Skocz do zawartości

Zielona woda - wymiana


michallodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwa 160l zalozone ponad miesiac temu i od jakiegos poltora tygodnia problem ;/

Na poczatku myslalem ze to pierwotniaki bo woda zmetniala i widocznosc ograniczyla sie do 10cm bo filtr pierwotny sie popsul i kupiem ex700 niby przelozylem ceramike i dlatego pomyslalem ze to pierwotniaki ale woda sie nie ustabilizowala.

Myslalem ze to jakeis zielenice jednak nigdzie nie ma zadnych nitek sciany cztsre nigdzi enic nie rodsnie po prostu woda jest zielona!! nie widac tego od razu ale jak zleje troche wody do bialego naczyn jest mocno zielona

Od czwartku czy piatku akwarium jest calkowicie zaciemnione tylko raz dziennie wlacze swiatlo i zajze jak wyglada sprawa i nakarmie tych pare rybek co tam plywaja

niby troche od tego zaciemnienia (chyba) przejzalo ale to nadal nie jest to jutro planuje podmienic polowe wody moze to pomoze bo jak nie to sie potne ;/

pomozcnie :) wiem ze duzo jest tematow o glonach ale na prawde nic podobnego nie widzialem

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi w dale od promieni slonecznych w moim pokoju z reszta zadko sie je spotyka wie cslonce wykluczam! akwa bylo zaciemnione przez tydzien kompletnie!! nalozylem na nie dwa grube wielkei czarne koce w srodku bylo ciemniej niz wiecie gdzie caly tydzien!!!! i woda ledwie co przejzala podmienilem wode przestalem zakrywa cakwa swiatlo zapalalem na godzien dwie dziennie i znowu wrocilo do swojego poprzendiego stanu ;/

nie mam etraz czasu poczekam do poniedzialkju wtorku jak sienie poprawi to jade do dobrego czloiwieka po 150litrow dojzalej wody i robie restart

 

 

 

Dobra w poniedzialek biore wode i mam do was takie pytanko :) czy zostawic moj filtr taki jak jest czyli nie czyscic go wcale ale wtedy pozostana w nim jakies glony zawsze czy umyc go kompletnie woda z kranu czy moze wyplukac go tylko w tej dobrej wodzie ktora dostane? I czy kupic moze jakis maly biostarter tak na wszelki wypadek zeby sie zadne pierwotniaki itd nie zalegly? i jesli tak to jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...