Skocz do zawartości

[120l] ogolne.


darekszczecin33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rosliny ładne...nazyw nie pamietam.A obsada...leko nad wontlona z mojej winy...Ale duzo krewetek.Ammano i Red Rose.Duch , Stadko neonów innesa kiryski 3 szt. otoski 6.szt. Ramirezka,niestety jedna.PRZEPRASZAM ..POPRAWIAM SIE !!!

Powietrze-Pompka Hileja.

Oświetlenie-2xNarva Oceanic light.

Filtr-Crystalflo-20

tech.CO2--Brak.

Ryby---

Neony Innesa 20szt

Kirys pstry 3szt

Otosek 3szt,

Ramirezka 1 szt.

Duch azjatycki 1 szt.

Krewety Ammano i Red .....Nie liczyłem.

Rosliny....Duzo i ładne..

Pokarm...Tabletki suchy i dla krewetek.

Parametry wody w ..trakcie.

post-2825-13685157238609_thumb.jpg

post-2825-13685157238999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1.Filtr nadaje sie az do 350l.po2.wiem ze ramirezka do dodania duch do wydania.po3.swiatło 2x 19w. a po4..mam remont w domu.akwa ma dopiero miesac.wiec...odrobine luzu poprosze.

"Elite Crystal Flo 20 - moc 9w, przepływ 360l/h, objętość 2,7l, rekomendowany do akwarium max 75l"

 

Skoro baniak ma miesiąc, a Ty nie znasz parametrów wody, to co w tym baniaku robią ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać 7 neonków, z czego 3 to n. czerwone, a reszta to innesa.

Poszukaj czym się różnią te dwa gatunki i sprawdź co masz w akwarium.

Na zdjęciu zaznaczyłem neony czerwone.

A co do wyglądu akwarium to podoba mi się, ale spróbuj dowiedzieć(poszukaj) się jakie masz rośliny - zawsze

lepiej wiedzieć co się ma w akwarium ;)

post-312-1368515723935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro baniak ma miesiąc, a Ty nie znasz parametrów wody, to co w tym baniaku robią ryby?

No duża część obsady że tak powiem nie podołała co da się wyczytać w innym temacie, ale myślę że po miesiącu zbiornik jest w miarę stabilny ;)

 

Świetlówki, idę o zakład że moc standardowa co do wielkości akwarium = raczej mało światła.

 

O filtrze już pisałem gdzie indziej, ten model ma taką wydajność i tego się nie przeskoczy... Są 2 opcje - droga i tania.

Droga, wymienić kubełek na wydajniejszy i dobrej firmy.

Druga, tańsza no i oczywiście gorsza ale przy neonach/kirysach wystarczy w zupełności - kupić w miarę jako taki wewnętrzny i zostawić ten słaby kubełek.

 

I zaznaczam że to że u kogoś tam działa to nie znaczy że u nas też się sprawdzi, w szczególności ten konkretny model.

 

A neony, nikt się nie czepia.

Czerwony a innesa to nie różne odmiany.

To dwa zupełnie inne gatunki mające inne wymagania...

Sprzedawcą wierzyć nie należy a do sklepów zoologicznych chodzić przede wszystkim z własną wiedzą i zaplanowanymi zakupami ;)

 

Neon innesa:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neon_Innesa

http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html

 

Neon czerwony:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neon_czerwony

http://www.superakwarium.pl/neon-czerwo ... id801.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robia ryby w moim akwarium po miesiacu ??? Mieszkaja ,zyja.A to ze nie znam parametrów wody..to juz tak bardzo zle.Przez całe 7 lat nie robiłem tego typu testów i jakos zyły rybki.A teraz nagle musze miec ...

 

Witam i na wstepie prosze o nie krzyczenie i odprowadzanie mnie do szukania.Szukalem i nic nie znalazem nie stety .A problem Mj jest taki jak masowe sniecie ryb.Moje akwa to 120l, filtr crystal-flo20, grzalka Haleja napowietrzanie tez Haleja.Obsada bya taka okolo 40 neonek, 6 otoskow, 6 kiryskow pstrych i 4 albinosy . jedna ramirezka duch i cale stada Krewetek.A zaczelo sie tak dziac ja zaczoem kupowac ryby nowe.Zaczey po koleji zdtychac neonki hokejowki itd. Objawy......Zadne lub tez wielkie.Jesli ryba zdecha i krewetki nie zdazyy jej rozebrac zamieniaa sie w wlochata rzecz.Ostatni neon mial odbarwione plecy jak by mu tos wymazalkolor niebieski.Ludzie omozcie bo juz iewiem z czym mam doczynienia.Sory za ORT I BLEDY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat temu zamiast świetlówek stosowano zwykłe żarówki żarnikowe, o chemii wody nikt nie słyszał, o cyklu azotowym też nie, a akwarium 25l było [ba ciągle jest ;O] polecane przez niektórych dla welonów.

 

Bez testów da się obyć, szczególnie hodując te bardziej pospolite ryby.

Ale niektórych rzeczy przeskoczyć się nie da, np dojrzewania akwarium, co sam zauważyłeś na padniętych rybach.

 

Proponuje trochę ostudzić emocje i skupić się na radach i propozycjach aby to oto akwarium było lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje sie uspokoja jak nie bedzie czepiania sie .Jak juz pisałem miałem problem ktory był moja głupota i stad straty.Ok ale moje zdjecia to prosba jednego z moderatorów zebym je wklejił nie moje.Wiec co i jak bede chodował to juz moja sprawa.Zarejestrowałem sie t tylko po to zeby sie dowiedziec wiecej niz wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, co hodować my możemy doradzić nie kazać ;)

Moim zdaniem:

Po pierwsze, zmień sklep zoologiczny bo w tym Cię już oszukali z tymi neonami.

 

Dużo zależy od koncepcji akwarium ale dajmy na to:

-20 - Neony Innesa i Czerwone - dokup tak aby ani jednego ani drugiego gatunku nie było mniej niż 6 sztuk, przy mało wydajnej filtracji Czerwone mogą umierać

-3 - Kirys pstry - dokup min 3-4 sztuki - ryba stadna

-3 - Otosek - jw. + mógłbyś trzymać tam zbrojnika niebieskiego.

-1 - Pielęgnica Ramireza - jak zostawiasz dokup drugą do pary + lepsza filtracja

-1 - Duch azjatycki - wiadomo

 

To tyle i zobacz co napisałem wyżej o filtrze, szczególnie że część twojej obsady wymaga wody bardzo dobrej jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Neonek mam około 20 szt. Porozmawiam ze sprzedawca co mi sprzedaje !!!Jakie Neonki.Co do Ramirezek i Kirysków to zamierzam sie z zakupem wiec spokojnie.A co do filtracji...poprosze o pomoc do mojego baniaka.Napiszcie jaki ma byc.pod powiedzcie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...