Skocz do zawartości

[112l] ogólne


ksys24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie

Philips Aquarelle 18W

Osram Fluora 15W

Philips 865 18W

 

Filtracja

Kaskada AquaSzut n500

Grzałka AquaSzut 100 W z termostatem

 

CO2

Bimbrownia

 

Fauna

3 Pielęgnica Ramireza (2+1)

4 Kirysek pstry

4 kirysek albinotyczny

6 Rozbora klinowa

 

Flora

Żabienice, cryptocoryny, mech jawajski, blyxa japońska, bakopa, syngonium sp, Myriophyllum hippuroides.

 

Nawozy

Crypto

Kulki gliniano torfowe

Chemii brak

 

Parametry

Brak testów, zaraz po zakupie będę edytował.

post-1136-13685157152991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nawet, przydałoby się więcej zdjęć ;)

 

Ze spraw technicznych nie bardzo jest do czego się przyczepić a to tylko dobrze świadczy o akwarium ;)

 

Można by co prawda pomyśleć nad kupnem kubełka lub chociaż kaskady, bo ten obecny filtr zajmuje sporo miejsca [wrażenie potęguje ułożony obok korzeń] i dużo psuje z wyglądu - a przy kaskadzie/kubełku będzie lepsza filtracja.

 

Jeszcze słowo co do osady, jest ok.

Żeby tylko ktoś zaraz nie wypalił że są 2 gatunki kirysa po 4sztuki, gatunek jest jeden, albinosy to najprawdopodobniej tylko odmiana pstrego.

Literówka - hokejówka - nie hokejka.

Można by kupić coś na glony. 5-6 otosów lub parkę zbrojnika niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranż bardzo sympatyczny ;) Ja bym te badyle po lewo usunął lub obwiązał willow mossem ;) Właściwie nie ma się czego czepić, oprócz wyeksponowanego filtra, ale widzę że coś tam posadziłeś więc czekam :) za główny korzeń proponowałbym jakąś rotalę, ponieważ za nią rosną rośliny szerokolistne (świetny kontrast ) Dałaby efekt wypełnienia, ale to oczywiście jak roślinki pójdą w górę. Bardzo ładny baniak ;]

 

Akwarium bardzo ładne, ale daj jakiś mech na korzeń, zasłoń sprzęt i będzie gitowo ;)

 

I jeśli to "coś" w lewym rogu to muszle to obowiązkowo je wyciągnij :!:

Nie rozumiem dlaczego niektórzy wysyłają rady typu "obwiąż korzeń mchem" Bez głębszego zastanowienia ;/ Ten największy korzeń świetnie komponuje się z resztą aranżu, ale ja pisałem wcześniej ... te badyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego niektórzy wysyłają rady typu "obwiąż korzeń mchem" Bez głębszego zastanowienia ;/ Ten największy korzeń świetnie komponuje się z resztą aranżu, ale ja pisałem wcześniej ... te badyle

Może ten z prawej jest ładnie wkomponowany ale ten z lewej strony ładnie by wyglądał z mchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspres

Niektóre roślinki są w akwarium od kilku dni a inne dosłownie 2 godziny. Dopiero skończyłem sprzątanie i poczekam trochę aż wszystko się ponownie zakorzeni i pójdzie w góre.

 

Atreyu

Zdjęcia będą jak tylko dorwe jakiś aparat.

Co do kaskady bądź kubełka- już by to działało niestety akwarium stoi w witrynie starej komody i jest tam na styk miejsca więc ani kaskada ani węże od kubełka nie zmieszczą mi się tam. :cry:

embarrassed

Badyle na żywo wyglądają o niebo lepiej ale zastanowie się nad zmianą...

Jeśli chodzi o korzeń to został docelowo "łysy" i tak dokładnie zostanie. :)

 

 

Korcyk

Na tych korzeniach z lewej jest mech niestety w małej ilości i trzeba trochę poczekać aż się rozrośnie..

 

Tak wygląda akwa od strony filtra.post-1136-13685157153861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...