Skocz do zawartości

Narybek Gupika ?


Matek33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kojec czy kotnik nie będzie dobrym rozwiązaniem na narybek do akwarium ogólnego...młode rybki znajdą zawsze jakąś szparkę którą się wydostaną do akwarium a tam je zjedzą choćby i jej rodzice...najlepszy rozwiązaniem byłoby je odłowić do jakiegoś innego akwarium, w którym nie koniecznie musi znajdować się filtr wystarczy, że będzie napowietrzane...temp. powinna wynosić ok 24, 25 st.C...ja narybek głupików miałem w oddzielnym akwarium ok 1,5 miesiąca a później odłowiłem go do kotnika w akwarium ogólnym, a i tak większość rybek uciekła z niego i zginęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam narybek gupika i nie bardzo wiem co mam z nim ,zrobić zostawić w ogólnym akwarium

czy przenieść do jakiegoś słoika tyle ze nie wiem czy w takim słoiku(czy co to ma być) przezyja bez filtra i grzałki .

Wszystko zależy od tego czy chcesz je wychować czy Ci na tym nie zależy.Gupiki mają to do siebie , że mnożą się bez przerwy ;) Na Twoim miejscu wcale bym ich nie odławiała. Niedługo nie będziesz miał z nimi co robić , chyba że masz zapewniony odbiór rybek . wtedy zainwestuj w jakieś niewielkie akwarium , zakup do niego filtr i grzałkę .Zawieś w zbiorniku kotnik dla samicy i zaraz po porodzie przenieś ją do ogólnego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zrobieniu niby kotnika z małej butelki i umieszczeniu jej w ogólnym akwarium.?Kawałek górnej części byłby odcięty a w dnie byłyby dziurki zrobione małą igłą. Moja kolerzanka tak zrobiła i młode gupiki jej przeżyły. :!:

Gra niewarta świeczki, przecież normalne kotniki kosztują grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby rosną w zależności od tego czym są karmione. Ale dokładnie nie wiem ile rosną. Wiem, że mają około 3-4 cm po 2 lub 3 miesiącach.

A co do liczności narybku to wszystko zależy od samiczki. Młode przeważnie rodzą mniej niż dorosłe. Więc około 30 sztuk narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...