Skocz do zawartości

Marniejące roślinki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.Nie wiem co robić.Wydałem już mnóstwo pieniędzy na rośliny.Miałem Cabombę,Moczarkę,Anubiasa,Cryptocorynę itp.I co?Rośliny tracą liście,gniją,liście ciemnieją i stają się przezroczyste!Tylko gałązetki się bardzo dobrze mają.Oświetlenie dwie świetlówki 18 wat aquael,temperatura wody ok 27 stopni.Dodawałem do wody Nawóz z żelazem i minerałami firmy SERA,tabletki pod korzenie CRYPTO firmy TETRAPLANT!Co się dzieje?Co mam robić?Uwielbiam akwarium a przez problem z roślinami nie mogę się nim w pełni nacieszyć.Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zacznijmy od oświetlenia masz tylko 0,16W/l a minimum to ok 0.3W/l...dołóż przynajmniej jeszcze jedną świetlówkę na 18W...na podłoże poleciłbym jakiś substrat chociażby i coś takiego https://ssl.allegro.pl/item772107328_fi ... oslin.html nie drogi a nawet chwalony przez innych akwarystów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdecyduj się jakie roślinki chcesz mieć u siebie w akwarium.

Obecnie masz rośliny wymieszane tzn.te które są cieniolubne i te które potrzebują dużo światła.

Albo jedne albo drugie.Jeśli chcesz pozostać przy anubiasie,kryptokorynie,moczarce,to nie dokładaj więcej świetlówek (tak jak ci doradza)mój poprzednik.Te rośliny są cieniolubne .Zrób zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pozostać przy anubiasie,kryptokorynie,moczarce,to nie dokładaj więcej świetlówek (tak jak ci doradza)mój poprzednik.Te rośliny są cieniolubne .Zrób zdjęcia.

-Obecnie 0.16W/l...

-No może niektóre nie wymagają super światła, ale rośliny cieniolubne i tak wymagają w granicach ok 0.3W/l. Przy 0.16W/l to raczej nic nie urośnie, a jak już to będzie wegetować :roll:

-Dla bardziej ambitnych roślin można dołożyć do 0.5W/l.

 

Dołożenie światła to konieczność w tym wypadku, choćby nawet światła z żarówek energooszczędnych.

 

Edit: oświetlenie jednak jest ok 0.3 czyli nie tak jak wyliczył poprzednik, tak czy siak przydałoby się dodać światła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...