Skocz do zawartości

Wytrzyma pod 200L? hmmm...


Rafal19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie widze styropianu ani zadnej maty miedzy akwarium a blatem. grozi to peknieciem akwarium. jak zdecydujesz sie na styropian to go tez pomaluj po bokach na czarno zeby sie nie rzucal w oczy.

po za tym ladnie to wyglada.

jak podlozysz cos pod akwarium (specjalna mate lub styropian) zalej go sama woda. w ten sposob sprawdzisz "czy jest poziom" i czy konstrukcja jest stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafeczka wydaje sie solidna szkoda tylko ze nie jest z przodu zakryta.

propozycje odemnie jesli nie chcesz drzwiczek to może zamontujesz jakąś kurtynę z materiału lub roletę zeby zakryć sprzęt bedzie o wiele estetyczniej - ale to twój wybór

a co do pianki to przy takim zbiorniku bym sie obawiał. ja mam styropian 10mm pod moim baniakiem. czekam na foty z zalanym i urządzonym akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata 5mm .. szczerze, tez mam obawy :/ ale nim urządzę akwa to minię troszke czasu poniewaz 7-ego wyjeżdzam i wracam na swięta, wiec do czasu urządzenia zdąze zmotać cos konkretnego. Wyjazd zmienił nieco moje plany zwiazane z akwarium ale po malutku do przodu, dzisiaj przyszedł żwirek(niby płukany a syyyyf straszny) ( acha bardzo ważna rzecz, posklejałem sobie ładnie łupki klejem na gorąco, czytałem ze jest nie toksyczny, ale wole upewnic sie również z innego źródła, tak więc prosze o skomentowanie tego...)

Co do tych dzwiczek też mnie to irytuje, ze ich nie ma :roll: mam zamiar zrobic ze szkła, lub plexy, ale to drugoplanowy pomysł..

wrzucam foto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedziesz mial filtr wewnetrzny to wedlug mnie nie potrzebujesz drzwiczek. a klamoty takie jak odmulacz, karma dla ryb czy chemia zawsze mozesz trzymac gdzie indziej. zastanow sie moze np ksiazki, zestaw krysztalow czy kieliszkow :) lub inne rzeczy beda lepiej pasowaly do wystroju calego twojego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz miec pewne klejenie bez toksyn uzyj sylikonu akwarystycznego.

wedlug mnie miesiac to za dlugo na dojrzewanie zbiornika. zwlaszcza ze nie bedziesz widzial co sie z nim dzieje. czyli czy pojawily sie glony, czy wypadalo by podmiane wody zrobic itp. ale moze sie myle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej na gorąco odradzam. Skoro wyjeżdżasz to silikon akwarystyczny może sobie schnąć. Co do zalania to zalałbym i uruchomił filtr. Wody się nie podmienia przy dojrzewaniu, bo nigdy nie dojrzeje. Jak masz karmik elektryczny to możesz go ustawić na minimalne porcje pokarmu które będzie sypał do akwa. Pokarm będzie pożywką dla rozwoju bakterii nitryfikacyjnych. Możesz wlać jakiś "biostarter", ale przy takim okresie do wykorzystania bym sobie go podarował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz patent jak pokleje silikonem...

niestety nie mam autokarmnika, fundusze nie pozwalaja, ale jak wrócę odrazu go zakupię...

z zalaniem baniaka sie wstrzymam, chce wymienic mate i posadzic rośliny, zeby nie meczyc sie po zalaniu.

kupiłem filtr : http://www.allegro.pl/item779259520_bio ... ratis.html , jego wydajnosc mnie zaskoczyła... 2000l/h.. zastanawiam sie jeszcze jakie ryby wybrac, zbiornik powinien przypominac cos w stylu malawi , pyszczaki...hmm troszke zbyt pospolite, co byscie doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...