Skocz do zawartości

Wytrzyma pod 200L? hmmm...


Rafal19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem zupełnie nowym użytkownikiem forum, bardzo podoba mi sie stronka....

moje pytanie dotyczy szafki zrobionej przeze mnie, moje akwa 200L profil,

*szafka z paździerzu 16mm

*120x80x40

*plecy: na górze i na dole paździerz 16mm,

środek pleców panele podłogowe :oops: (nie miałem takiej dużej płyty) , szafkę chce przymocować do ściany dla pewnosci...

półki mocowane na śróby...

Czy to wytrzyma?

bardzo proszę o odpowiedz!

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj się mną, często się mylę, ale taka mi niezbyt, głównie chodzi o półki, może jakbyś dał takie filary jakby, to może by uszło... moje 240l musiało mieć solidnie przygotowaną szafkę... poziome filary pomiędzy szufladami...

a tak w ogole czy to nie bedzie troche oszpecać akwarium? mi by się takie nie spodobało (bez obrazy)

(potwierdzam - nie sugeruj się mną - poczekaj na innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i koniecznie podwójny, potrójny blat na górze. Ta płyta 16mm za długo nie pociśnie jak zaczniesz zalewać baniak. Spróbuj Wszystko wzmocnić łącznikami. Nie masz nóżek regulacyjnych, więc ciężko będzie wypoziomować szafkę, a przy 200l ma to niebywałe znaczenie. No i jeżeli możesz to w środek daj jeszcze jedną taką płytę. Tyle co mi się rzuciło na oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam wam wzór komody na jakiej stoi moje 200l.

komoda wykonana jest z płyty wiórowej 18mm, półki zamocowane sa na stałe całość wzmocniłem kątownikami budowlanymi a pod akwarium podłożyłem jeszcze dodatkowo płytę sklejkę o grubości 30mm narazie wszystko stoi i oby tak było dalej

 

edit:

 

 

podam wam wzór komody na jakiej stoi moje 200l.

komoda wykonana jest z płyty wiórowej 18mm, półki zamocowane sa na stałe całość wzmocniłem kątownikami budowlanymi a pod akwarium podłożyłem jeszcze dodatkowo płytę sklejkę o grubości 30mm narazie wszystko stoi i oby tak było dalej

 

mod:edytuj posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po skaczeniu szafki proponuje zrobic maly test. zapros "duzych" kolegow i niech siadna na nia - jak nic nie bedzie czeszczalo to powinno wytrzymac. najlepiej zeby koledzy kolo 300 kg wazyli ;) (200l wody = 200 kg, zwir lub piasek w zaleznosci jaka grubosc ok 50 kg, dekoracja (korzenie lub kamienie tez troszke beda wazyc) no i sam zbiornik.

pomysl tez o pomalowaniu blatu farba olejna, poniewaz plyta lubi "pic" wode, a wtedy traci swoj ksztalt i nosnosc. po zbudowaniu szafki nie zapomnij polozyc styropianu pod akwarium i dodac fote;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo tanio można kupić pręt gwintowany z metra. Nawiercasz otwory w miejscach niewidocznych/mało widocznych (przy górnej krawędzi) w poprzek. Przeciągasz pręt, docinasz na wymiar, po drodze skręcasz zwykłymi nakrętkami z podkładkami. Na zewnętrznych (widocznych) końcach zastosuj nakrętki kołpakowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...