Skocz do zawartości

To Jest dopiero dziwna Choroba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na wstepie prosze o nie krzyczenie i odprowadzanie mnie do szukania.Szukalem i nic nie znalazem nie stety .A problem Mj jest taki jak masowe sniecie ryb.Moje akwa to 120l, filtr crystal-flo20, grzalka Haleja napowietrzanie tez Haleja.Obsada bya taka okolo 40 neonek, 6 otoskow, 6 kiryskow pstrych i 4 albinosy . jedna ramirezka duch i cale stada Krewetek.A zaczelo sie tak dziac ja zaczoem kupowac ryby nowe.Zaczey po koleji zdtychac neonki hokejowki itd. Objawy......Zadne lub tez wielkie.Jesli ryba zdecha i krewetki nie zdazyy jej rozebrac zamieniaa sie w wlochata rzecz.Ostatni neon mial odbarwione plecy jak by mu tos wymazalkolor niebieski.Ludzie omozcie bo juz iewiem z czym mam doczynienia.Sory za ORT I BLEDY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ;)

do neonów pasowałaby choroba MIKROSPORIDIOZA "choroba neonowa"

zataczanie się i stanie na głowie, chudnięcie, deformacja ciała, niebiesko-białawe zmętnienie skóry i odbarwione plamy, ponadto może wystąpić brak żerowania, leżenie na dnie, wzdęcia brzucha i nastroszenie łusek, utrata kolorów choroba zakaźna i nieuleczalna, chore ryby natychmiast wyławiamy i uśmiercamy.

czyli niezbyt dobrze ....mam nadzieje ze się mylę..

a jesli się nie mylę to jesli zauwazysz znowu jakies objawy u któregoś neonow to lepiej bedzie go uśmiercić np.włóż do zamrażarki i neon uśnie poprostu.

no i obsada tez do zmian ...oddaj ducha bo do niego akwarium 250 l gdyż rośnie duży .

PS. dostałes wiadomość prywatną ;) patrz lewy górny róg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze tylko mial tak jeden neon.Co gorsza krewetki zyja i maja sie wysmienicie dobrze.Otoski tez zyja choc jako 1 powinny zginac.Ducha oddam choc to b. fajna rybka.Obecnie mam 20 neonek, 2 kirysy pstre i 1 biaego. Ramirezke,no i duszka.Poki co nikt nie miera dzis ani wczoraj.O co tu chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierwsze ryby wpuściłeś kiedy?

 

Boje się że przynajmniej przy części zgonów bezobjawowych mogło zawinić połączenie niedojrzałej wody+MFC który zabija bakterie, w tym nitryfikacyjne.

 

Puki co koniecznie zrób podmianę, ok 20% wody.

Tą co wlewasz do akwarium powinna być odstana 24-48h w jakimś otwartym naczyniu.

 

Do tego o wiele za słaby filtr.

Ten co masz jest do 75l, a powinien być sporo mocniejszy, szczególnie przy tak dużej ilości ryb jaką miałeś - no i oczywiście powinien chodzić 24/7, to też mogło się przyczynić.

 

Dobrze by było jakbyś zaopatrzył się w testy na azotany, choćby paskowe.

Mogły by nam rozwiać bardzo dużo wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla neonów miękka, a nawet bardzo miękka woda jest wskazana, więc przynajmniej w ich wypadku to nie powinno byc przyczyną zgonów.

Raczej skłaniam sie ku temu, co napisali poprzednicy, że to skutki wpuszczenia ryb do niedojrzałego akwarium i braku podmian wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a TERAZ MI POMOZCIE.Mam test JBL i jako 5 pokazuje mi TEST NA NO3 250mg/l. co mam zrobic z tym fantem. pozostałe testy mam w zielonych kratkach czyli ok, a ten jeden mam b.zły.Prosze o pomoc co z tym zrobic.

250mg? I ryby jeszcze żyją? :shock:

Powód wybujałego no3, nieprawidłowa opieka nad zbiornikiem nic ponad to.

 

1.Akwarium musi dojrzeć biologicznie przed startem, min 2 tyg bez ryb.

2.Raz w tygodniu podmiany.

3.Podmiany na wodę odstaną 24-48h w otwartych naczyniach/miskach.

4.Filtr działający 24/7, czyszczony tylko w wodzie z podmian.

5.Umiarkowana obsada nie przekarmionych ryb.

6.Żywe rośliny w akwarium.

 

Coś z tego nie spełnione?

Puki co zrób bardzo dużą podmianę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Proponuję zrobić jeszcze raz ten test. Sprawdź też kranówkę. Mogłeś mieć zamoczony ten pasek lub po prostu stary. No chyba,że rzeczywiście masz takie parametry w akwa :roll: .

Co do filtra to poszukaj tutaj: viewforum.php?f=8 . Lub podaj jaki chciałbyś rodzaj(wew,zew, kaskada) oraz cenę, jaka możesz za niego zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...