Skocz do zawartości

Ranking najlepszych i najgorszych sklepów akwarystycznych


andreasart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kakadu na Wileńskim w Warszawie.

Mają zdeformowane ryby.

Nie polecam.

 

Potwierdzam.

Kiryski pstre kupowane jako maluchy zdradzały pewne defekty i obecnie jako dorosłe ryby wyglądają już jak ekipa z cyrku. Całą ósemkę kupowałam tam w pewnych odstępach czasu i każdy z kirysków wyrósł na osobnika z jakąś wyraźną wadą. Brak płetwy, brak oka, garb, zdeformowane płetwy itp. Co ciekawe stado żałobniczek, które tam kupiłam również posiada pewne "wady fabryczne" ;p

 

Żeby za raz nie było, że kupuję ryby w ciemno - nie przeszkadzało i nie przeszkadza mi to jak wygląda zakupiona obsada. Samym rybom najwyraźniej również nie, bo rosną zdrowo, mają ładne ciemne kolory i wygląda na to, że naprawdę mają się nieźle.

Widziałam co biorę, przed zakupem obserwowałam jedynie czy zwierzęta zachowują się prawidłowo i czy nie zdradzają oznak chorób. Sam wygląd (wrodzone defekty) to moim zdaniem kwestia drugorzędna, z resztą i tak nie planuję rozmnażania podopiecznych.

 

Ale oczywiście każdy może inaczej postrzegać estetykę swojego zbiornika ;)

Dlatego ja również uprzedzam - we wspomnianym sklepie można natknąć się na ryby w różnym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na forum jest kilka osób z mojej okolicy, zatem po raz kolejny polecam miejsce w którym najczęściej robię zakupy - sklep zoologiczno-wędkarski "Pupil" w Zielonce przy ul. Wolności.

Przed restartem obu zbiorników złożyłam tam zamówienie i jak zawsze wróciłam zadowolona, z dokładnie takim towarem jakiego oczekiwałam :)

 

Co prawda sklepik jest mały i posiada skromny wybór ryb i roślin na miejscu, ale istnieje możliwość sprowadzenia dowolnych wybranych rzeczy lub zwierząt.

Ceny są bardzo niskie, zaś pan sprzedawca przed dokonaniem zakupu o wszystko dopyta i chętnie doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sklep Pruchnik w Tarnobrzegu - całkiem dobry, ceny nawet niezłe, wybór spory a jak czegoś nie ma, można zamówić i w każdy poniedziałek jest dostawa.

 

Skalar w Nisku - nie polecam, sklep mały, wybór żaden i drogo. Ostatnio właściciel mnie mocno rozczarował, nie rozumiem jego podejścia. Na pytanie o Microrasbory galaxy facet stwierdził, że za drogie i nikt nie kupuje więc na stanie nie ma i sprowadzić też nie może. Na pytanie kolegi o pielęgniczki kakadu, odpowiedział: cyt."nie masz Pan już co wymyślać". Haha, sklep pożałowania godny. Szkoda, że duża wiedza tego człowieka nt. akwarystyki przyćmiona jest typowym polskim narzekaniem. Albo chce mieć poważny sklep, albo zabawkę bez renomy i nie przynoszącą dochodów.

 

Aqua Anet w Stalowej Woli - drogo, wybór niezły, ale znajoma kupiła ryby chore. Słaby wybór roślin.

 

Zoo-Art w Stalowej Woli - dobre ceny, spory wybór ryb. Nie można zamówić ryb nietypowych. Rośliny w większości zaglonione (z baniaka bez oświetlenia, filtra, podłoża) Obsługa nastawiona byle więcej sprzedać. A pani odławiała ostatnio chłopakowi Otoski RĘKĄ :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielce- sklep os. Na Stoku w pawilonach ok nr 50 (super sklep, bardzo dobrze zaopatrzony a gość ma sporą wiedzę o akwarystyce, nie tylko słodkiej ale i morskiej i nie wciska na siłe.) mało akwariów ale zorganizuje niemal każdą rybkę.

Warszawa - Diskus na Żolibożu (meeega dramat...)babka w sklepie nie wie jakie ma ryby w akwariach, pytałem o pielęgniczki stwierdzila, że nie ma, po czym w jednym z akwariów pływają sobie dość ładne "trifki", babka zrobiła jedynie głupią minę... to samo jak kupowałem u niej roślinki, nie wiedziała, że roślinkę którą chcę kupić nosi nazwę rogatek i powiedziała cyt:"A to sprzedaję na garści"..., ceny takie sobie.

Warszawa - Kakadu w Arkadii, ogólnie ok, nawet niezły wybór jednakże sprzedawcy są po to żeby sprzedać towar...i chyba nic poza tym. pytałem o Hemigrammusy, sprzedawca do mnie, cyt:"tu ma pan hemigrammusy a tu są zwinniki". Owe rybki(mowa o H. Erythrozonus) w czwartek kosztowały 3pln, wczoraj (poniedzialek) już 4pln. A, i jeszcze Razborka Galaxy jest po 12pln sztuka!!! a Ramirezka po 30pln sztuka...

