Skocz do zawartości

korzeń z lasu


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest poprawne preparownie korzenia.

Zależy jaki duży ten korzonek,najpierw musisz go wysuszyć może to trwać nawet i pół roku,chba że przyśpieszysz suszonko w piekarniku.

Najlepiej jeżeli masz znajomego w tartaku tam maja super suszarnie do drewna.

Jak wysuszysz porządnie to pogadamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety korzonek wam sie pokryl plesnia hehe XD Czyli byl zle spreparowany... Umyc, okorowac, wysuszyc, Nastepnie moczyc a ostatnie najwazniejsze to WYGOTOWAC w solance, pozniej wygotowac w wodzie bez soli zeby wyplukac sol lub polewac wrzatkiem... Znam przypadki w ktorych polewanie zdalo egzamin ale byly tez takie ze problem powrocil na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ze choc jeden czlowiek chce umiescic cos naturalnego w akwarium. proponuje zebys ten korzen z lasu wyrzucil bo takie drewno jest naprawde ciezko spreparowac. wybierz sie nad staw lub jeziorko i poszukaj juz namoczonych, dobrze je oczysz i jezeli sa na tyle male ze mozesz je wygotowac to masz ulatwione zadanie.jesli nie to zlej go porzadnie wrzatkiem i powinno byc ok.wyslij fotki jak cos uda ci sie zmajstrowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ze choc jeden czlowiek chce umiescic cos naturalnego w akwarium. proponuje zebys ten korzen z lasu wyrzucil bo takie drewno jest naprawde ciezko spreparowac. wybierz sie nad staw lub jeziorko i poszukaj juz namoczonych, dobrze je oczysz i jezeli sa na tyle male ze mozesz je wygotowac to masz ulatwione zadanie.jesli nie to zlej go porzadnie wrzatkiem i powinno byc ok.wyslij fotki jak cos uda ci sie zmajstrowac:)

 

Teraz rozumiem, dlaczego nam nie wyszło...dzięki za poradę, pewnie skorzystamy, chociaż u mnie ciężko z takim czymś będzie...a czy z leśnego potoku może być? Woda niezanieczyszczona, bo w rezerwacie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...