Jump to content

3-ci Krakowski Weekend Akwarystyczny


emiloos
 Share

Recommended Posts

Informacja od KSA, przekazuję dalej... :)

 

Dołączona grafika

 

"Krakowskie Stowarzyszenie Akwarystów ma zaszczyt zaprosić na trzecią już edycję Weekendu Akwarystycznego w Krakowie. Ponieważ jednym z naszych celów jest propagowanie akwarystyki oraz wiedzy o niej postanowiliśmy reaktywować takie spotkania.

 

Kolejna edycja tej imprezy będzie niemniej fascynująca od poprzednich. Przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych sporo atrakcji i myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Staraliśmy się dobrać tematykę bardzo szeroko, żeby mogła trafić do jak najszerszego odbiorcy. Dlatego będą prelekcje, filmy, zajęcia praktyczne i to zarówno dotyczące akwarystyki jak i pogranicza akwarystyki i terrarystyki. Wydaje nam się, że jest to świetna propozycja na jesienny weekend zwłaszcza, że tego wszystkiego, co będzie się działo, nie można znaleźć w książkach czy w internecie. Jesteśmy przekonani. że dzięki wiedzy i doświadczeniu zgromadzonemu przez prowadzących, oraz formule imprezy, w której staramy się wciągnąć uczestników do aktywnego działania, całe to spotkanie będzie wyjątkowym wydarzeniem.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Krakowskie Stowarzyszenie Akwarystów

 

 

Oto jak przedstawia się program:

 

SOBOTA 14.11.2009 spotkania w godzinach od 10:00-14:00

 

 

10:00 - Mchy wód rodzimych - prelekcja Krzysztofa Twardonia (Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów)

Mchy już na dobre zadomowiły się w naszych akwariach, ale są to na ogół egzotyczne gatunki. Mało z nas pamięta, że mamy piękne rodzime mchy. W swojej prelekcji Krzysztof Twardoń podzieli się z nami swoimi obserwacjami i doświadczeniami zgromadzonymi przez niego i jemu podobnych zapaleńców.

 

11:15 - Babki w Egipcie - film Piotra Kierzkowskiego (Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne)

Film powstał w czasie realizacji projektu badawczego "Środowiska życia małych ryb babkowatych z rodziny Gobidae w Morzu Czerwonym", prowadzonego w Egipcie przez Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne (http://www.wta.org.pl) we wrześniu 2009. Celem projektu było opisanie oraz zmapowanie środowisk i mikrośrodowisk, w których występują małe i niezwykle efektowne rafowe rybki babkowate. Zaprezentowana zostanie zarówno metodyka badań, jak i piękno środowiska rafy i organizmów, które na niej żyją. Film zainteresuje wszystkich akwarystów związanych z tematem biotopów, oraz z próbami odtwarzania w akwariach naturalnych warunków w jakich żyją ryby. Więcej informacji pod adresem bloga projektu http://babkiwegipcie.blog.onet.pl.

 

12:30 - Chów i hodowla najczęściej spotykanych gatunków żółwi wodno-lądowych - prelekcja Wojciecha Urynowicza (Stowarzyszenie Hodowców Żółwi EMYS)

Niektórych akwarystów może zdziwić pojawienie się tematu, który na pierwszy rzut oka wydaje się być stricte terrarystyczny. Po chwili zastanowienia okazuje się, że nie ma aż tek wielu różnic między utrzymywaniem akwarium z rybami, a hodowlą żółwi wodno-lądowych. Aby się o tym przekonać, zapraszamy na prelekcję, podczas której zostaną zaprezentowane najczęściej występujące gatunki, omówione zostanie urządzenie akwa-terrarium oraz oczka wodnego, dowiemy się również na temat prawidłowej diety i żywienie, rozmnażania i różnych ciekawostek na temat tych gadów.

 

 

NIEDZIELA 15.11.2009 godzina 10:00-14:00

 

Warsztaty fotograficzne - prowadzenie Jarosław Harmata (http://www.moodoke.pl)

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych, poświęconych zagadnieniu fotografii akwarystycznej. Wbrew pozorom nie jest to trywialna sprawa. Niedostateczne oświetlenie, szyby odbijające światło, załamania światła w wodzie i inne problemy to codzienność tych, którzy robią zdjęcia akwariów i ich mieszkańców. A gdy już uda nam się zrobić zdjęcie, to okazuje się często trzeba go jeszcze obrobić. Warsztaty poprowadzi Jarosław Harmata, którego prace można zobaczyć m.in. na stronie http://www.moodoke.pl.

Zapraszamy wszystkich chętnych ze swoimi aparatami. Będzie można praktycznie spróbować swoich sił i wysłuchać profesjonalnych uwag, które pomogą w doskonaleniu swojej techniki fotograficznej.

 

 

Wszystkie prelekcje oraz warsztaty będą odbywały się w Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Krasickiego 18/20 w Krakowie.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w ten weekend coś dla siebie.

 

Zarówno prelekcje jak i warsztaty są otwarte dla wszystkich i są oczywiście bezpłatne.

 

Uwaga!

W sobotę wieczorem planujemy nieformalne spotkanie w jakimś pubie i dlatego w celu usprawnienia organizacji takiego spotkania, prosimy osoby, które miałyby ochotę się spotkać, o wpisywanie się na forum KSA w wątku dotyczącym tej imprezy:

 

http://forum.ksa.org.pl/viewtopic.php?t=964

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

A oto organizacje i instytucje, które biorą udział w tej edycji

Krakowskiego Weekendu Akwarystycznego

- Krakowskie Stowarzyszenie Akwarystów

- Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów

- Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne

- Stowarzyszenie Hodowców Żółwi EMYS

- Dom Kultury "Podgórze" - http://www.dkpodgorze.krakow.pl

- Jarosław Harmata - http://www.moodoke.pl "

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...