Skocz do zawartości

"pęcherzyki"?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pierwsze akwarium - pierwsze problemy

 

viewtopic.php?f=22&t=12538

 

Otóż z baniaka wyjąłem dzisiaj pierwsze zatoczki (6 sztuk) Więcej nie odnotowałem, ale nie chce mi się wierzyć, że to koniec. Ślimaki przybyły najprawdopodobniej z roślinami (a moczyłem w wodzie utlenionej, heh) i były póki co bardzo malutkie (mniejsze niż główka od szpilki). Zauważyłem jednocześnie na szybach akwa coś jakby mikro pęcherzyki powietrza (średnia 1-2 mm). Zastanawia mnie czy to mogą być jaja tych ślimaków. Ślimaki zdjąłem z roślin, a te "pęcherzyki" są głównie na przedniej szybie, z której nie zdjąłem żadnego ślimaka. Co to może być?

Dodam, że w akwa pojawiła się pleśń? na korzeniu. Wyjąłem drewienko i wyszorowałem, ale znowu powraca biały nalot. Drewienko moczyłem wcześniej w KMnO4 i polewałem gorącą solanką. Podobnie nalot ten pojawił się na kabombie i coś białego, ale jakby takie płaty, były na przyssawce od termometru.

 

Co to może być?

 

Kupiłem póki co jedynie 2 otoski. Wiem, że za szybko, ale ono podobno wcinają ten biały nalot. NO3 i NO2 mam w normie, jedynie woda bardzo twarda, ale nad tym popracuję (zamierzam przy podmianach dodawać wody demineralizowanej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęcherzyki powietrza mogą występować do dnia, 2ch po zalaniu - później nie zaobserwowałem tego zjawiska. Jak to powietrze to po prostu zostaw, samo zniknie.

Możesz poruszyć trochę pęcherzyków - jak polecą w górę znaczy że to raczej powietrze ;)

 

Biała "pleśń" - było już na forum.

 

Otoski... delikatne ryby w niedojrzałym akwarium... no nie ok podaj jeszcze wszystkie wartości bo zdarzało się już że ktoś mówił że np No2 w normie, a później podawał wartości i okazywało się że stężenia są prawię śmiertelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób co jakiś czas testy, podmieniaj wodę w razie potrzeby, żeby ewentualnie zbić związki azotu(mówie o NH3, NO2). A fotka Twojego baniaka z linku wygląda mniej więcej tak jak obecnie? Pierwsze na myśl co mi przyszło do głowy to to, że glony Ci bąbelkują :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzisiaj kolejny problem:

 

woda na powierzchni akwa mlecznobiała. Czy to normalne? Czytałem na forum że to powinno samo przejść. Racja?

 

Czy podobnie przejdzie sama pleśń, która pojawiła się na korzeniach?

 

Póki co otoski trzymają się dzielnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...