Skocz do zawartości

Nowe,140 Litrowe Akwarium .


CiociaKazia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ma kolejne pytanie xDDD

Czy do obsady (mam pod spodem) mogę dodać jakieś inne rybki ?

Bo jak to czytam (Jutro idę po część rybek) to mi się wydaję,że

będzie trochę pusto ;d

Chciałam dokupić może ze 2 Gurami dwuplamiste ;d

Proszę o radę !

Ponaglam pytanie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rad i zajmij się najpierw roślinami.

Jak już będziesz posiadać rybki w akwarium ciężko Ci będzie sadzić roślinki (a najlepiej to robić przy małej ilości wody).

Wsadź roślinki, korzeń, kokosa, kamienie itp. itd. niech całość dojrzeje przez parę dni (przy włączonym filtrze) dopiero później zaryb zbiornik.

Pamiętaj, że wszystko w jakiś sposób wpływa na właściwości wody. Poszukaj i poczytaj też na forum jak preparować różne elementy ozdobne akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium stoi sobie od środy-Jest zalane wodą,są ozdoby,jest włączony filtr,grzałka,itp.

Wlewam co dzień (10ml) SERA nitrivec,i SERA aquatan .

Jutro mam zamiar wybrać się po rybki .

I co,mam kupić roślinki,odczekać kilka dni i kuipć rybki czy od razu rybki i roślinki. (kupić,najpierw

wsadzić roślinki a potem rybki)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobic ze 2 dni przerwy. Moze sie okazac, ze roslinki sa zbyt plytko wsadzone i wyplyna albo ze bedziesz chciala je przesadzic itp Zawsze oczywiscie mozna dosadzac roslinki, gdy juz sa rybki ale lepiej posadzic wieksza czesc od razu. Ja jak mam do dosadzenia rosliny to sadze je przy okazji podmian, gdy poziom wody jest nizszy i latwiej dostac sie do dna. Ale i tak wiaze sie to zawsze ze stresem u rybek.

Jesli nigdy wczesniej nie sadzilas roslin to badz przygotowana na to, ze zejdzie ci troche czasu zanim dobrze je posadzisz. A kazda minuta grzebania w akwa to dodatkowy stres dla ryb.

Najtansze sa kabomby, moczarki, kryptokoryny, w miare nie drogie zabienice, pozniej kolo 5zł bakopy, nadwodki roznego rodzaju, niskie trawki, duze zabienice, najdrozsze duze anubiasy bo nawet 20zł. Warto jednak anubiasa kupic bo to silna i trwala roslina - maly bedziekosztowal kolo 3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...