Skocz do zawartości

Krewetki, a Ryby


lordsamael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A nie prościej do kubeczka i do lodówki?

Szokujesz mnie, Atreyu. Sam wsadziłem kilka ryb do kubeczka i do lodówki, ale z zupełnie innych powodów - nie miałem szans na ich wyleczenie. I sam karmiłem skalary narybkiem żyworódek. Ale żeby tak, dla sportu, zdrowe zwierzaki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć że przed zdaniem o kubku było coś więcej.

W tym była pewna doza ironi, wyszedłem z założenia że autorka chce nakupić sobie skalarów - zjedzą krewetki - a skalary zostaną w jakiś 54. Wybaczcie ale męczenie ryb jest dla mnie gorsze niż zabicie skorupiaków....

Autorka tematu pozbędzie się krewetek - w ten czy inny sposób, a jak ma ich masę to może nie znaleźć się wystarczająco dużo chętnych.

 

3promile - nie wiem czy to nie u Ciebie zdarzyło się że wpuściłeś kiedyś krewetki do skalarów? Jak ta sytuacja nie zdarzyła się u Ciebie to przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć że przed zdaniem o kubku było coś więcej.

W tym była pewna doza ironi, wyszedłem z założenia że autorka chce nakupić sobie skalarów - zjedzą krewetki - a skalary zostaną w jakiś 54. Wybaczcie ale męczenie ryb jest dla mnie gorsze niż zabicie skorupiaków....

Autorka tematu pozbędzie się krewetek - w ten czy inny sposób, a jak ma ich masę to może nie znaleźć się wystarczająco dużo chętnych.

 

3promile - nie wiem czy to nie u Ciebie zdarzyło się że wpuściłeś kiedyś krewetki do skalarów? Jak ta sytuacja nie zdarzyła się u Ciebie to przepraszam ;)

Oczywiście, że u mnie. Ale czym innym jest naturalny łańcuch pokarmowy lub błąd akwarysty, a czym innym programowe schładzanie nadmiaru populacji, nieprawdaż? Przecież to śmierdzi na kilometr Huxleyem i maltuzjanizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam takie pytanie odnośnie krewet i rybek jedzących glony :idea:

:arrow: a wiec jakie ryb y nie zjedzą krewetek a zajmą się glonami wiem może trochę OT ale nie będę zakładał tematu zna ktoś takie ryby tylko proszę nie piszcie bocje ,kosiarki to wiadome ze krewcie będą dla nich posiłkiem

:arrow: małe ryby i nie otoski ciężko z nimi miałem kiedyś 10 i ani jeden nie przetrwał cięzko sie klimatyzują co już nie jeden z nas się przekonał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam takie pytanie odnośnie krewet i rybek jedzących glony :idea:

:arrow: a wiec jakie ryb y nie zjedzą krewetek a zajmą się glonami wiem może trochę OT ale nie będę zakładał tematu zna ktoś takie ryby tylko proszę nie piszcie bocje ,kosiarki to wiadome ze krewcie będą dla nich posiłkiem

:arrow: małe ryby i nie otoski ciężko z nimi miałem kiedyś 10 i ani jeden nie przetrwał cięzko sie klimatyzują co już nie jeden z nas się przekonał :(

Same krewety powinny też się glonami zajmować ;)

Z małych ryb [mniejszych niż zbrojniki] to zmienniaki plamiste i wielobarwne, ale z głównym nastawieniem na nitki... ale w 600l musiałaby to być masa ryb :roll:

Niektórzy używają też molinezji jako ryb glonożernych, ale sam tego nie zaobserwowałem.

W tej wielkości akwa łatwiej [i lepiej] walczyć z przyczyną, a nie samymi objawami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no ale odpowie mi ktoś plissssssssss :P neon czerwony i red schery :?:

 

co masz na myśli pisząc "czy będzie coś z tego"?? :lol:

jeśli chodzi o to czy krewetki będą bezpieczne to odpowiedź brzmi TAK :)

 

anija277 napisał(a):

noo czyli widzicie

 

Wszystko zalezy od danego osobnika

 

adrlic Twój samiec pewnie tylko za kobitkami gania

a jednak nie małe krewcie są bardzo dobrym śniadankiem dla neonów ale zaznaczam małe :cry:

 

tak ganiał, aż jedna padła... Muszę mu dokupić sztukę ale nie mam czasu zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Moje akwarium (70l)zmienilo sie w krewetkarium, jest cale czerwone:(

Jak skutecznie sie ich pozbyc?? odlawianie nie am sensu, bo rodza sie ich setki, poza tym nei mam czasu ich gonic (male dziecko w domu itp) Pulapki (marchew w butelce) slabo dzialaja, na padline (zdechla rybe) tez nie, bo szybko sie plosza!

Co zrobic??? Odpompowac wode? Mam przez to doysc calego akwarium, najchetniej bym je zlikwidowala:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moje akwarium (70l)zmienilo sie w krewetkarium, jest cale czerwone:(

Jak skutecznie sie ich pozbyc?? odlawianie nie am sensu, bo rodza sie ich setki, poza tym nei mam czasu ich gonic (male dziecko w domu itp) Pulapki (marchew w butelce) slabo dzialaja, na padline (zdechla rybe) tez nie, bo szybko sie plosza!

Co zrobic??? Odpompowac wode? Mam przez to doysc calego akwarium, najchetniej bym je zlikwidowala:(

Co zrobić? Cieszyć się :) Zanim kupiłaś krewetki na pewno czytałaś że łatwo i szybko się rozmnażają

Nie wiem w czym ci one przeszkadzają :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...