Skocz do zawartości

112l filtr padające rybki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jestem nowy. mianowicie man taki problem ze padają mi rybki, ale nie wszystkie naraz aninie pokoleji tylko w różnych odstępach czasu padają rybki,filtr chodzi cały czas. parametry wody zgodne z wymaganiami ryb w akwarium wielogatynkowym. filtr jest chyba mechaniczny, nieznam się na tym ale jest to filt z gąbką i wirnikiem. poradziłem się kolegi co ma akwarium już3-4 lata i mu jeszcze żadna rybka nie padła, ale to nie o niego chodzi, i on mi doradził aby włozył do filtra większą gąbkę, albo kupił filtr biologiczny, niezabardzo wiem co robić. mam nadzieję że wy mi pomożecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr może nie mieć nic do rzeczy w związku z padaniem twoich ryb. Podaj podstawowe parametry zbiornika: wielkość akwa, obsada, temperatura, kiedy zalane, kiedy wpuszczone ryby, wyniki testów wody (parametry wody zgodne z wymaganiami ryb - to nam nic nie mówi). Jakieś objawy chorobowe ryb zauważyłeś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mylisz pojecia. Filtr biologiczny to całkiem coś innego niż mechaniczny. W jednym filtrze jest to troszkę ciężko pogodzić ale nie mówię,że się nie da. Mechaniczny zbiera główne zanieczyszczenia typu: kupki od pupili. A biologiczny głownie dba o dobre parametry wody. To tak na szybko, abyś zauważył różnicę pomiędzy tymi dwoma rodzajami filtracji . I nie ma lepszego!! Obydwa są potrzebne. Czy jako jeden filtr, czy jako dwa niezależne. Nie możesz mieć tego lub tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...