo firma uznała je za zbyt awaryjne i zaprzestała sprzedaży!). Dość drogo za klejenie akwariów.

 

- Trzmiel - Największą zaletą jest obsada... sklepu! Ludzie tam pracujący znają się na rzeczy i jeśli coś radzą - należy wierzyć im na słowo. Trzmiel hadluje także najtańszymi chińskimi produktami akwarystycznymi (stąd kiepska renoma na allegro), których często nawet nie dostarcza na miejsce do sklepu we Wrocławiu. Sprzedawcy z trzmiela odradzają zakupu takich sprzętów, a jeśli już, to informują o wszelkich ich mankamentach. W sklepie zawsze żywa i wesoła atmosfera. Piękne duże akwaria obsadzone roślinami. Nie straszna im także akwarystyka morska. Z trzmiela (niemal konkurującego z Wrocławskim ZOO) wychodzi się z trudem i bólem w sercu, że nasze własne akwarium tak nie wygląda. Ceny roślin raczej dość wysokie, ryb podobnie. Uczciwa i rzetelna "ekipa" Trzmiela sama poleca zamawiać na allegro i przychodzić po odbiór - wychodzi taniej.

 

 

Odradzam zaś Kakadu i sklepów w centrach handlowych - sam widok plastikowych, różowych zamków-napowietrzaczy tam dośtępnych przyprawia mnie o dreszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o iquitos w Warszawie. Dużo ludzi się skarży na wszystko od sprzętu po jakość obsługi.

 

Mają oni Akwarium z 10mm 1,41 za L więc sąsiad który jest szklarzem Baniak 140x40x50 chce zrobić za 800 w Glonojadzie (mają Akwaria do odbioru osobistego Warszawa i Jabłonna ) 770

 

Czyli iquitos ma 280 L * 1,41 = 395 PLN no oszczędność jak siemasz. Ale czy nie będzie bubla ?? A może ktoś poleci na PW jakąś firmę z Wawy co robi na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białystok

:arrow: Kameleon na Ryskiej
Duży wybór ryb (szczególnie żyworódek i Pyszczaki) i karm dla ryb.
Są tam cztery(pięć, ale piąte zasługuje na szczególne opisanie) ładne, duże(około 500l, oprócz morskiego ok. 200l) akwaria-Malawi, Holenderskie, Morskie i Ogólne.
Pośrodku jest nieduże oczko wodne z karpiami koi i żółwiami.
Koło kas jest wielkie (ok. 1300l :shock: ) akwarium z: arowaną, wielkimi pielęgnicami (cytrynowe, pawiookie itp.) i sumem czerwonopłetwym.
Ale... nad, tak nad! kasami jest małe akwarium z wielkim glonojadem i malutkimi welonami :shock: .
I drugie ale ceny...

:arrow: Złota Rybka na Rocha
Stare sprzęty, małe zbiorniki, syf, smród i zamki w akwariach.

Póżniej rozwinę listę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o iquitos w Warszawie. Dużo ludzi się skarży na wszystko od sprzętu po jakość obsługi.

 

Mają oni Akwarium z 10mm 1,41 za L więc sąsiad który jest szklarzem Baniak 140x40x50 chce zrobić za 800 w Glonojadzie (mają Akwaria do odbioru osobistego Warszawa i Jabłonna ) 770

 

Czyli iquitos ma 280 L * 1,41 = 395 PLN no oszczędność jak siemasz. Ale czy nie będzie bubla ?? A może ktoś poleci na PW jakąś firmę z Wawy co robi na wymiar.

Sam tam kupowałem akwa, sprzęt oraz ryby.... nie mam się do czego przyczepić. Odbiór osobisty na Ursynowie..Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam - Sklep Zoologiczno Wędkarski "Buldog" Włocławek ul. Cicha 6 -> Świetna obsługa , przystępne ceny, co tydzień nowy towar :)

 

 

 

Zdecydowanie odradzam - Sklep Zoologiczny "Zoo Natura" Włocławek - Centrum Handlowe "Wzorcownia" -> Tragedia; fatalna obsługa , sporo martwych ryb pływających w akwariach oraz strasznie drogo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Właśnie wróciłem z zoologicznego w Radomiu niedaleko ul. Jana Pawła 2 (Osiedle Ustronie) w pawilonach.

5. Zarząd forum zastrzega sobie wyłączne prawo do używania czerwonej czcionki. viewtopic.php?f=2&t=32464

Koleś lakierem fosforyzującym pomalował Przeźroczki Indyjskie, na oczojebny żółty i pomarańcz i generalnie był z tego dumny.

Zwróciłem mu uwagę również na sprzedaż Fitonii...

-Przepraszam ta Fitonia w akwarium jest na sprzedaż? Trzyma ją Pan tam zgodnie z przeznaczeniem?

-Taak ona doskonale się trzyma w akwarium i świetnie wygląda.

-A ja myślałem, że nadaje się bardziej do terrarium...

-Nie nie do terrarium jest odmiana fioletowa.

 

:| Fitonia może mieć różne barwy.

 

A zasmarkaniec miłym rzeczowym głosem to ludziom wciska.

 

Czy za takie traktowanie ryb nie ma jakiś sankcji? Jakbym sobie psa pomalował lakierem w paski to bym dostał pewnie kolegium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za takie traktowanie ryb nie ma jakiś sankcji? Jakbym sobie psa pomalował lakierem w paski to bym dostał pewnie kolegium?

Zgłoś do animalsów. Może coś zrobią w sprawie. Kiedyś w jakiejś sprawie do nich napisałem i bardzo zainteresowali się sprawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legnica:

:arrow: kakadu na lotnisku, na przeciw Auchan. Sklep ogólnie drogi, neony i gupiki były po 6zł ;/ Ale można tu spotkać rzadkie ryby, kiedyś np.były piranie. Bojowniki są w kubeczkach, ale też nie które pływają w akwarium z innym rybami.

 

:arrow: Top zoo, w realu ul.fabryczna. Ryb tu bym nie kupiła, kiedyś widziałam bojowniki w kubeczkach które były martwe, dalej są w kubeczkach. Sklep jest mały, jednakże jest tani. Obsługa jest miła, jednak nie wiem czy wiedzą coś o akwarystyce.

 

Jest jeszcze wiele zoologicznych, ale tylko tym mogę dać opinie,gdyż je znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...