Skocz do zawartości

co w 30l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem akwarium od brata.... Ma ono 30l jest wyposażenie w filtr grzałkę żwirek pokrywę tylko że ze zwykłą żarówką ...... Nie wiem co w nim trzymać.... zastanawiałem się nad krewetkami i neonami no i oczywiście jakieś rośliny ozdoby albo nad hodowlą roślin..... myślałem też nad zmianą oświetlenia tylko jak zmienić i co trzeba zakupić no i jakie koszta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowniki powinno się trzymać 1 samca i 2-3 samice. Jeśli chcesz krewetki to doradził bym ci do nich gupiki lub zmienniaki lub plamki ewentualnie neony ale neony potrzebują większego. Lub parkę prętników karłowatych

i to wszystko w 30l? :shock::shock::shock::shock::shock:

 

Harem bojownika - min 45l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowniki powinno się trzymać 1 samca i 2-3 samice. Jeśli chcesz krewetki to doradził bym ci do nich gupiki lub zmienniaki lub plamki ewentualnie neony ale neony potrzebują większego. Lub parkę prętników karłowatych

Bzdury.

 

Zmianniaki plamiste wymagają 50l, wielobarwne więcej.

Neony zarówno inneski jak i czerwone 50l.

Prętników też nie można w 30l.

A harem bojka w 30l = rzeźnia ;)

Można trzymać samego samca i nie będzie on czół się pokrzywdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedys 30 litrów, zamęczyłem kilka rybek tj. neony miałem 4, teraz do mojej obsady chcę dokupić 4-5 Galaxy i nie wiem czy nie będą się czuły jak w "konserwie", albo dokupić 4 krewetki tylko wtedy będe miał za dużo dennej fauny..., ja w 30 zostawił bym jednego bojka i ew. zrobił harem gupika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w necie i w prasie to zakłada się mało litrażowe baniaki i łączy się krewetki z bojownikami, mój bojek z tego co widzę nie jest agresywny i nie "podjada" innych rybek, więc w pszyszłym tygodniu albo nawet jeszcze w tym wpuszczę krewetki ok 4 zobacze jak się będą zachowywały jak będzie ok przez kilka dni to dokupię kolejne 4. I pytanie mam, jakie proponujecie Amano czy RedCherry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 12 krewetek red cherry i 13 babaulti za 30zł to drogo czy tanio.... bo sam już nie wiem....co o tym myślicie...[...]

to nie jest drogo, ale po co 2 gatunki?? (one się chyba z sobą krzyżują)

 

[...]i czy te 25krewetek można trzymać z bojownikiem....

jak tylko jest łagodny, :?: czemu nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...