Skocz do zawartości

7.8l :)


szak123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

litraż- 7.8l

oświetlenie- 20W(lampka biurkowa, ale nie za mocna?)

filtracja-pompka HAILEA ACO-2201

ogrzewanie- nie ma

temperatura- od 22 stopni do 24

parametry- nie sprawdzam

podłoże- żwir od 3mm do 4mm

nawożenie- FERRO-AKTIV

dekoracja- 3 kamienie

flora- 3xmoczarka, 2x orzech

fauna- 7xgupik ale chce je rozdać :)

 

Edit: jutro dodam zdjęcia ponieważ nie posiadam cyfrówki a w telefonie jest słaby, proszę o uwagi, jestem otwarty. :) Czekam na przypływ gotówki i po wydaniu gupików mam zamiar zakupić kilka krewetek RC i kupić jakieś nowe roślinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przepraszam! Nie chciałem byś to odebrał jako krytykę, jeszcze raz przepraszam. Tak w 10 l można hodować rośliny i wspaniale się udają. Jeśli poważnie potraktować twoje pytanie to ja na twoim miejscu ograniczyłbym się do jednego bojownika samca i ewentualnie dwie samiczki. Rybki Wytrzymują zmienne temperatury, oddychają powietrzem a nie pobierają tlenu z wody no i ladnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam! Nie chciałem byś to odebrał jako krytykę, jeszcze raz przepraszam. Tak w 10 l można hodować rośliny i wspaniale się udają. Jeśli poważnie potraktować twoje pytanie to ja na twoim miejscu ograniczyłbym się do jednego bojownika samca i ewentualnie dwie samiczki. Rybki Wytrzymują zmienne temperatury, oddychają powietrzem a nie pobierają tlenu z wody no i ladnie wyglądają.

co Ty polecasz ?! do 8L harem bojownika ? ! .... do takiego litrażu jedynie krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik do 10L? Dobrze zrozumiałem?? Jeżeli dobrze zrozumiałem... ekhm darkris... jeżeli masz gadać takie głupoty może lepiej będzie jeżeli pomilczysz -_- do 10l to roślinki + jakiś ślimak i to wszystko, bojek mimo że jest mało ruchliwy to powinien mieć chociaż te 20L a trzymanie go z dwiema samiczkami nawet w 40l to prawie pewna śmierć albo samic albo samca.

 

Rybki Wytrzymują zmienne temperatury, oddychają powietrzem a nie pobierają tlenu z wody no i ladnie wyglądają. -

następne odkrycie x_x - bojek jest wrażliwy na zmiany temperatury, może się wachać np między 26-28, przy większych wachaniach ryba może łatwo zachorować... i mimo że pobiera tlen spoza wody to musi mieć również natlenioną wodę, lub chociaż jej przepływ, np w małych baniaczkach ...

 

Jeżeli miałeś coś innego na myśli to sorry :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam! Nie chciałem byś to odebrał jako krytykę, jeszcze raz przepraszam. Tak w 10 l można hodować rośliny i wspaniale się udają. Jeśli poważnie potraktować twoje pytanie to ja na twoim miejscu ograniczyłbym się do jednego bojownika samca i ewentualnie dwie samiczki. Rybki Wytrzymują zmienne temperatury, oddychają powietrzem a nie pobierają tlenu z wody no i ladnie wyglądają.

co Ty polecasz ?! do 8L harem bojownika ? ! .... do takiego litrażu jedynie krewetki

napisałem na krewetkach się nie znam a na 8 l dwa góra trzy bojowniki mogą być w naturze te ryby żyją w płytkich kałużach - byłem widziałem. Nie przesadzajmy, że każdy gatunek musi mieć "apartamentowiec". Są gatunki, którze wspaniale się czują w małych zbiornikach i bojownik do takich należy, a że ktoś chce je hodować w 100 l - oczywiśce może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

playboykrk ty jesteś doświadczony i mi może pomożesz? Co z tym oświetleniem? Jakie krewetki ile sztuk?

doświadczony nie jestem :D ... tylko "coś " wiem :D ... wszyscy tobie polecają Red Cherry , ja bd inny kup sobie White Pearle , sztuk , 3-4 myślę że powinno być GOOD :D ... oświetlenie trochu przy mocne , jak aq ma 8L to kup kompakt , energooszczędna philipsa 5W , bedzie trochu ponad 0.5W , krewetki White Pearl mają zakres Temp. wody ok. 20-29 stopni , daj dużo mchów , pomyśl nad zrobieniem dna z mchu lub gałęzatki , tylko problemem może być filtracja , przy krewetach jest niezbędna , pomyśl nad jakaś kaskada , i rurkę od niej staraj sie ukryć za jakąś roślinką , to chyba tyle, zrobisz wszystko to pyknij fotkę , ocenimy :D ... doradzimy :D ... powodzenia i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , powiem Ci tak , nie podoba mi sie , ale wiem że trudno coś w takiej szklance coś zrobić ... (mam 5L) , ale zmień żwirek , na coś o innego , ten nie pasuje , może daj ziemi pod spód ? daj tło zew strukturalne , doda głębi , albo jak nie chcesz to jasny niebieski bristol , lub worek na śmieci , wiadomo , obsada wypad all , filtr kaskada , jak bd ziemia to nie potrzeba Co2 , rośliny , tu bd trudno , bo łodygowe sadzi się w grupie , a taka grupa roślin zajmie 3/4 aq , pomyśl nad trawnikiem , i do tego coś z niskiego 2 planu :D jako 3 plan w tym aq ... taka mała moja sugestia.... jak wyjdzie , zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zwykłą ziemię pod dać i przysypać żwirem?

 

może daj ziemi pod spód ? daj tło zew strukturalne , doda głębi , albo jak nie chcesz to jasny niebieski bristol , lub worek na śmieci , wiadomo , obsada wypad all , filtr kaskada , jak bd ziemia to nie potrzeba Co2

Pozwolę się wtrącić.

Wydaje mi się że już co nieco tu pisałem ale moderacja chyba uznała że post nie warty uwagi i znikł ;)

 

Koniecznie tło tak jak playboy krk pisał, chyba wizualnie najwięcej zmieni w tym akwarium.

Filtrów szukaj pod hasłem "nano kaskada" bo normalna kaskada będzie zbyt duża ;)

 

Ziemia pod żwir, po pierwsze ziemia zastępuje standardowe nawożenie, natomiast nie zastępuje podawania co2 bo w takiej ziemi go przecież nie ma.

Przy czym stosując ziemię musisz zastosować 4-5cm żwiru, do tego ziemia nie może być przy szybach akwarium tylko na środku.

Sam widzisz że przy tej wielkości akwarium to odpada.

Lepszym wyborem w tym litrażu byłyby kulki gliniane ;)

 

A i bojownik w 8l absolutnie nie.

To że niektóre w naturze żyją w takich kałużach to nie znaczy że dobrze się tam czują, z tym uciekaniem z kałuż też nie wolno przesadzać, część wyskoczy do innej kałuży a część na trawnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia pod żwir, po pierwsze ziemia zastępuje standardowe nawożenie, natomiast nie zastępuje podawania co2 bo w takiej ziemi go przecież nie ma.

Przy czym stosując ziemię musisz zastosować 4-5cm żwiru, do tego ziemia nie może być przy szybach akwarium tylko na środku.

Sam widzisz że przy tej wielkości akwarium to odpada.

 

Eeeech i znów się nie zgodzę z kilkoma przytoczonymi w powyższym cytacie zdaniami ale już się nie będę odzywać hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...