Jump to content

jaka szerokość (głębokość?) akwarium?


Recommended Posts

Witam

Planuję zrobić akwarium na zamówienie (ze względu na nietypowy kształt) i mam dylemat: długość będzie ok. 100 cm, wysokość 50 cm, ale jaka powinna być szerokość (albo głębokość, nie wiem jak prawidłowo to się nazywa, chodzi o długość krótszego boku), żeby akwarium nie wyglądało płasko? Ponieważ przy wykonaniu na zamówienie płaci się za litr chciałabym żeby ten bok nie był zbyt długi, ale z drugiej strony chodzi o to, żeby nie zepsuć efektu. Muszę zrobić na zamówienie, bo zaplanowałam sobie 2 akwaria ustawione prostopadle do siebie i żeby łączenie nie było zbyt widoczne wymyśliłam sobie, że będą stykały się tylko rogiem, czyli że jedna strona będzie w formie trójkąta. Bardzo będę wdzięczna za radę, bo wydatek będzie spory i nie chciałabym żeby potem się okazało że są zepsute proporcje.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne. Właśnie tak myślałam że te 40 cm to minimum. Zadam jeszcze niezbyt mądre pytanie, ale dopiero zaczynam czytać na ten temat, a dla Was odpowiedź na pewno nie będzie stanowiła problemu. Czy jest techniczna możliwość zastosowania jednego wspólnego (bardziej wydajnego) filtra do dwóch akwariów? Będą one ustawione obok siebie w kształcie litery "L", a ponieważ filtry są dosyć drogie, pomyślałam że może kupić jeden silniejszy, tylko nie wiem czy tak się da.

Link to comment
Share on other sites

Drugie podobne. Chcę je postawić tak, żeby dłuższe boki były do siebie prostopadłe, a te krótsze z jednej strony łączyły się ze sobą (jak dwa trójkąty). Jak trzeba to oczywiście kupię dwa filtry, ale szukam oszczędności. A ponieważ zupełnie nie mam doświadczenia, więc pytam tam gdzie są specjaliści praktycy :)

Link to comment
Share on other sites

np. TETRA TEC EX-700 ok 200zł z haczykiem małym: zerknijhttp://www.allegro.pl/item479356909_filtr_zewn_tetra_tec_ex_700_mega_zestaw_raty.html ponoć niezłe ;)

 

 

ale w sumie miałaś racje, bo na Twoje dwa akwa ten powinien wystarczyć, czyli jednak taniej by Cie wyszło TETRA TEC EX 1200:

http://www.allegro.pl/item475026552_fil ... _raty.html

 

zwracam honor :D

 

uprzedzam że ja nie mam tego filtra i kieruje sie opinią innych osób ;)

Link to comment
Share on other sites

Bo ja nigdy nie widziałam żadnego filtra (dopiero mam zamiar założyć akwarium i nigdy nie interesowałam się takimi technicznymi problemami, raczej przyglądałam się rybkom ;) ) i nie orientuję się nawet w ogóle da się tak zrobić żeby jeden filtr podłączyć do dwóch akwariów jednocześnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...