 

Zna ktoś w ktoś w samej Warszawie jakiś sensowny sklep akwarystyczny? 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diskus to taka sieciówka dwusklepowa. ;)

Z Żoliborza blisko masz do Iquitosa na Arkuszowej. Ceny przyzwoite, duży wybór ryb, zdarzają się jednak opinie że zdarzają się problemy z jakością. Na allegro są pod iquitos_pl.

Jak potrzebujesz sprzętu to polecam Clarias, zakupy przez ich stronę (taniej niż przez allegro), możliwy odbiór osobisty na Grochowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Iquitos i Clarias sporo kupowałem swego czasu, nie tylko art. akwarystyczne, także też ich znam. A Żoliboż napisałem, bo mam tam najbliżej. Kiedyś mialem blisko i chodziłem na piechotę, do gościa na skrzyzowaniu Jana Pawła i Solidarności ale gościu chyba się zawiną, bo ostatnio widziałem tam jakiś remont. Poza tym sklepik jak skepik, na Galaxy czekalem 2 tyg., na prętniki też coś koło tego z tą róznicą, że facet zawsze mówił mi, żebym przyszedł za 3 dni i odnosiłem wrażenie, że siedzi w tym sklepiku za karę ;-)

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to teraz coś Sosnowca 

Raczej nie polecam ale czasem warto wpaść i zobaczyć czy nie ma jakiejś okazji.

Sklep a właściwie centrum akwarystyczne ul. Braci Mieroszewskich 50 Sosnowiec 

Facet trochę temu był bardzo dobry tanio, solidnie.

Wybór baniaczków oraz pokryw i innych tego typów rzeczy wręcz przerastał oczekiwania.

Dziś- czasem tanio czasem nie z dawnej potęgi asortymentu zostało już mało co, Mała ilość roślin wręcz znikoma, a jak już są to albo drogo albo mizerna jakość, ostatnio widziałem z chyba tylko 3 baniaki całą góra gdzie były zbiorniczki przerobiona na pomieszczenie dla karmy dla psów i kotów.

Co do ryb  neonek innesa 1 zł molinezje czasem po 2 zł lecz duża ilość padniętych ryb na dnach. Darmo szukać jakiegoś markowego sprzętu wszystko tandetna chińszczyzna  w cenach mało adekwatnych do ceny. Ogólnie przez te lata co znam tą miejscówkę koleś przestawił się z jakości na ilość i zysk

A godny polecenia jest Starej daty akwarysta z Bohaterów Monte Cassino 50, Sosnowiec

Jest tam od dawien dawna starszy facet który zawsze doradzi i wytłumaczy można go gnębić pytaniami a zawsze bez problemu odpowie. 

Ceny przyzwoite, a  jak na bardzo małe pomieszczenie spory wybór ryb, roślin oraz sprzętu. Jeśli czegoś nie ma to jak mawia ,, jak nie ma to się sprowadzi i będzie, nie ma  problemu "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może kolej na Opole?

Aqua-Serwis na ulicy Pużaka 21. Właściwie pierwszy i jedyny porządny sklep akwarystyczny, jaki znalazłem w tym zaścianku. Na plus:

- Ryby zdrowe, po kwarantannie. Po dwa-trzy gatunki w akwariach. Żadnych niespodzianek, ryby o podobnych wymaganiach, dobrze dobrane. 

- Bojowniki w akwariach! Zbiornik sklepowy 30-40 litrów, w nim stado małych razborek i śliczny, żwawy, zdrowy młody bojek. Wspaniały widok i normalny dla tego sklepu.

- Duży wybór. Szczególnie Malawi jest mnóstwo, ale są też inne biotopy. A jak czegoś nie ma, bez problemu można zamówić.

- Właściciel z pasją i wiedzą. Sensownie doradza, nie pozwala kupować tragicznych składów. Sam widziałem jak do 54-tki zamiast gurami polecił prętniki karłowate.

Minus:

- Ciut drożej niż w pozostałych sklepach. Ale choćby dla bojków w akwariach z przyjemnością daję Piotrkowi zarobić.

Edytowane przez Corvus Albus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę i ja zarekomendować sklep.

 

Głogów - sklep "Odra" ul. Nadbrzeżna

 

Dlaczego? Właściciel pasjonat. Stworzył kilka świetnych zbiorników. "Krewetkarz" pełną gębą. Potrafi doradzić i wyprowadzić na prostą każdy zbiornik (mój przykład:). Dba o rybki i roślinki (mogę godzinami z nim rozmawiać nt roślin i ryb).

 

Byłem świadkiem takiego zdarzenia: przychodzą trzy młode dziewczyny (ok.9-12 lat), proszą o rybkę. Pytanie: jaka rybka i jakie macie akwarium? Odp: mamy 6zl i chcemy ładną rybkę. Pyt: do czego wam ta rybka? Odp: taką w woreczku i ładną. Reakcja: Uciekajcie mi stąd. Rybki nie są do męczenia!

 

Który sprzedawca tak robi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia w Trójmieście mogę polecić 2 sklepy.

