Skocz do zawartości

Jaki filtr wewnetrzny do 112l ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcę kupić filtr wewnętrzny dobrze filtrujący wodę a przede wszystkim cichy.Na kubełkowy nie mam miejsca a do kaskady trzeba podobno ciąć dziury w pokrywie ? Jak działa tak kaskada jak sie ja montuje czy napowietrza wodę jak z wkładami do niej czy sa drogie ? Myślałem nad zakupem tego http://www.um-um.pl/product_info.php?cP ... L.Czytalem w glonojadzie opinie ze go chwalą.Czy ktoś może ma ten filtr ? lub ten http://www.zoologiczny.sklep.pl/Fluval_ ... _22___8565 tylko ten nie miał żadnych opinii dlatego w ciemno bał bym sie go kupić.Może inny filtr do tej kwoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci coś. Nie rób błędu i nie kupuj filtra wewnętrznego. Ja popełniłem ten błąd i teraz bardzo tego żałuje. Mam AquaSzut-a 550 Turbo, jest ogromny i w sumie nie sprawdza się najlepiej. Rozważ możliwość dołożenia paru groszy i zainwestowania w jakiś kubełek a jeśli nie to chociaż kaskade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kaskady, należy wyciąć niewielki otwór w pokrywie.

Ba, taki otwór jest bardzo przydatny, dzięki niemu mamy mniejszą szansę na przegrzewanie się wody w akwarium pod zamkniętą pokrywą, do tego polepszona jest wymiana gazowa między taflą wody a pokojem.

Najlepiej z tyłu wyciąć otworek, zamontować na ściance filtr i wszystko wygląda wtedy bardzo ładnie, o wiele ładniej niż duży filtr wewnętrzny który psuje wygląd środka akwarium.

Jak chodzi o estetykę to wewnętrzne wypadają najgorzej.

Ruch wody z kaskady napowietrzy wodę, więc o to nie ma się co martwić, szczególnie jak mamy żywe rośliny w akwarium.

 

Cena dobrej kaskady to mniej niż 100zł, szczególnie polecam filtry z serii FZN Aquaela.

 

Kaskada oferuje lepszą filtrację niż wewnętrzny, kubełek sprawdziłby się jeszcze lepiej ale jak nie masz na niego miejsca to nie...

 

Opiniami w sklepach internetowych się nie sugeruj, znaczna większość jest pisana przez właścicieli tych sklepów i producentów sprzętu - co im się bardzo opłaca bo nabija sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazić jak ta kaskada ma być zamontowana czy tam są jakieś węzę doprowadzone ? a jeszcze bardziej nie mogę wyobrazić sobie otworu w pokrywie jak mam tam zamontowane 2 świetlówki.Wystarczyła by mi chyba Fnz 2 jest do 200 l kosztuje 75 zł i pdobno duzo ciszej chodzi niz Fzn 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie porównujmy poloneza do porshe ;) [może trochę przesadziłem]

 

Kaskada spełnia swoje zadanie o wiele lepiej [zakładam że porównania nie masz... zarówno w wydajności jak i głośności takiego filtra]

A filtr kubełkowy - jeszcze lepiej niż kaskada.

Jak chcemy się zajmować [dużym] akwarium na poważnie, to wew tylko jako dodatek do jednego z wyżej wymienionych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na kaskadę Fzn2.Dzis dzwoniłem do sklepu żeby spytać się czy pasuje do mojej pokrywy.(akw 112 l cos na podobe tego http://www.zoologiczny.sklep.pl/Pokrywa ... 25_30___46) Powiedział ze mam wyciąć dziury ale na 100% nie powiedział mi czy będzie pasować ta kaskada ? Czy moge ja zamoiwc czy bedzie pasowac ? Jak z hałasem takiej kaskady czy będzie cichsza np od flltra wewnętrznego np Fan 1 ?

Druga sprawa dotyczy oświetlenia.Po opiniach na forum podobno swietlowki philips 865 + Aguarele sa dobre.Ale ja chciałem kupić za jednym razem w tym sklepie Hageny Agu glo + sun glo.Bo nie maja philipsów. Czy te Hageny tez będą dobre ? CZy mogę je zamówić ?

