Skocz do zawartości

Azotany w wodzie wodociągowej


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat bo widzę że tematy wyświetlają się tu w kolejności założenia a poza tym problem zgoła inny a mianowicie:

 

W wodzie z kranu mam azotany w ilości 55-60 mg /l (norma dla wody do spożycia do 50) czy nie jest to stężenie za duże jak na zakładanie świeżego akwarium i czy nie będzie to problem przy podmianach wody.

Drugą opcje to woda z minimalną acz wyczuwalna obecnością siarkowodoru. Pytanie jak wyżej ??

I jeszcze jedno o odstawianiu wody przed wlaniem do akwarium mówi się w kontekście odparowania chloru. Czy jeśli mam wodę nie chlorowaną to mogę ją wlewać bezpośrednio czy są jeszcze jakieś inne powody aby ją przetrzymać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 w kranie na poziomie 50 to delikatnie mówiąc przesada, ja w akwa mam 20, ale do rzeczy osobiście uważam, że najbezpieczniej jest podmieniać wodą demineralizowaną, mma wtedy pewność, że żadne "badziewie" w postaci jakiegoś chloru czy innych metali ciężkich, nie zagraża rybkom, stosuję tę metodę od jakichś 6-7-miu miesięcy i parametry wody mam super i rybki czują się świetnie(z tego co widzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.... to już nadinterpretacja ;p napisałem żeby nie wierzyć bezgranicznie wynikom testów, o to mi chodzi, bo takie testy dają tylko przybliżony wynik, a czasami zakłamują. No i tak się składa, że tropicala paski są do niczego. Jak "paski" to raczej JBL ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, tylko problem u mnie w mieście jest taki, że jak chcę coś z JBL-a to muszę, ze świeczką szukać albo jechać do większych miast. Nawet w AQUATICE i KAKADU nie mają a myślałem, że w sieciówkach dostanę chociaż by pokarmy JBL-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom azotanów w wodzie wodociągowej podałem za wynikami z laboratorium SANEPIDU. Traktuje je jako pewne. Pytanie brzmi czy można tą wodę stosować do podmian czy myśleć o czymś innym ??

Czy może od razu pobawić się w jakieś urządzenie do redukcji azotanów ?? (akwa 54 l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom azotanów w wodzie wodociągowej podałem za wynikami z laboratorium SANEPIDU. Traktuje je jako pewne. Pytanie brzmi czy można tą wodę stosować do podmian czy myśleć o czymś innym ??

Czy może od razu pobawić się w jakieś urządzenie do redukcji azotanów ?? (akwa 54 l)

 

Woda do podmian "zastępuje" wodę zlaną z baniaka plus wodę odparowaną. Tak więc podmieniając na kranowit stopniowo zwiększa się stężenie roztworu. Ja używam do podmian czystej RO w ilości 20% litrażu baniaka i od kilku miesięcy mam niezmienne parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...