Skocz do zawartości

jaka szerokość (głębokość?) akwarium?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zrobić akwarium na zamówienie (ze względu na nietypowy kształt) i mam dylemat: długość będzie ok. 100 cm, wysokość 50 cm, ale jaka powinna być szerokość (albo głębokość, nie wiem jak prawidłowo to się nazywa, chodzi o długość krótszego boku), żeby akwarium nie wyglądało płasko? Ponieważ przy wykonaniu na zamówienie płaci się za litr chciałabym żeby ten bok nie był zbyt długi, ale z drugiej strony chodzi o to, żeby nie zepsuć efektu. Muszę zrobić na zamówienie, bo zaplanowałam sobie 2 akwaria ustawione prostopadle do siebie i żeby łączenie nie było zbyt widoczne wymyśliłam sobie, że będą stykały się tylko rogiem, czyli że jedna strona będzie w formie trójkąta. Bardzo będę wdzięczna za radę, bo wydatek będzie spory i nie chciałabym żeby potem się okazało że są zepsute proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że 40cm, takie są proporcje sprzedawanych gotowych baniaczków, będzie miało wtedy 200l ;) sama zerknij:

http://www.allegro.pl/item476685020_akwarium_200_litrow_proste_plus_pokrywa_czarna.html

 

do tych wymiarów dokupisz spokojnie pokrywe w razie czego

 

oczywiście możesz zrobić troszke większe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Właśnie tak myślałam że te 40 cm to minimum. Zadam jeszcze niezbyt mądre pytanie, ale dopiero zaczynam czytać na ten temat, a dla Was odpowiedź na pewno nie będzie stanowiła problemu. Czy jest techniczna możliwość zastosowania jednego wspólnego (bardziej wydajnego) filtra do dwóch akwariów? Będą one ustawione obok siebie w kształcie litery "L", a ponieważ filtry są dosyć drogie, pomyślałam że może kupić jeden silniejszy, tylko nie wiem czy tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podobne. Chcę je postawić tak, żeby dłuższe boki były do siebie prostopadłe, a te krótsze z jednej strony łączyły się ze sobą (jak dwa trójkąty). Jak trzeba to oczywiście kupię dwa filtry, ale szukam oszczędności. A ponieważ zupełnie nie mam doświadczenia, więc pytam tam gdzie są specjaliści praktycy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. TETRA TEC EX-700 ok 200zł z haczykiem małym: zerknijhttp://www.allegro.pl/item479356909_filtr_zewn_tetra_tec_ex_700_mega_zestaw_raty.html ponoć niezłe ;)

 

 

ale w sumie miałaś racje, bo na Twoje dwa akwa ten powinien wystarczyć, czyli jednak taniej by Cie wyszło TETRA TEC EX 1200:

http://www.allegro.pl/item475026552_fil ... _raty.html

 

zwracam honor :D

 

uprzedzam że ja nie mam tego filtra i kieruje sie opinią innych osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja nigdy nie widziałam żadnego filtra (dopiero mam zamiar założyć akwarium i nigdy nie interesowałam się takimi technicznymi problemami, raczej przyglądałam się rybkom ;) ) i nie orientuję się nawet w ogóle da się tak zrobić żeby jeden filtr podłączyć do dwóch akwariów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...