Skocz do zawartości

[63] ogólne


wojtek_nc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtracja: filtr zewnętrzny Resun, wydajnośc co 70 l, Filtr wewnętrzny aquael, wydajnośc do 100 l.

Oświetlenie: 2x15W philips daylight

Ogrzewanie: Atman 100W

Obsada: 10 neon inessa, para barwniaków szmaragdowych, 3 kiryski lamparcie(w przyszłości planuję je oddac)

Rośliny: nadwódka szerokolistna, nadwódka wąskolistna, mikrozorium oskrzydlone, bakopa karolińska, żabienica amazońska, żabienica horemana, żabienica ozyrysa(chwilowo niewidoczna), sagittaria, wąkrotka, flame moss.

Podłoże: czarny bazalt, kulki gliniano - torfowe.

Nawozy: K2SO4, Planta Gainer Ferro+ i CO2 z bimbrowni.

Dekoracje: korzeń, kokos i połówka kokosa.

Planuję: oddac kiryski, ponieważ mają zatargi z barwniakami;), kupic 4 - 6 otosków, planuję nabyc blyxe japonice, chciałbym wymienic korzeń na jakiś krzaczasty ale to dopiero za jakiś czas.

 

Akwarium było założone jakieś pół roku temu. Ostatnio wymieniłem żwir z białego na czarny.

Proszę o waszą opinię i sugestie.

post-2571-13685157216378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! W akwarium od ostatniego czasu trochę się zmieniło czy na plus czy na minus sami ocencie. Na razie nawożę tymi samymi środkami co ostatnio. Nie zmieniam nic w nawożeniu ponieważ jest ok i rośliny w większości rosną bardzo szybko. Co do obsady to trochę się zmieniło. Oddałem barwniaki szmaragdowe i w zamian zapodałem bojownika.Na razie jest tylko samiec, ale planuję dokupić jeszcze 3 samice. Z moich wcześniejszych planów praktycznie nie spełniłem żadnego punktu. Do akwarium dołożyłem nowe roślinki: nadwódka tajlandzka, rogatek, żabienica(tak szczerze to nie wiem jaka, niedawno ją dostałem, jeżeli ktoś ją rozpozna proszę o identyfikację).

post-2571-13685157544411_thumb.jpg

post-2571-13685157544808_thumb.jpg

post-2571-13685157545457_thumb.jpg

Proszę o sugestie i opinie na temat mojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z 13.12.2009

Witam. Dziś korzystając z okazji, przy podmianie wody troszkę poprzestawiałem rośliny czy na plus czy na minus to sami ocenicie. Z roślin do akwa nic nowego nie trafiło. Ale za to można powiedzieć, że częściowo zrealizowałem swoje założenia dotyczące obsady.Częściowo dlatego bo nie dokupiłem kirysków lamparcich, bo niestety nie było. Przed świętami powinny już pływać w akwarium.( jak pojadę po karpia to kupię:).) Zakupiłem mojemu bojkowi Lucyferowi 2 dziewoje. Jedna z nich jest na zdjęciu druga niestety nie dała się sfotografować(jest bardzo podobna tylko trochę mniejsza). Do akwarium trafiła też Helenka na razie tylko jedna sztuka, ale w przyszłości będzie ich więcej. Co do przyszłości to planuję jeszcze wrzucić do akwarium jakiś fikuśny korzeń, może się uda jeszcze w tym roku. Ok, a teraz zdjęcia:

 

-Ogólne zdjęcie akwarium.

post-2571-13685157635492_thumb.jpg

-Lucyfer

post-120-13685153835613_thumb.jpg

 

Na razie to tyle, czekam na opinie i sugestie.

post-2571-13685157635933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to zrobiłem, ale efektu powalającego nie ma więc nie dodałem nowych zdjęć. Jak zakupię coś nowego z roślin i będzie lepiej to wyglądało w akwa to się pochwale. Mam zamiar kupić blyxe, ale w Krakowie nie widziałem niestety nigdzie. Jak ktoś wie gdzie można ją zakupić w okolicach krk to proszę o podpowiedz :) Jak ktoś jest wstanie wysłać roślinkę(to znaczy tak zapakować żeby roślina nie ucierpiała to się pisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przedwczoraj podmieniłem troszkę wody w akwarium i całkiem przypadkowo udało mi się sprowokować moje bojowniki do tarła. Nie wiem o której porze dnia przeważnie tarło u bojowników wstępuje i czy jest jakaś reguła, u mnie natomiast jak wróciłem po 14 do domu z pracy tarło już trwało i skończyło się po około godzinie. Wiem że nie odchowam narybku, ale fajnie jest podglądać bojki jak się trą. Większość zjadły neonki a resztę samiec wrzucił do gniazda i teraz siedzie tam i obczaja te świecące żarłoki :lol: Co do akwarium to zdjęć narazie nie wrzucam bo wizualnie nie dużo się mieniło. Moje mchy zaatakowały nitki i jakieś ciemno zielone glony więc moim priorytetem jest teraz wyeliminowanie tego shita :mrgreen: CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dziś w moim akwarium miało miejsce tarło bojowników. Bojki trą się regularnie mniej więcej co 2, 3 tygodnie. Mój lucek chyba przywiązał się do swojej partnerki ponieważ za każdym razem tarło odbywa się z tą samą Panią ;) Akwarium wizualnie nie dużo się zmieniło więc postanowiłem nie wrzucać nic nie wnoszących zdjęć. Ale za to pokażę zdjęcia z tarła. :twisted: 8-)

post-2571-13685158119591_thumb.jpg

Sorki za jakość zdjęć ale fotki były trzaskane telefonem na szybkości :D

post-2571-13685158119979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Mała aktualka. Ogólnie to nie jest to docelowa aranżacja, ale postanowiłem wrzucić zdjęcie mojego akwa, ponieważ mam nadzieję że ktoś mi coś doradzi w sprawie wystroju. Z roślin doszła rotalka green. Obsada bez zmian. Z góry sorki za jakoś zdjęcia, ale chwilowo tylko takie byłem wstanie zrobić moim pseudo sprzętem :| Proszę o komentarze i jakieś rady 8-)

post-2571-13685158663321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...