 

W Gdyni hurtownia Aquapet przy ul.Cypriana Norwida 4. Ceny mają hurtowe, chyba najniższe na Pomorzu. Właściciel to prawdziwy pasjonata o ogromnej wiedzy. Ogromy wybór ryb i roślin akwariowych. Polecam!

 

W Gdańsku centrum ogrodniczo-zoologiczne Okaz przy ul. Wita Stwosza 77 (vis a vis zajezdni tramwajowej). Duży wybór ryb akwariowych w dobrej cenie. Mają też duży wybór korzeni w niskiej cenie. Sprzedawcy z całkiem niezłą wiedzą. Mogli by czasem tylko trzymać trochę większy porządek ;) Jestem ich stałym klientem i również polecam.

 

Na Pomorzu jest jeszcze sieciówka Zoo Karina. Taka "Biedronka" zoologiczna. Czasem odwiedzam ze względu, iż mam najbliżej. Lecz tylko po jakieś szybkie zakupy jak pokarm itp. Wiedza sprzedawców pozostawia wieeeele do życzenia. Pewna sytuacja rozwaliła mnie na łopatki. Chciałem się spytać co on sądzi o zachowaniu pewnej ryby w stosunku do innych w akwarium. A sprzedawca wyciągnął z szuflady jakąś książkę akwarystyczną i zaczął czytać ;) Plusy mają takie, iż akwaria są prawie zawsze czyste i zadbane. Jednak wybór gatunków ryb nie powala. W Gdańsku największa Karina jest w CH Matarnia, więc jeśli już na jakieś zakupy to tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W Kielcach był swego czasu fajny sklepik przy rondzie czarnowskim - można było kupić rybki, roślinki od hodowcy no i do tego pogadać o tym, co człowiekowi w akwarystyce leżało na wątrobie. Pojechałem tam wczoraj :( sklepu brak - delikatesy. Dotarłem więc do sklepiku na bocianku, który znałem wprawdzie od dawna ale.... akwaria pełne roślin rosnących (nie tylko do sprzedaży), ogromna ilość rybek w akwariach (brak zdechłych), bogaty asortyment nawozów. Jedynie obsługujący jakiś mrukliwy, choć wiedział o co chodzi w rozmowie o konkretnie niedoborze fosforu ;). Na pewno będę tam teraz zaglądał, bo inne akwarystyczne w Kielcach są potrzebne tylko po to, żeby kupić ewentualnie butelki z półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś porządnego sklepu w Rzeszowie bądź okolicy. Zna ktoś może taki sklep?

Aquatika Michał Lech bodajże na Reymonta - moge polecić z czystym sumieniem - często zaglądam jak tylko jestem w Rzeszowie.

Edytowane przez Kozakpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Ja polecam niedzielną giełdę akwarystyczną w Krakowie odbywa się ona w szkole na ul. komandosów (os. Podwawelskie). Giełda jest w każdą niedzielę od 08:00 do 12:00. Ceny na niej są 2-3 razy niższe niż w sklepach a jakość ta sama a często lepsza.

Jest także wtorkowa giełda zoologiczna na której ceny są jeszcze niższe niż na giełdzie niedzielnej (większość jest tam akwarystyki). Giełda jest w Krakowie w dużej hali na ul. balickiej (bronowice małe) od 14:00 do 17:30. Tak naprawdę o 16:00 sprzedawcy zaczynają się zbierać i wielu produktów już nie kupimy. Tutaj jest link do tej giełdy: http://www.gieldazoo.pl/ Fajne i tanie korzenie można dostać w sklepie roślinyakwariowe.pl . Sklep jest na ul. Młyńskiej https://www.google.pl/maps/place/Beta.+Sklep+zoologiczny.+Mosurek+B./@50.083497,19.971335,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47165ae8238b0113:0x746c50154501c470 Nie łatwo zobaczyć ten sklep z chodnika, a z ulicy jest to prawie nie możliwe. Jest on poniżej zielonego bloku, schodzi się po takich schodkach na dół.

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakość ta sama a często lepsza.

 

Akurat jako bywacz na tej giełdzie mogę się niezgodzić.

 

Jakość ryb w wielu przypadkach jest niska, ale nie chodzi mi tutaj tylko o samą rybę, a warunki w jakich przetrzymują ryby przeznaczone na sprzedaż. Jest paru sprzedawców gdzie ryby kupione u nich padają chwile po "aklimatyzacji". Mieszanie biologii, stres, kiepska woda i często przeziębianie/ przegrzewanie ryb nie działa na nie dobrze.

 

Jest pare osób, które faktycznie sprzedają nadwyżki hodowlane i można śmiało od nich kupić, ale niestety 70% giełdy to mocne handlarzyki, a ryba to kiepskiej jakości towar. Rośliny (szczególnie u jednego gościa) są faktycznie ładne, zdrowe i tanie- tutaj polecam.

 

Giełda wtorkowa zaś jest dobra do kupowania mrożonek w taflach. 

 

 

Z sklepów Krakowskich mogę polecić Mix Animals na Kalwaryjskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...