Skocz do zawartości

dziwna plamka u glonojada


Rekomendowane odpowiedzi

Moj malutki glonojad dostal jakas jasna plamke. Napoczatku byla miejsza i nie az tak jasna, mniej rzucala sie w oczy. Nie mam pojecia co to moze byc, czy glonojad obtarl sie o ktorys z kamykow czy jest to moze jakas choroba? plamka Jakby delikatnie wystaje ponad pancerzyk... z obawy przed plesniawka wlalam zoolek na plesniawki pasorzyty i grzyby, ale tylko pol dawki gdyz nie chcialam ryb truc bez potrzeby puki nie wiem co tak naprawde dolega. Poza glonojadem wszystkie ryby i drugi glonojad dobrze sie czuja, Oprocz tej plamy u glonojada nic nie pokojacego nie zauwazylam. Jest zwawy , energicznie plywa po dnie i roslinach- nic niepokojacego. Prosze o pomoca jestem poczatkujaca akwarystka i nie mam pojecia co mu jest i co powinnam zrobic, dolaczam pare zdjec niestety nie udalo mi sie uchywic w odpowiedniej ostrosci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta plama wygląda mi na dość sporą... Podejrzewam, że otarcie mogło co prawda nastąpić, ale teraz to już pokryło się jakąś wydzieliną. Niestety zdjęcia są bardzo niewyraźne, więc mogę tylko zgadywać. Równie dobrze może to być jakaś konkretna choroba. Musisz zrobić wyraźne zdjęcie, tym bardziej, że nie ma innych objawów i tylko ta plama może być wskazówką do zidentyfikowania choroby.

Ważne byłyby ostatnie wyniki testów, no i napisz mi czy ten glonojadek nadal przebywa w 30 litrowym akwarium... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...