Skocz do zawartości

pomocy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj kupiłem 6 rybek, z czego 2 neonki, 2 jakieś sumiki i coś tam jeszcze (nie znam polskich nazw bo ryby kupiłem w sklepie w Holandii) no i neonki pływają pionowo przy dnie a sumik dryfuje na boku przy powierzchni wody. 2 inne rybki chyba są ok, sumik żyje ale nie wiem co się z nim dzieje. Woda jest odstana 2 dni ale jest jakaś mętna, temperatura jest 26 stopni, nie wiem co się dzieje i szkoda mi tych rybek. Pomóżcie co mam zrobić?? Jak trzeba coś dokupić to będę to mógł zrobić dopiero jutro jak znajdę otwarty sklep zoologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank cos z wodą w twoim akwarium ....... wiesz jakie masz parametry wody kranowej te podstawowe jak twardość i ph . A tak na marginesie to ze kupiłeś je w Holandii czy gdzie tam nie usprawiedliwia tego ze nie wiesz co kupiłeś ........ skoro nie wiedziałeś co to za ryby było nie brać..... Jak znam życie to twoje ryby padną i na tym się skończy. Jak już zdechną dobrze się przygotuj zanim kupisz kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy .......... Zakładałem akwaria dziesiątki razy od podstaw i nigdy nie czekałem jakieś 2 tygodnie ....... Dobra rzecz ale i bez tego można się obyć jeśli ryby zostaną odpowiednio przeniesione do zbiornika . Tzn. stopniowo bez szoku . Nigdy nie miałem tez problemów ze zgonami ryb ...... Jak kupisz ryby i chlup do akwarium bez wyrównania temperatury i parametrów wody to tak jest i tyle. Nic nie wiemy o tym jakie masz podłoże czy inne zabawki które mogą drastycznie wpływać na parametry wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

myślę, że mogę tutaj poprosić o wsparcie, podobnie jak kolega zakładajcy wątek, jakoże jestem posiadaczem zbiornika od niedawna. Start akwa było 2 tyg. temu. Zbiornik 126 l, filtr JBL CP ex 700, światło 2x39 W daylight T5, podłoże Manado.

Do filtra wlaliśmy starter JBL, ale tylko połowe dawki, która powinna być. Tak wyszło. Nie pytajcie dlaczego.

Po kilku dniach przyjechały roślinki: 8x /egeria densa, rotala green, rotundifolia/, momosolenium tunerum, echinodorus /Mercedes i Magdalensis/, hemianthus micran, ceratopteris thalic.,cerathophyllum demersium. Wlaliśmy Tetra Aqua safe do kranówki i zalaliśmy akwa. Podłączyliśmy bimbrownię. Po kilku dniach dodaliśmy nawóz: Sera florena. Zmierzyliśmy param. testem JBL 5 w 1, a stan na dzis wyglada tak:

ph - ok. 7,5

NO3 - ok. 7

NO2 - ok. 0,3

GH - 15

KH - 8

 

Glony pojawiły się po kilku dniach od startu:

1/Nitkowe,

2/brązowe na żwirze i najwięcej na monosolenium,

3/ zielone na szybie i w kształcie kropek zielonych też.

Potem pokazały sie slimaki.

Teraz doszło jeszcze do zmętnienia wody. A 2 dni temu dodaliśmy tab. na glony AlgoStop Tetry.

Teraz jesteśmy w kropce i nie wiemy co dalej.

Może ktos poradzi nam laikom czy:

1/ to wystarczy na glony i jak długo trzeba czekac na efekt?

2/ co zrobic ze slimakami?

3/ martwić sie mętna wodą?

4/ cos jeszcze należy zmierzyć?

5/ mieszanie wody kranowej z destlowaną pozwoli wystarczająco zmniejszyc GH?

Chcieliśmy wrzucić jutro 2 x kosiarka i 2 x bocja, ale nie wiemy czy to dobry pomysł. Ponoć jedza glony i slimaki małe. A póżniej 30x neon Inessa.

Czekam na info, jeśli ktoś miałby ochotę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...