Mam pytanie jeszcze o podłoże.Jaki nawóz kupić pod żwir ? Czy może być w płynie np sera florena ? czy kulki.Będę miał n samym dnie 3 rodzaje drobnego żwirku i wyżej grubszy żwirek biało czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mam FZN2 w połowę mniejszym akwarium ;)

Do pokrywy w 112l odpowiednio wyciętej spokojnie będzie pasować, ważne żebyś miał parę cm za akwarium lub z boku aby zawiesić tam filtr ;).

 

Miałem porównanie obu filtrów, wewnętrzny FAN1 jest bardzo głośny [jak każdy brzęczyk] i np. nie wyobrażam sobie koło takiego spać. Natomiast FZN2... cud miód i orzeszki ;)

Bardzo bardzo cichy i wydajny, silnik praktycznie nie słyszalny - słychać tylko delikatny szum wody, ale to można zlikwidować delikatnie troszkę poziom wody w akwarium. Co do głośności obu - FZN-y biją wewnętrzne FAN-y na głowę ;)

 

2.Dobre i wystarczą Ci w 100%, ale philipsy są lepsze ;)

"Zamówić" znaczy że mieliby dopiero sprowadzić? Jak tak to równie dobrze możesz kupić w jakimś sklepie internetowym ;)

 

3. Wybór jest bardzo duży, zależy ile pieniędzy chcesz wydać/jakie rośliny hodować ;)

W tzw. substratach pod-żwirowych nawet najtańsze nawozy np Aquaela czy Tetry się sprawdzają bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za tak cenne informacje.Nie maja philipsów tylko te Hageny.A kaskadę siwetlowki i odmulacz chcę zamówić za jednym razem zęby nie płacić dodatkowo za przesyłkę.Rośliny chciałby z jedne strony czerwone z drugiej zielone.Nie znam sie na roślinach nie wiem które sa dobre w uprawie daja tlen itp.Ale chciał bym kupić takie :HYGROPHILA POLYSPERMA ROSANERVIS 3 szt ROTALA ROTUNDIFOLIA 5-10 szt ALTERNANTHERA CARDINALIS 2 szt CABOMBA PIAUHYPENSIS 3szt ROTALA INDYCA 2szt POTAMOGETON GAYI SAGITTARIA SUBULATA 4szt mech jawajsk + 2 gatunki zielone jakieś zależy co będzie miał.Jak to rośnie czy warto to kupic ? Uparłem się zęby mięć trochę czerwonych.Jaki nawóz do tych roslin ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem nowym forumowiczem. Mam pytanie, chce zakupić filtr wewnętrzny do mojego 86L akwarium ( mam złe doświadczenia z zewnętrznym)

I ZASTANAWIAM SIĘ NAD SERA FILTR WEWNĘTRZNY FIL120 Z DESZCZOWNIĄ DO 120L (można doczepiać niby różne wkłady)

 

http://allegro.pl/item856155037_sera_fi ... _120l.html

 

Co sądzicie , czy jest to niezły wybór, co byście polecili i czy deszczownice można odpiąć ?

 

Dzieki z góry za wyrozumiałość pozdrawiam i czekam na ODP. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym forumowiczem. Mam pytanie, chce zakupić filtr wewnętrzny do mojego 86L akwarium ( mam złe doświadczenia z zewnętrznym)

I ZASTANAWIAM SIĘ NAD SERA FILTR WEWNĘTRZNY FIL120 Z DESZCZOWNIĄ DO 120L (można doczepiać niby różne wkłady)

 

http://allegro.pl/item856155037_sera_fi ... _120l.html

 

Co sądzicie , czy jest to niezły wybór, co byście polecili i czy deszczownice można odpiąć ?

 

Dzieki z góry za wyrozumiałość pozdrawiam i czekam na ODP. :roll:

kompletnie się nie nadaje

lepiej kup kaskade fzn-2

albo jak już chcesz wewnętrzny to może aquael fan3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego uważasz że kompletnie sie nie nadaje? przecież sera jest bardziej rozbudowana ( można montować różne wkłady , czyżby one nic nie dawały?)niż Fan zwykły prościuch. (ps fana mam w tej chwili)

nie wiem wydaje mi się chyba większy

ogólnie uważam że filtry wewnętrzne nie nadają się do akwariów powyżej 80l

a co powiesz o tym http://allegro.pl/item862072799_filtr_c ... atisy.html cena prawie taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...