Skocz do zawartości

Który filtr jest lepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam do wyboru 2 filtry

http://www.allegro.pl/item785747435_fil ... atisy.html

oraz

http://www.allegro.pl/item788792461_uni ... 00_uv.html

 

Posiadam akwarium 200l i mam w nim filtr Unifilter 1000 UV (jest on niewystarczający więc chcę kupić jeszcze jeden)

Który z powyższych mam wybrać ?

Zależy mi również na tym żeby z akwarium nie dochodziły odgłosy jak z odkurzacza, gdyż akwa stoi w moim pokoju i nie zamieżam w nocy słyszeć "odkurzania"

Jaki mam wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie koniecznie bo jak będę miał brudną wodę to będę zmieniać co tydzień a woda też kosztuje, a jak będzie czysta woda to zmieniana raz na 2 tygodnie 1/3 (tak jak zalecają "profesjonaliści"). Więc wychodzi na 0:D

Ok, dziękuje za odpowiedź żeby nie robić OFF TOPA (dał bym plusa ale na tym forum tego nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale akurat Komu jak Komu mi tam plusów nie trzeba hahah .

Jeszcze tylko coś wyjaśnię bo widzę ze trzeba . Wody nie wymieniamy kiedy jest zanieczyszczona mechanicznie ( pyłki syfki inne drobiazgi ) Tylko kiedy jest stara i jest w niej zbyt wiele substancji szkodliwych dla ryb . Te filtry to praktycznie filtracja właśnie mechaniczna a nie biologiczna .

Tu liczy się już może nie tyle wydajność co wielkość ( pojemność) wkładu filtracyjnego . To jest najważniejsze, im większa powierzchnia filtracyjna tym lepsza filtracja tak mechaniczna jak i biologiczna ( więcej miejsca dla bakterii nitryfikacyjnych )

Możesz mieć słabszy filtr ( mniejsza moc i wydajność) ale z większym wkładem i to on będzie lepszy od wydajniejszego ale z małym wkładem

To tak tylko w kwestii tych wymian wody . Ja mam filtr o całkowitej pojemności 300l w tym hydroponika ( biologiczny) i po miesiącu poziom N03 -5 Woda przez hydroponikę przepływa jakieś 30-50l na godzinę czyli bardzo wolno bardzo ale jest ogromne złoże keramzytu .

 

To tylko takie moje prywatne spostrzeżenia . Nie neguje wydajności ale wkład jest ważniejszy

 

 

Mod: Noo dostaniesz plusa + + a nawet dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...