Skocz do zawartości

Ile czasu potrzebuja kiryski żeby wykluć się z jaj?


e_gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.superakwarium.pl/kirysek-spizowy-id415.html

 

W okresie tarła temperatura powinna wynosić około 26 C. Jaja najczęściej składane są o zmierzchu. Samica dotyka odbyt samca w celu połknięcia nasienia. Następnie wydala je nienaruszone na własne płetwy odbytowe. Zapłodnioną ikrę przykleja do roślin lub innych elementów. Młode wylęgają się po około 5 dniach. W początkowym okresie młode kiryski karmimy larwami solowca i rurecznikami, natomiast później większym pokarmem. Młode rosną stosunkowo szybko

No to tyle w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikrę można przenieść ale woda powinna mieć zbliżone parametry i być dobrze natleniona. Z krewetkami bym jej nie trzymała, nie wiadomo czy krewetki nie połaszą się na narybek, który trzyma się dna po wykluciu. U mnie małe pandy wykluły sie po jakichś 72 h w 27-28 st. Młode ładnie rosną na nicieniach mikro a w początkowym okresie na żółtku i zielonym mikrovicie tropicala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przepraszam, że pytałem o to ale jakoś nie mogłem trafić na ta informację. Kiryski złożyły już u mnie ikrę któryś raz. Tym razem zebrałem kilkanaście jaj i przeniosłem do prowizorycznego kotnika. Zrobiłem go na szybko z drobno podziurkowanego dna butelki po wodzie mineralnej. Ale mniejsza o to. Wiem, że niby potrzeba osobnego akwarium, ale mi nie zależy na masowej hodowli. Miło byłoby gdyby kiedyś udało się choć jednego kiryska wychować od jaja ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam głupie pytanie początkującego. Coś mi się wykluło z tych jaj. W zasadzie to wygląda jak jajko z proporcjonalnie długim ogonkiem. Czy to na pewno Kirysek? Jaja wyglądały tak jak na zdjęciach jaj kirysków z internetu. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie są kijanki karlików szponiastych jakie też posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...