Skocz do zawartości

jaką chemię można zastosować na glony np. krasnorosty?


pielegniarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na glony zastosowałam tabletki już nie pamiętam nazwy.Wrzuca się dwie ,rozpuszczają się bardzo wolno i naprawdę niszczą glony,ale rośliny przestają rosnąć.

Ja też zacząłem stosować, ale w płynie i mi roślinki padły a krasnorosty przetrwały. Polecam lekturę http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=46&t=9136 . U mnie zadziałało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastosowałem algumin ale szybko wode wymieniłem bo masakra nastąpiła. Przez 3 dni rośliny nie bomblowały ale już wracają do dawnej świetności. W porę chyba to nastąpiło. Te wszystkie preparaty dostępne na polskim rynku są beznadziejne. W Warszawie dostałem taki niemiecki środek na glony sprawdzony przez wiele osób i jest rewelacyjny firmy Femanga "Algen stop! General " Świetna sprawa nie niszczy roślin i zwierząt. Niestety chyba nie dostępny w całej Polsce. Kupiłem akurat u osób które to z Niemiec sprowadzają. Kuracja trwa 3 czy 4 tygodnie i dolewa sie 25 ml co tydzień po podmianie wody. Już po tygodniu widzę że te cholerne nitki znikają i giną Niedługo zamieszczę zdjęcie swojego akwarium jak rośliny podrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...